Kentik Labs با استفاده از ابزارهای شبکه باز با استفاده از eBPF راه اندازی می شود

Kentik ، یک شرکت مشاهده گر 8 ساله نرم افزاری به عنوان سرویس مستقر در سان فرانسیسکو ، برخی ابزارها را برای مشاهده منبع باز ترافیک شبکه ساخته است. در عین حال ، این شرکت آزمایشگاه های Kentik را به عنوان بستری برای دسترسی به این ابزارها و همچنین کمک گرفتن از آنها ایجاد کرده است.

این به توسعه دهندگان ، تیم های DevOps و افراد مهندسی قابلیت اطمینان سایت کمک می کند تا ترافیک شبکه های محلی خود را در ابر تشخیص دهند تا مشکلاتی مانند تنگناها را که ممکن است عملکرد آنها را کند کند تشخیص دهند.

“به عنوان یک شرکت ، ما به طور سنتی به مهندسان شبکه یا آن طرف خانه می فروشیم: افرادی که نگران این هستند که صحبت کنندگان اصلی آنها کجا هستند ، ترافیک آنها در کجا قرار دارد ، بهینه سازی هزینه ها از نظر اطمینان از ترافیک پرهزینه است. نیک استینمیتس ، معاون توسعه کسب و کار کنتیک (و رئیس رئیس آزمایشگاه های جدید کنتیک) ، به Data Center Knowledge گفت: از طریق CDN ها و حمل و نقل گران و مواردی از این قبیل. “تلاش آزمایشگاهها در مورد دموکراتیزه کردن این مفهوم برای انواع مختلف کاربر ، مانند توسعه دهندگان ، DevOps و مدیران سنتی سیستم است.”

مهندسین شبکه از پلتفرم SaaS Kentik استقبال می کنند زیرا از eBPF (فیلتر بسته برکلی گسترده) استفاده می کند ، ویژگی ای که در سال 2014 به لینوکس اضافه شد و به برنامه ها اجازه می دهد از داخل هسته لینوکس در یک سندباکس اجرا شوند. این به برنامه ها این امکان را می دهد تا کارهایی را انجام دهند که در فضای کاربر امکان پذیر نیست ، مانند دسترسی مستقیم به فایل های ساختار مورد استفاده درایورها و موارد مشابه ، که مستقیماً توسط برنامه های کاربر قابل دسترسی نیستند. با این کار نیازی به استفاده از pcap نیست ، یک API برای ثبت ترافیک شبکه که می تواند بار قابل توجهی را روی CPU سرور وارد کند.

ایان پای ، یکی از بنیانگذاران و مدیر مهندسی Kentik ، به ما گفت: “این اساساً یک برنامه کوچک است که می توانید روی سرور خود اجرا کنید.” “این در مورد ظروف Docker می داند ، بنابراین همه ظروف در حال کار را نشان می دهد و با چه کسی صحبت می کند.”

منبع باز نیست SaaS Tools آن

Kentik Labs با پنج ابزار منبع باز راه اندازی شد که مانند پلتفرم SaaS آن می تواند به مشاهده جریان ترافیک بین برنامه های درون شبکه کمک کند: kTranslate ، برای کشیدن و هل دادن داده های شبکه ؛ NetDiag ، برای تشخیص سطح پایین شبکه مانند پینگ و ردیابی (همراه با یک ابزار تشخیصی سفارشی به نام knock) ؛ Convis ، که کد نمونه ای است که نحوه استفاده از eBPF برای نسبت دادن اطلاعات پردازش و محتویات به ترافیک شبکه را نشان می دهد. kProbe ، یک پروب شبکه میزبان و حسگر با عملکرد بالا ؛ و Grafana App ، برای بلعیدن و جستجوی داده های شبکه در زمان واقعی.

در حالی که این ابزارها عملکردهایی مشابه آنچه در پلت فرم SaaS شرکت موجود است انجام می دهند ، لزوماً دقیقاً یکسان نیستند.

استینمیتس گفت: “اگر بخواهید ، بیشتر شبیه مشتقات معنوی است.” “در برخی موارد ، مانند kProbe ، از آن به عنوان بخشی از پیشنهاد SaaS ما استفاده می شود ، اما به عنوان مثال ، Convis ، عامل eBPF نیست [we use]به برخی از آنها به هم مرتبط هستند ، اما … این یک رابطه شل است. “

Stinemates ، که سابقه آنها در منبع باز است (او بخشی از تیم اصلی dotCloud بود ، شرکت پیشگام کانتینری که در سال 2013 نام خود را به Docker تغییر داد) ، گفت که هدف از Kentik Labs ایجاد یک جامعه از کاربران منبع باز و توسعه دهندگان در اطراف آنها است. و نه به عنوان روشی برای فروش پلت فرم تجاری SaaS خود.

وی گفت: “این امر کاملاً از عملیات تجاری ما جدا نیست.” “این تنها راه مشارکت معتبر در جامعه منبع باز است: داشتن روحیه هدیه دادن و یادگیری و انجام همه این کارها در فضای باز ، در مقابل اسب تروا برای محصولات تجاری شما.”

دسترسی و استفاده از Kentik Labs برای همه رایگان است. پروژه دارای یک وب سایت است که می تواند برای دسترسی به همه پروژه ها ، که در GitHub در دسترس هستند ، استفاده شود. علاوه بر این ، یک کانال Slack جامعه نیز وجود دارد که در آن اعضا نه تنها می توانند اطلاعات خود را با سایر کاربران و توسعه دهندگان مبادله کنند ، بلکه می توانند با کارکنان فناوری اطلاعات Kentik نیز ارتباط برقرار کنند.