KT توسعه دیجیتال، IPO واحد ابری را در Shift From Telecoms می بیند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — غول مخابراتی کره جنوبی KT Corp قصد دارد تا سال 2025 فروش خود را از خدمات مرتبط با دیجیتال به 10 میلیارد دلار افزایش دهد و شرط می‌بندد که هوش مصنوعی و عملیات ابری می‌توانند مشکلات نظارتی و بازاری را که با تجارت سنتی آن مواجه است را جبران کند.

کو هیون مو، مدیر اجرایی، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای گفت: ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی همچنین در نظر دارد واحد مراکز ابری خود را به‌عنوان بخشی از طرح تبدیل به یک شرکت پلت‌فرم دیجیتال به طور جداگانه فهرست کند. فروش خدمات دیجیتال در سال گذشته حدود 5 میلیارد دلار بود.

کو، 58 ساله، در سئول گفت: “شرکت های مخابراتی جهانی در حال تلاش برای تغییر هستند، و به همین دلیل است که سهام آنها تخفیف داده می شود.” KT یکی از معدود شرکت‌های مخابراتی در جهان است که به خوبی با صنعت دیجیتال جدید سازگار است.

فشار KT برای کسب و کارهای جدید در حالی انجام می شود که شرکت های مخابراتی کشور از سال 2017 در میان اشباع، با رشد اندک کاربران جدید برای خدمات اینترنت روبرو هستند. مقررات سختگیرانه کاهش هزینه های بی سیم نیز بر شرکت ها تأثیر گذاشته است، زیرا روسای جمهور کره جنوبی متعهد شده اند که قبض های تلفن همراه را در زمان روی کار آمدن کاهش دهند.

Choi Nam-Kon، تحلیلگر Yuanta Securities Korea گفت: «KT بالاترین سود سهام را در میان سه شرکت مخابراتی کره ای دارد. این شرکت دارای بیشترین اندازه مشاغل غیر مخابراتی در بین سه شرکت است، به این معنی که کمترین تأثیر را از مقررات در قبوض تلفن همراه خواهد داشت.

سهام KT از سال تا به امروز 19 درصد افزایش یافته است و از رقبای SK Telecom Co. و LG Uplus Corp. بهتر عمل کرده است و از زیان 13 درصدی شاخص Kospi بهتر است.

کو گفت که این شرکت به دنبال تقریباً سه برابر کردن درآمد سالانه خود از نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای مراکز تماس در مدت سه سال است و همچنین فروش بیشتری از خدمات لجستیکی تحت رهبری هوش مصنوعی برای شرکت های حمل و نقل را هدف قرار می دهد.

کو گفت که KT می‌تواند سهام واحد KT Cloud خود را که شش مرکز ابری را اداره می‌کند، پس از ایجاد تغییرات نظارتی برای اجازه دادن به چنین پیشنهادهایی با حفاظت از منافع سهامداران شرکت مادر، بدون ارائه زمان‌بندی یا اندازه مورد انتظار، فهرست کند. افراد آشنا در ماه آوریل گفتند که KT در حال بررسی فروش سهام اقلیت در KT Cloud است. به گفته مردم، فروش حدود 20 درصد از سهام آن به یک شریک استراتژیک می تواند حدود 400 میلیون دلار افزایش دهد. این شرکت در ماه آوریل گفت که KT برنامه ای برای فروش سهام موجود در این واحد ندارد.

کو گفت: “ما نباید به منافع سهامداران فعلی شرکت KT لطمه بزنیم.”

او گفت که KT که قبل از سال 2002 یک شرکت تحت کنترل دولت بود، بر اساس تجربیات خود در پروژه های دولتی به دنبال دریافت سفارشات از سوی دولت کره برای خدمات ابری خواهد بود. او گفت که دولت تمایل دارد به دلیل نگرانی های امنیتی، ارائه دهندگان محلی را ترجیح دهد و انتظار می رود که بازار تا سال 2025 به 800 میلیارد وون (626 میلیون دلار) افزایش یابد.

باید دید که آیا KT می تواند در فضای بسیار رقابتی که قبلاً مورد بررسی نظارتی قرار گرفته است، تسلط یابد یا خیر. کمیسیون تجارت منصفانه کره در ماه فوریه تحقیقاتی را در مورد 32 شرکتی که خدمات ابری را ارائه می‌کنند، با استناد به نگرانی‌های انحصارطلبی آغاز کرد. این نهاد نظارتی گفت که اولین تحقیقات خود را بر روی شیوه های تجاری ناعادلانه در زمینه هایی از جمله مناقصه سفارش و روابط با مشتری متمرکز خواهد کرد.

این شرکت همچنین در سال جاری به دنبال لیست واحدهای اضافی است: Kbank، یک اپراتور بانکداری آنلاین، و Bookclub Millie، یک شرکت کتاب الکترونیکی. همچنین قصد دارد در آینده KT Studio Genie را فهرست کند، یک استودیوی فیلم و تلویزیون که به دنبال مشارکت با بازیکنان جهانی مانند Paramount و Canal+ است. Ku از اظهار نظر در مورد ارزش گذاری آنها خودداری کرد و دلیل آن افزایش عدم اطمینان در بازارهای جهانی بود.

در کو، فرصت‌های متنوع‌سازی همچنان در حال رشد است.

کو گفت: «وقتی در مورد کسب سود از فروش هوش مصنوعی صحبت می کنم، مردم شگفت زده می شوند. ما همچنین در حال برنامه ریزی برای فروش ربات ها در آینده نزدیک هستیم — من مطمئن هستم که در این کار خوب خواهیم بود، زیرا ما تجربه هایی در فروش تلفن های همراه و تعمیر و نگهداری آن داریم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور