Look to Speak در اوکراین راه اندازی شد

نزدیک به دو سال پیش، گوگل یک اپلیکیشن اندرویدی Look to Speak را راه‌اندازی کرد که به افراد اجازه می‌دهد از چشمان خود برای انتخاب عبارات از پیش نوشته شده استفاده کنند و آنها را با صدای بلند صحبت کنند. از آن زمان، این برنامه به 18 زبان دیگر راه اندازی شده است. اخیراً، ما این برنامه را به زبان اوکراینی برای کمک به پناهندگان و جانبازان جنگ در دسترس قرار دادیم.

به عنوان یک گفتاردرمانگر و زبان که در Google کار می کنم، دیده ام که چگونه فناوری می تواند به مردم کمک کند نیازها، احساسات و هویت روزمره خود را بیان کنند. برای اینکه از کسی بشنوم که چگونه Look to Speak می تواند به ویژه در اوکراین مفید باشد، جایی که مردم با آسیب ها و عوارض جانبی جنگ دست و پنجه نرم می کنند، با اوکسانا لیالکا، بنیانگذار و رئیس انجمن گفتار و زبان درمانی اوکراین صحبت کردم.

وضعیت جانبازان و پناهندگان جنگ در اوکراین که دارای اختلالات گفتاری و حرکتی هستند چگونه است؟

به دلیل صدمات مستقیم و شرایط ناشی از جنگ، احتمال افزایش تعداد افراد دارای اختلالات حرکتی و گفتاری وجود دارد. علاوه بر این، تأثیرات غیرمستقیم مانند استرس و سوءتغذیه باعث افزایش خطر سکته مغزی می شود که می تواند منجر به اختلالات حرکتی و گفتاری شود و دسترسی به مراقبت محدود باقی می ماند. همچنین، برای بسیاری از پناهندگانی که اوکراین را ترک کرده و در کشورهای خارجی هستند، دریافت کمک مورد نیاز دشوار است زیرا بسیاری از آنها در حال حاضر دارای اختلالات مزمن هستند و بیمه آنها درمان اختلالات ارتباطی در کشور دیگر را پوشش نمی دهد. به علاوه، ارتباط یک آسیب خاص زبان است. به این معنا که دریافت کمک مورد نیاز به زبان مادری خود در خارج از اوکراین دشوار است.

چالش های خاصی که مردم با آن مواجه هستند چیست؟

آنها عمدتاً با اختلالات گفتاری و حرکتی به حال خود رها می شوند. زیرا: 1) کمبود متخصص زبان گفتار وجود دارد. 2) حتی کمتر کسی هستند که می دانند این بیماران با چه چیزی سر و کار دارند. 3) درمان پرهزینه است و همه منابع لازم برای پرداخت آن را ندارند، به خصوص در زمان جنگ.

ابزاری مانند Look to Speak چگونه می تواند در اوکراین مفید باشد؟

وقتی فردی فقط اختلال گفتاری دارد، همچنان می تواند برای برقراری ارتباط بنویسد. اما هنگامی که اختلالات حرکتی نیز وجود داشته باشد، مانند آنچه در مورد آن صحبت کردیم، افراد در نهایت راهی برای برقراری ارتباط ندارند. با نگاه به صحبت کردن، حتی اگر کسی نتواند با استفاده از دهان خود ارتباط برقرار کند، می تواند با چشمان خود ارتباط برقرار کند. این به مراقبان و سایرین در محیط خود اجازه می دهد تا به روش های جدیدی گوش دهند و درک کنند. ارتباط یک فرآیند دو طرفه است و اپلیکیشن Look to Speak می تواند به عنوان یک پل عمل کند.

بانوی اول اوکراین اولنا زلنسکا در برنامه Look to Speak:

یکی از نیازهای اساسی هر فردی توانایی برقراری ارتباط و تعامل با اطرافیان خود است. برای اکثر افراد این امر غیرقابل توجه و خودکار است و شبیه تنفس است. اما به دلیل عوامل مختلف ممکن است فرد این توانایی را از دست بدهد و دچار اختلال شود. ناتوانی در صحبت کردن یا استفاده از رایانه، تبلت، تلفن همراه یا وسایل دیگر مخصوصاً در شرایطی که جنگ هر روز شانس قرار گرفتن در چنین شرایطی را چندین برابر می کند، ما به عنوان یک جامعه باید به اندازه خود متحد شویم و به یکدیگر کمک کنیم. می تواند بر این شرایط وحشتناک غلبه کند. یکی از نمونه های همکاری مسئولانه اوکراین با رهبران فناوری جهان، بومی سازی اپلیکیشن Look to Speak گوگل است. این برنامه به افراد دارای اختلالات حرکتی و گفتاری کمک می کند تا با استفاده از حرکات چشم خود ارتباط برقرار کنند. این خوب است. بدانید که سازمان های دولتی اوکراین در مراقبت های بهداشتی، موسسات پزشکی، و هرکسی که به آن نیاز دارد، می تواند از راه حل های دیجیتالی پیشرفته استفاده کند که اکنون با نیازهای کاربران اوکراینی سازگار شده است. ke Look to Speak نه تنها فرصت‌های جدیدی را برای شهروندان ما فراهم می‌کند، بلکه به عنوان الگویی برای سایر شرکت‌های فناوری که اکنون از اوکراین حمایت می‌کنند، عمل خواهد کرد.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Look to Speak در اوکراین، این ویدیو را به زبان اوکراینی تماشا کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور