مثال های داده های بازاریابی: 6 نوع داده بازاریابی

صرف نظر از صنعت شما، احتمالاً در مورد اهمیت آن شنیده اید داده های بازاریابی – و به دلایل خوب! این سلاح مخفی در پشت هر کمپین موفق است – چیزی که بازاریابان همیشه برای آن اصرار دارند.

اما این برای کسب و کار شما چه معنایی دارد؟ صحبت کردن در مورد داده های بازاریابی به طور کلی آسان است، اما در یک سطح ریز به نظر می رسد؟ چه نوع داده های بازاریابی را باید ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید؟

انواع مختلفی از داده های بازاریابی وجود دارد که کسب و کار شما باید آنها را ردیابی کند. در این صفحه، ما به شش نمونه داده های بازاریابی نگاه می کنیم – یعنی شش نوع عمده داده بازاریابی که می توانید از تجزیه و تحلیل آنها بهره مند شوید. آن نمونه ها عبارتند از:

  1. داده های کمپین
  2. اطلاعات مشتری
  3. داده های خرید و فروش
  4. داده های رضایت مشتری
  5. داده های رقیب
  6. داده های بازار

به خواندن ادامه دهید تا در مورد هر کدام بیشتر بدانید. سپس در خبرنامه ایمیل ما مشترک شوید، درآمد هفتگی، برای دریافت نکات بازاریابی بیشتر مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود!

ایمیل های خودی مدیر بازاریابی ما را از دست ندهید!

پیوستن 200000 بازاریابان هوشمند و داغ‌ترین اخبار و اطلاعات بازاریابی ماه را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

فرم اشتراک درون خطی – CTA 72

*” فیلدهای الزامی را نشان می دهد

(نگران نباشید، ما هرگز اطلاعات شما را به اشتراک نخواهیم گذاشت!)

1. داده های کمپین

یکی از مهم ترین انواع داده های بازاریابی، داده های کمپین است. این داده‌هایی است که به شما نشان می‌دهد کمپین‌های مختلف بازاریابی شما چگونه عمل می‌کنند.

با داده‌های کمپین، می‌توانید ببینید که هر کمپین چه نوع نتایجی را به دنبال دارد، و می‌توانید هر سرنخ و فروش را به کمپین‌های خاص ردیابی کنید تا ببینید کدام یک مؤثرتر هستند.

«داشتن یک حساب دقیق از منبع/رسانه‌هایی که منجر به تبدیل وب‌سایت شما می‌شوند، کمک زیادی به دانستن اینکه مشتریان بالقوه و مشتریان شما به طور یکسان در حال کشف کسب‌وکار شما هستند. بدون این داده ها، شما واقعاً نسبت به آنچه که در نهایت باعث رشد کسب و کار شما می شود کور هستید.


پیت کانرز
مربی تیم DataTech Solutions در WebFX

برخی از معیارهای موجود در این دسته داده های بازاریابی عبارتند از:

اینها تنها تعدادی از معیارهایی هستند که ممکن است برای کمپین های بازاریابی مختلف دنبال کنید. حقیقت این است که تعداد بیشماری وجود دارد شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) درگیر داده های کمپین

با این حال، مهمترین گام، راه اندازی یک سیستم ردیابی است که به شما امکان می دهد تبدیل های خاص به کمپین های خاص را ردیابی کنید. بدون آن، نمی‌توانید تشخیص دهید که کدام کمپین‌ها به نفع شما هستند و کدام‌ها فقط برای شما هزینه دارند.

2. داده های مشتری

یکی دیگر از دسته بندی داده های بازاریابی مهم است اطلاعات مشتری. همانطور که از نام آن پیداست، این اطلاعات مربوط به مشتریان شما است – جمعیت آنها، موقعیت مکانی آنها، علایق آنها و غیره.

راه های مختلفی برای دریافت این نوع داده ها وجود دارد. یک راه این است که ردیابی کنید چه نوع افرادی از وب سایت شما بازدید می کنند. مورد دیگر این است که به الگوهای افرادی که محصولات یا خدمات شما را خریده اند نگاه کنید.

با این حال، با این وجود، داده های مشتری برای درک خریداران و مشتریان احتمالی شما ضروری است. با یادگیری این اطلاعات، می توانید به طور موثرتری برای آنها بازاریابی کنید.

برای مثال، اگر می‌دانید که بیشتر مشتریان شما مردان میانسال اهل میسوری هستند، می‌توانید بازاریابی خود را دقیقاً به سمت آن گروه هدف قرار دهید. و اگر می دانید که آنها بیشتر به جنبه فنی محصول شما علاقه مند هستند، می توانید این جنبه را در بازاریابی خود ترویج دهید.

3. داده های خرید و فروش

وقتی کسب و کاری را اداره می کنید، همه چیز به فروش و درآمد بستگی دارد. اسم بازی همینه بنابراین، به طور طبیعی، این یکی از مهمترین چیزهایی است که باید ردیابی کنید.

