فانوس دریایی AVIF | avif.io ✨

Google Lighthouse علاوه بر سایر قالب‌های تصویر مدرن، AVIF را در توصیه‌های خود برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها گنجانده است و به لطف گنجاندن AVIF، صرفه‌جویی قابل توجهی در اندازه فایل ایجاد می‌کند.

Google Lighthouse و Google PageSpeed ​​Insights سال‌هاست که استفاده از فرمت‌های فایل مدرن مانند WebP و JPEG 2000 را توصیه می‌کنند.

مزیت اصلی آنها این است که برای تصاویر با کیفیت مشابه، اندازه فایل های کوچکتری نسبت به فرمت های سنتی مانند PNG یا JPG دارند.

یکی دیگر از فرمت‌های فایل مدرن که صرفه‌جویی بالقوه قابل‌توجهی را ارائه می‌کند، AVIF است که به عنوان فرمت فایل تصویری AV1 نیز شناخته می‌شود. این فرمت امکان فشرده سازی بدون اتلاف و اتلاف را فراهم می کند. بنابراین، برای کاهش اندازه تصاویر و در نتیجه کاهش زمان بارگذاری وب سایت ها ایده آل است.

Google Lighthouse AVIF را در توصیه های خود گنجانده است، و این در بخش “ارائه تصاویر در قالب های مدرن” است.

هر تصویر BMP، JPEG و PNG در صفحه توسط Lighthouse جمع‌آوری می‌شود، به WebP تبدیل می‌شود و تخمین اندازه فایل AVIF انجام می‌شود و میزان صرفه‌جویی احتمالی را گزارش می‌کند.

فرمت های تصویری مانند AVIF و WebP در مقایسه با فرمت های قدیمی مانند JPEG و PNG از قابلیت فشرده سازی و کیفیت تصویر بالاتری برخوردار هستند. اگر تصاویرتان را به جای JPEG یا PNG در این فرمت‌ها رمزگذاری کنید، سریع‌تر بارگیری می‌شوند و داده‌های کمتری مصرف می‌کنند.

در مقایسه با فرمت های دیگر با تنظیمات کیفیت یکسان، AVIF به دلیل پشتیبانی در کروم، فایرفاکس و اپرا، اندازه فایل های کوچک تری را ارائه می دهد.

استفاده آینده از AVIF می تواند جایگزین خوبی برای فرمت های فایل موجود باشد و در نتیجه زمان بارگذاری وب سایت ها را کاهش دهد. با این حال، از آنجایی که همه مرورگرها از AVIF پشتیبانی نمی کنند، باید یک جایگزین ارائه شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی ویندوز 10 AVIF: آموزش