KT کره ای مراکز داده را می خواهد که با گاز مایع خنک شوند

غول مخابراتی کره جنوبی KT در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مرکز داده غیرعادی است که توسط یک کارخانه گاز طبیعی مایع (LNG) در نزدیکی آن خنک می شود.

به همین منظور، این شرکت با شرکت کره گاز (KOGAS)، بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع در جهان، همکاری کرد.

KT امیدوار است با تکیه بر انرژی سردی که در طی فرآیندهای تبدیل گاز طبیعی از حالت مایع آزاد می شود، مصرف برق – و انتشار کربن – را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

قرار است شرکا در زمینه مطالعات امکان سنجی، ایمنی و توسعه تجارت داخلی و خارجی همکاری کنند.

در صورت موفقیت، این اولین مرکز داده در نوع خود خواهد بود.

حالا این یک هیت سینک است

KT (سابق مخابرات کره) بزرگترین ارائه دهنده ارتباطات خط ثابت کشور و دومین اپراتور بزرگ بی سیم آن است. در بخش زیرساخت فناوری اطلاعات، یک شبکه جهانی با 28 نقطه حضور در 12 کشور اجرا می کند.

با مشارکت با KOGAS، این شرکت امیدوار است از انرژی سردی که در طول گازی‌سازی مجدد ساطع می‌شود، استفاده کند، فرآیندی که شامل دمای پایین تا -160 درجه سانتی‌گراد است.

KT می‌خواهد از این ظرفیت تبرید برای خنک‌سازی مرکز داده استفاده کند: به گفته او یک سیستم خنک‌کننده مبتنی بر LNG می‌تواند به یک مرکز داده با اندازه متوسط ​​- مانند تأسیسات 335 رک Yongsan – کمک کند – هر ماه 12 مگاوات ساعت در مصرف برق صرفه‌جویی کند. برای تامین برق 30000 خانوار در سئول کافی است.

رویکرد مشابهی برای خنک‌سازی مرکز داده در سال 2019 در سنگاپور توسط کنسرسیومی شامل دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، مراکز داده Keppel و شرکت LNG سنگاپور پیشنهاد شد. این چشم انداز از آن زمان به یک “پارک مرکز داده شناور” با انرژی LNG و هیدروژن تبدیل شد – با Keppel در حال حاضر در حال بررسی توسعه چنین پارکی در پایگاه تامین فراساحلی Loyang است.

خنک‌سازی مبتنی بر LNG نیز توسط استارت‌آپ ماساچوست TeraCool، که می‌خواست مراکز داده در کنار پایانه‌های NLG بسازد، مورد بررسی قرار گرفت. به نظر می رسد که این شرکت با نداشتن شرکای مرکز داده، فعالیت خود را متوقف کرده است، وب سایت آن از بین رفته و از سال 2014 هیچ به روز رسانی قابل مشاهده ای وجود ندارد.