شما می‌خواهید از نوع فروش و میزان درآمد خود مطلع باشید. یعنی شما باید سوالاتی از این قبیل بپرسید:

  • چه مقدار از هر محصول می فروشیم؟
  • کدام گروه از مردم کدام محصولات یا خدمات را می خرند؟
  • ما از هر محصول یا خدمات چقدر درآمد داریم؟

ردیابی این دسته از داده های بازاریابی به شما کمک می کند تا تعیین کنید که تلاش های فروش شما تا چه حد موفق هستند، به شما این امکان را می دهد که فرآیند فروش خود را برای محصولات یا خدماتی که به خوبی فروخته نمی شوند، اصلاح کنید، در حالی که زمان و انرژی بیشتری را برای محصولاتی که از قفسه ها خارج می شوند سرمایه گذاری کنید.

4. داده های رضایت مشتری

به همان اندازه که پیگیری فروش و درآمد مهم است، اگر مشتریان خود را راضی نگه ندارید، فروش زیادی کسب نخواهید کرد. به همین دلیل است که باید داده های رضایت مشتری را نیز ردیابی کنید، که به شما امکان می دهد ببینید مخاطبان شما چگونه به تجارت، محصولات و خدمات شما پاسخ می دهند.

شما می توانید این کار را با ردیابی معیارهایی مانند امتیاز خالص پروموتر (NPS)، که از مشتریان می پرسد که چقدر احتمال دارد کسب و کار شما را به دیگران توصیه کنند. شما می توانید این داده ها را با ارسال نظرسنجی برای مشتریان جمع آوری کنید. سپس می‌توانید بازخوردی را که از آن‌ها دریافت می‌کنید بگیرید و آن را برای بهبود شیوه‌های کسب‌وکار خود اجرا کنید.

5. داده های رقیب

به‌اندازه کافی سخت است که مشتری‌های جدید به دست آورید، اما این واقعیت که کسب‌وکارهای دیگری در آنجا برای همان مخاطبان رقابت می‌کنند کمکی نمی‌کند. شما نمی خواهید از این شانس استفاده کنید که آن شرکت ها از تاکتیک های فوق العاده موثری استفاده می کنند که شما از آن آگاه نیستید.

به همین دلیل است که یکی دیگر از بهترین انواع داده های بازاریابی، داده های رقیب است. می‌توانید نوع کمپین‌هایی را که رقبای شما استفاده می‌کنند، رتبه‌بندی آن‌ها در نتایج جستجو، نوع تعاملی که دریافت می‌کنند و موارد دیگر دنبال کنید.

با استفاده از این اطلاعات، می توانید یک را انجام دهید تجزیه و تحلیل SWOT، جایی که نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای رقبای خود را تجزیه و تحلیل می کنید. سپس می توانید بازاریابی خود را تقویت کنید تا از نقاط قوت آنها تقلید کنید و در عین حال از نقاط ضعف آنها استفاده کنید.

6. داده های بازار

در نهایت، در حالی که شما انواع مختلف داده های بازاریابی در بالا را ردیابی می کنید، باید مطمئن شوید که داده های مربوط به بازار را نیز ردیابی می کنید. این بدان معناست که فراتر از تمرکز بر خود و رقبای خاص، باید با روندهای صنعت بزرگتر خود همراه باشید.

اگر یک محصول جدید به طور ناگهانی وارد صحنه شد و بر صنعت شما مسلط شد، باید مطمئن شوید که در فروش آن محصول دستی دارید، تا عقب نمانید. و اگر متوجه شدید که جمعیت شناسی مشتریان در صنعت شما در حال تغییر است، مطمئن شوید که با آنها تغییر می کنید تا تمرکز بازاریابی خود را بر روی گروه های مناسب حفظ کنید.

انجام این کار به شما کمک می کند مرتبط بمانید و از عقب افتادن زمان جلوگیری کنید.

تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی خود را با WebFX احیا کنید

تمام نمونه‌های داده‌های بازاریابی در این صفحه برای ردیابی و تجزیه و تحلیل کسب‌وکار شما مهم هستند، اما اگر برای انجام این کار مشکل دارید، چه؟ شاید برای دریافت بینش درست از داده های خود مشکل دارید، یا شاید زمان یا فناوری لازم برای ردیابی همه آنها را برای شروع ندارید.

اگر اینطور است، نگران نباشید – WebFX اینجاست تا به شما کمک کند. ما برترین ها را ارائه می دهیم خدمات تحلیل بازاریابی برای کمک به شما در کشف بینش های حیاتی از داده های خود و بهینه سازی مجدد شیوه های کسب و کار خود بر این اساس. با ما در کنار شما، می توانید درآمد خود را به ارتفاعات جدیدی برسانید.

علاقه مند به همکاری با WebFX هستید؟ فقط تماس بگیرید 888-601-5359 یا آنلاین با ما تماس بگیرید امروز برای شروع!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور