macOS AVIF پشتیبانی: آموزش | avif.io ✨

به روز رسانی 22 ژوئن

بتا 1 macOS Ventura از AVIF در Finder و برنامه پیش نمایش داخلی پشتیبانی می کند.

محدودیتی در Finder وجود دارد که هنوز فایل های *.avif را با پیش نمایش مرتبط نمی کند. می‌توانید فایل‌های AVIF را با پیش‌نمایش باز کنید، اما باید به‌طور دستی برنامه «پیش‌نمایش» را انتخاب کنید. در غیر این صورت، Finder به شما اطلاع می دهد که نمی داند کدام برنامه می تواند فایل AVIF را باز کند.

بنابراین، AVIF قطعا در راه macOS است، اما هنوز در Safari ظاهر نشده است. Safari برای آزمایش‌های AVIF به JPEG بازمی‌گردد. با این حال، با کارکرد AVIF با Preview و Finder، می توان با اطمینان گفت که AVIF در راه است.

AVIF

به عنوان یک فرمت تصویری معاصر، AVIF هم فشرده سازی کارآمد و هم انعطاف پذیری عملکردی را ترکیب می کند. فشرده سازی می تواند بدون اتلاف یا با اتلاف باشد. مانند فرمت های دیگر برای ذخیره اطلاعات تصویری و گرافیکی، یک کانال آلفا اطلاعات را در مناطق شفاف ثبت می کند. برای مثال، داده‌های شفافیت، اشیاء را برای استفاده در رابط‌های کاربری، کلاژها یا آرم‌های شرکت آزاد می‌کند. علاوه بر این، AVIF از فضاهای رنگی گسترده و همچنین عملکردهای محدوده دینامیکی بالا پشتیبانی می کند. در تصاویر با کنتراست بالا، فناوری HDR تصاویر را روشن و پر جنب و جوش می کند و در عین حال رنگ های ثابت و کنتراست را ممکن می کند. همچنین می توان از دنباله های متحرک مانند آنچه در GIF ها استفاده کرد. با توجه به داده های فعلی، فرمت AVIF نسبت به فرمت JPEG موجود، 50 درصد کاهش در اندازه تصویر دارد.

سیستم عامل مک

macOS اپل یک سیستم عامل دسکتاپ است. به عنوان یک سیستم عامل دسکتاپ، به طور انحصاری برای لپ تاپ های اپل، آی مک و مک پرو طراحی شده است. در سال 1984، برای اولین بار برای رایانه های مکینتاش معرفی شد، که از آن زمان اساس همه رایانه های شخصی اپل بود. macOS Monterey آخرین نسخه macOS است. یک مرورگر جدید سافاری، بهبودهایی در Facetime و زبان برنامه نویسی Shortcuts برای خودکارسازی وظایف همگی در این به روز رسانی معرفی شدند. چندین نسخه اخیر macOS به شدت با دستگاه ها و سرویس های اپل ادغام می شوند. کاربران آیفون می توانند با استفاده از اپلیکیشن Messages تماس های تلفنی را در مک بپذیرند. در عین حال، مک آنها به برنامه تلفن سیری مجهز شده است. آیپدها را می توان به عنوان صفحه نمایش ثانویه در مک با قابلیتی به نام Sidecar استفاده کرد. با سیستم عامل macOS، افراد دارای معلولیت می توانند به راحتی از رایانه های خود استفاده کنند. ابزارهایی مانند VoiceOver، صفحه کلید دسترسی و متن به گفتار بخشی از این هستند.

پشتیبانی از macOS AVIF

macOS در حال حاضر به صورت بومی از تصاویر یا دنباله‌های AVIF پشتیبانی نمی‌کند. هنگامی که کاربران تصاویر AVIF را انتقال یا دانلود می کنند، نمی توانند آنها را برای مشاهده باز کنند. از سپتامبر 2021، اپل هیچ برنامه ای عمومی برای ارائه پشتیبانی AVIF به سیستم عامل macOS ندارد. با این حال، برخی از ابزارهای شخص ثالث برای پشتیبانی از AVIF وجود دارد. به عنوان مثال، افزونه ای به نام AVIFQuickLook به کاربران اجازه می دهد تا فایل های AVIF را با دستور Quick look مشاهده کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آیا AVIF از فیلم grain پشتیبانی می کند؟