MaxLinear در حال مذاکره برای خرید چیپ میکر سیلیکون موشن | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – شرکت MaxLinear، سازنده تراشه‌های ارتباطات باند پهن، با خرید شرکت Silicon Motion Technology در یک معامله نقدی و سهام که ارزش شرکت نیمه‌رسانای تایوانی 3.8 میلیارد دلار است، موافقت کرد.

این شرکت‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند که شرکت MaxLinear مستقر در کارلزباد، کالیفرنیا، معادل 114.34 دلار برای هر یک از سهام سپرده‌گذاری آمریکایی Silicon Motion ارائه می‌کند. این پیشنهاد شامل 93.54 دلار به صورت نقدی و 0.388 سهام MaxLinear است. بلومبرگ پیشتر گزارش داده بود که MaxLinear در حال مذاکره برای خرید این شرکت است.

این پیشنهاد نشان‌دهنده حق بیمه 48 درصدی به قیمت بسته شدن سیلیکون موشن در 22 آوریل است، آخرین روز معاملاتی قبل از اولین گزارش بلومبرگ که این شرکت در حال بررسی فروش است. بر اساس این بیانیه، این معامله باعث ایجاد شرکتی به ارزش حدود 8 میلیارد دلار با احتساب بدهی خواهد شد.

سهام سپرده گذاری آمریکایی سیلیکون موشن در معاملات پیش از بازار روز پنجشنبه در نیویورک تا 30 درصد افزایش یافت.

Silicon Motion کنترلرهای فلش NAND را برای دستگاه های ذخیره سازی حالت جامد می سازد. همچنین مرکز داده و درایوهای تخصصی حالت جامد صنعتی و خودرویی را تامین می کند. افراد آگاه در این زمینه گفته اند که این شرکت همچنین مورد توجه شرکت مدیاتک مستقر در تایوان قرار گرفته است.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، این خرید بزرگترین خرید تا به امروز برای MaxLinear خواهد بود. در این بیانیه آمده است که سهامداران MaxLinear حدود 86 درصد از سهام شرکت را در اختیار خواهند داشت. انتظار می‌رود این معامله تا نیمه اول سال 2023 بسته شود، مشروط به تایید نظارتی و تایید سرمایه‌گذاران سیلیکون موشن.

مطالب پیشنهادی  تراشه سازان در لایحه سنا 52 میلیارد دلار دریافت می کنند | دانش مرکز داده

طبق این بیانیه، این تراکنش باعث ایجاد هم افزایی با نرخ اجرا سالانه حدود 100 میلیون دلار در 18 ماه پس از بسته شدن خواهد شد و افزایش مادی فوری برای سود هر سهم و جریان نقدی MaxLinear ایجاد می کند.

بانک مونترال مشاور مالی انحصاری MaxLinear بود، در حالی که ولز فارگو و شرکت تامین مالی بدهی متعهد را انجام می دهد. Goldman Sachs Group Inc. به عنوان مشاور مالی انحصاری سیلیکون موشن عمل کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور