سازندگان LumaFusion درباره iPadOS 16، به‌روزرسانی Multicam که به زودی عرضه می‌شود، بحث می‌کنند

WWDC 2022 چند هفته پیش آغاز شد. با توجه به اینکه سیستم‌عامل‌های جدید به تازگی معرفی شده‌اند و توسعه‌دهندگان در حال آزمایش آنچه در آینده با iOS 16، iPadOS 16، macOS 13 Ventura و غیره خواهند آمد، 9to5Mac با خالقان LumaFusion، Terri Morgan و Chris Demiris در مورد ویژگی‌های جدید اپل، نحوه کمک به بهبود تجربه LumaFusion و آنچه که برنامه قدرتمند ویرایشگر ویدیو پیش از این به‌روزرسانی‌های سیستم عامل در اواخر پاییز امسال به ارمغان می‌آورد، مصاحبه کرد.

iPadOS 16 با بحث‌هایی در خصوص انحصاری بودن ویژگی‌های اصلی برای آی‌پدهای M1 مواجه است، اما در عین حال، این سیستم‌عامل جدید در نهایت راه‌های بیشتری را برای استفاده از نمایشگر بزرگ‌تر، تراشه قدرتمندتر و قابلیت‌های لمسی برای کاربران پرو به ارمغان می‌آورد. .

برای LumaFusion برنده جوایز و تمرکز آن بر روی صفحه نمایش iPad، هر دو بنیانگذار فکر می کنند که Reference Mode می تواند افزوده بسیار خوبی باشد.

یکی از ویژگی های بزرگ iPadOS 16 حالت رفرنس است. اپل هنگام نمایش LumaFusion آن را به نمایش گذاشت، زیرا از iPad برای تجسم بهتر محتوای HDR استفاده می کند. ما در حال حاضر یک گردش کار HDR برای مدتی طولانی داریم، اما اینکه بتوانیم تجسم کنیم که چگونه در تلویزیون نهایی چگونه به نظر می رسد دشوار بود، بنابراین این یک افزوده خوب خواهد بود.» کریس دمیریس گفت. یکی از زمینه‌هایی که احتمالاً روی آن کار خواهیم کرد، استفاده از مانیتور دوم در مک یا آی‌پد به عنوان مرجع برای استفاده از این ویژگی است.»

عملکرد Stage Manager نیز توسط آنها ذکر شد. برای Terri Morgan، این عملکرد می تواند قابلیت های جدیدی را به لطف پشتیبانی از صفحه نمایش خارجی جدید باز کند.

ابتدا کمی نگران Stage Manager بودم. چیزی که بیشتر از همه در مورد iPad دوست دارم، توانایی تمرکز بر کاری است که انجام می دهم. این ویژگی می‌تواند به ما اجازه دهد بخش‌هایی از رابط کاربری را روی یک مانیتور خارجی قرار دهیم، به عنوان مثال، یک پنل اطلاعات یا کتابخانه داشته باشیم و هم تجربه لمس و هم گستردگی نمایشگر دسکتاپ را داشته باشیم.

هم دمیریس و هم مورگان فکر می‌کنند که از همان روزهای اولیه، LumaFusion به دور زدن محدودیت‌های آی‌پد کمک کرد و کم کم شاهد بهبود تجربه اپل با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید هستند.

تداوم و شباهت بین پلتفرم‌ها نشان می‌دهد که اپل با iPadOS 16 و macOS 13 Ventura این مسیر را آماده می‌کند. اما برای ما رابط لمسی متفاوت است، تمرکز LumaFusion همیشه روی تبلت بوده است.» کریس دمیریس می گوید.

“من مدت طولانی به عنوان ویراستار کار کردم، می دانم که ویراستاران با چه محدودیت هایی روبرو هستند. گاهی اوقات فکر می‌کنید که تغییر سال‌ها طول می‌کشد، و در عرض چند سال، همه چیز متفاوت است. اگر بتوانم صفحه نمایش بهتر، عمر باتری بهتر و روشن و خاموش شدن فوری با iPad داشته باشم، چرا باید لپ تاپ حمل کند؟ تری مورگان می‌گوید اپل در ارائه ویژگی‌هایی که می‌توانیم با LumaFusion استفاده کنیم، واقعاً خوب است.

