ناپایداری رتبه بندی جستجوی گوگل در آخر هفته چهارم ژوئیه

ناپایداری رتبه بندی جستجوی گوگل در آخر هفته چهارم ژوئیه

تعجب، تعجب، آخر هفته ای دیگر بود و ما دوباره شاهد نوسانات/به روز رسانی های رتبه بندی جستجوی گوگل بیشتر از حد معمول هستیم. باز هم، این من را به یاد اشکال رتبه بندی آخر هفته گوگل در اواخر سال گذشته تا اوایل امسال می اندازد. اما چه کسی می داند، شاید این فقط یک سیستم رتبه بندی است که همه چیز را برای جستجوگران آخر هفته به هم می زند؟

یا شاید همه ما دیوانه هستیم – ممکن است به همان اندازه محتمل باشد.

من بعد از تاریخ 4 جولای شاهد افزایشی در گفتگو هستم، بنابراین دوباره، از جمعه قبل از تعطیلات آخر هفته شروع می کنم و آخر هفته را پشت سر می گذارم، مانند چندین به روز رسانی تایید نشده گذشته که پوشش داده ام. به نظر می رسید این یکی در 5 ژوئیه 2024 شروع شد.

به عنوان یک اوج در گفتگوی سئو در سراسر انجمن های مختلف و برخی از ابزارها، نه همه، در نوسانات جستجوی گوگل در چند روز گذشته انتخاب شده است.

این چیزی است که من می بینم.

ابزارهای نوسان ردیابی رتبه گوگل

در اینجا چیزی است که ابزارها نشان می دهند – به تاریخ 5 جولای در بسیاری از این ابزارها توجه کنید:

رتبه بندی وب پیشرفته:

وب سایت پیشرفته

سئوی شناختی:

Cognitiveseo

الگورو:

الگورو

SERPmetrics:

سرپمتریک

قدرت مغز:

مغز

SERPstat:

Serpstat

سمروش:

سمروش

SimilarWeb:

وب مشابه

Accuranker:

Accuranker

منگول ها:

منگول ها

وینچر:

وینچر

بنابراین بسیاری از ابزارها در حدود 4، 5 و 6 ژوئیه گرم می شوند.

سئو چتر

اکنون، مشاهده افت ترافیک برای بسیاری از سایت ها در حدود تعطیلات 4 جولای و آخر هفته بعد از آن طبیعی است. بنابراین این را در نظر داشته باشید، اما بسیاری از این سئوکاران می‌دانند که روز 4 جولای است و می‌توانند آن را با تعطیلات آخر هفته گذشته در 4 جولای مقایسه کنند.

در اینجا برخی از گفتگوهای وب مستر ورلد و سپس نظرات در چندین پست وبلاگ در اینجا در مورد این موضوع آورده شده است:

من در این هفته شاهد کاهش شدید 60 درصدی ترافیک به برخی از مهم ترین صفحات دسته بندی خود هستم. پس از بررسی بیشتر، در صفحاتی اتفاق می‌افتد که گوگل یک نتیجه بزرگ AI را در بالا اضافه کرده است، سپس گاهی اوقات یک بلوک تصویر بزرگ، بلوک People also Ask و Things to Know و تبلیغات حمایت شده را اضافه کرده است. حتی با وجود اینکه رتبه 1-3 را دارم، ترافیک به طور کامل کاهش می یابد.

در یک مورد، مقاله ای که من نوشتم به شماره 1 رفت و آنقدر ترافیک داشت که چند روز از صفحه اصلی من گذشت. ناگهان در روز آخر ترافیک 81 درصد کاهش یافته بود! دلیل آن این است که مقاله من اکنون برای قطعه هوش مصنوعی در بالای نتایج استفاده می شود و نه فقط اولین نتیجه. لینک سایت من در آنجا است، اما ظاهراً با وجود قرار گرفتن در بالای صفحه، هیچ کس روی آن کلیک نمی کند. آیا این همان چیزی است که دیگران وقتی از مقالاتشان برای گزیده های هوش مصنوعی در بالا استفاده می شود، می بینند؟

دیروز 50 درصد کاهش داشت و امروز عملا هیچ بازدید کننده ای از سایت من وجود ندارد. مثل این است که از شاخص اخراج شده باشید. من نمی توانم آن را توضیح دهم.

من همچنین دیروز (5 ژوئیه) متوجه کاهش ترافیک شدم، به خصوص نسبت به عصر (آلمان) و امروز تا اینجای کار بسیار مشکل است.

موافقم، دیروز افت زیادی در ترافیک گوگل داشت. اکنون دوباره شروع به افزایش می کند

دیروز بازدید از صفحه ما 23 درصد و UV ها 16 درصد افزایش داشت. صفحات برتر ما دسته‌ای معمولی بودند (بدون سنبله غیرعادی).

من نمی توانم از گوگل برای افزایش تشکر کنم، اگرچه — ترافیک دیروز گوگل تنها 29 درصد از کل UV بود، در مقایسه با 35 درصد در 30 روز گذشته.

برای من پنج شنبه 50 درصد و جمعه 75 درصد کاملا طبیعی است، توضیح من تعطیلات آخر هفته طولانی ایالات متحده است.

واضح است که این آخر هفته چیزی در حال وقوع است. رکود تعطیلات پایانی ندارد.

نتایج جستجو پس از 4 ژوئیه تقریباً سطل زباله بود.

آیا کسی مانند من در 4 جولای افت ترافیک را تجربه کرده است؟ من 100 روز کاهش ترافیک را تجربه کرده ام.

به نظر می رسد در چند ساعت گذشته، درست پس از پایان چهارم ژوئیه، اتفاقی افتاده است.

به هم زدن گسترده برای کلمات کلیدی و حذف من.

بله اینجا هم همینطور ترافیک در روزهای قبل جان خود را از دست داد و اکنون دوباره بازگشته است. من در انگلستان هستم، بنابراین نباید بر روی هول های ایالات متحده تأثیر بگذارد (اما ما یک نخست وزیر جدید گرفتیم 🙂

و سپس بسیاری از موارد مشابه. اما هم نظرات تغییرات رتبه منفی و هم تغییرات رتبه مثبت را دیدم. گاهی اوقات از بین بردن افت ترافیک تعطیلات سخت است، که می تواند در مقایسه با تغییرات رتبه بندی که با بهبود یا کاهش ترافیک همراه است، طبیعی باشد.

من فقط به این فکر می کنم که آیا ما دوباره این باگ رتبه بندی آخر هفته گوگل را می بینیم یا اینکه این فقط الگوهای عادی است.

بحث در انجمن در WebmasterWorld.

Source link