LumaFusion 3.1 نزدیک است – و Multicam بعدی در راه است

در حالی که iPadOS 16 در روزهای اولیه آزمایش بتا است، LumaFusion به شدت روی به‌روزرسانی 3.1 کار می‌کند. Scopes، Lut متعدد، شکل موج، هیستوگرام، کانال‌های مختلف، چندین کروماکی و افکت‌های رنگی و همچنین «صدها رفع اشکال کوچک» را به همراه خواهد داشت.

تجربه چند دوربینی مورد انتظار یک سال پیش در طی اعلامیه M1 iPad Pro پیش‌نمایش شد و به زودی، درست پس از به‌روزرسانی 3.1 ارائه می‌شود.

با همگام سازی Multicam، همگام سازی چندین منبع ویدیویی و صوتی آسان خواهد بود که امکان ویرایش ساده را فراهم می کند. این ویرایشگر قادر خواهد بود تا 12 منبع ویدیویی و چندین منبع صوتی را به طور خودکار همگام کند.

“ما برای مدت طولانی در Multicam کار کرده ایم. این تجربه معمول چند دوربین شما با کلیک و تعویض زیاد نیست. مورگان گفت: در LumaFusion، ما این عملکرد را به روشی متفاوت در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید کلیپ‌های خود را در آن قرار دهید، صدای اصلی، نقشه‌برداری و موارد دیگر را اضافه کنید.

با LumaFusion، می‌توانید به جلو و عقب بروید و محتوا را طوری ویرایش کنید که در برنامه‌های دیگر نمی‌توانید انجام دهید. ما به کاربران انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهیم و سپس می‌بینیم که ویرایشگر چگونه از آنها استفاده خواهد کرد.»

پشتیبانی از چند دوربین

از اپل تا گوگل، آینده اندروید به LumaFusion

سازندگان LumaFusion همچنین اعلام کردند که در حال کار بر روی یک برنامه اندروید هستند که با کروم بوک های مدرن، تبلت ها و برخی از گوشی های هوشمند پیشرفته کار می کند و به احتمال زیاد سال آینده عرضه خواهد شد. برای Demiris، آوردن LumaFusion به اکوسیستم اندروید مجموعه‌ای از چالش‌ها را باز می‌کند.

گفته می‌شود، در چند سال گذشته، LumaFusion از یک برنامه فقط برای iPad به iPhone، M1 Mac و در آینده به دستگاه‌های اندرویدی تبدیل شد.

تمرکز ما همیشه روی تبلت بوده است، اما 40 درصد از کاربران ما روی آیفون هستند. کریس دمیریس می‌گوید: آن‌ها از تلفن خود برای گرفتن فیلم و ویرایش مستقیم از تلفن خود استفاده می‌کنند، بدون اینکه برنامه iPad را باز کنند. به روز رسانی 3.1 برخی از مناطق را برای کسانی که از Mac سیلیکونی اپل استفاده می کنند پاک می کند. ما در حال بهبود ویژگی drag an drop، میانبرهای صفحه کلید broguht هستیم تا به بهبود آن تجربه ادامه دهیم. همانطور که گفته شد، تمرکز ما هنوز بر روی یک رابط لمسی است، ما نمی‌خواهیم آن را فراموش کنیم و همچنین مشتریان ما فراموش نمی‌کنند.

جمع بندی و آنچه در آینده در انتظار شماست

در حالی که LumaFusion بیش از یک سال است که از پشتیبانی از Multicam استفاده می کند، این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارائه موارد بیشتری در آینده است، زیرا هم Demiris و هم Morgan می گویند که پس از به روز رسانی 3.1 موارد بیشتری را ارائه خواهند کرد.

فریم کلیدی پیشرفته و منحنی های مکانی و زمانی در راه است. به گفته مورگان، زیرنویس‌ها «منطقه بزرگی» هستند. دمیریس خاطرنشان می کند: “همه این چیزها در راه است، ما فقط راه های بهتری برای آوردن آنها پیدا می کنیم.”

LumaFusion برای آیفون‌ها، آی‌پدها و مک‌های سیلیکونی اپل در دسترس است. هزینه آن 29.99 دلار است، اما همچنین دارای خریدهای درون برنامه ای برای عملکردهای پیشرفته گردش کار است. می توانید آن را در اینجا در فروشگاه App پیدا کنید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر اپل، 9to5Mac را در YouTube بررسی کنید: