JLL: 2021 Smashed Data Center Records | دانش مرکز داده

اگرچه سال 2020 سالی برای توسعه مرکز داده بود، اما طبق چشم انداز مرکز داده پایان سال 2021 – که نیمه دوم سال را پوشش می دهد – تا سال 2021 از آن خارج شد. خدمات املاک و مستغلات غول جونز لانگ لاسال (JLL). با این حال، fاین شرکت هشدار داد که توسعه بیشتر ممکن است به دلیل افزایش سرسام آور قیمت زمین، مشکلات زنجیره تامین جهانی و کمبود کارکنان با مشکل مواجه شود.

این گزارش خاطرنشان کرد: «محل‌های موجود در بازارهای مراکز داده کلیدی به دلیل تقاضای صنعتی رقابتی، محدودیت‌های استقرار نیرو و مسائل زنجیره تأمین برای زیرساخت‌های حیاتی محدود شده‌اند».

“این منجر به رقابت کاربران در مقیاس بزرگ برای فضای مرکز داده شده است که بتواند رشد مقیاس بزرگی را که قبلاً نامشخص بود (یعنی نیازهای 36+ مگاوات) را در خود جای دهد. اکنون نیازهای 20+ مگاواتی بیشتر از نیازهای 1 مگاواتی وجود دارد.

که در ویرجینیا شمالی داغبه عنوان مثال، JLL گزارش داد که قیمت زمین در شهرستان لودون به 3 میلیون دلار در هر هکتار رسیده است.

گسترش خط لوله ساخت و ساز

تقاضا برای مراکز داده مجموعه a جدید رکورد در سال 2021، به ویژه در ایالات متحده، که 885.7 مگاوات را در 14 بازار داخلی جذب کرد – 44.3 درصد افزایش سالانه نسبت به سال 2020، که خود رکورد 614 مگاوات را به ثبت رساند که بیش از 70 درصد از سال 2019 افزایش داشته است.

جذب به ویژه بود چشمگیر در ویرجینیای شمالی، بیش از دو برابر فینکس نایب قهرمان، با 338 مگاوات اجاره شده است تنها در آن منطقه

هسته اروپایی بازارها پیش بینی های قبلی را برآورده کردند و 219.3 مگاوات را ثبت کردند محل سکونت JLL گزارش داد که جذب، افزایش 9 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. در حالی که جذب در پاریس و دوبلین در سال 2021 بیشتر از سال 2020 بود، لندن، فرانکفورت و آمستردام همگی کاهش داشتند.

با توجه به سطح تقاضا، جای تعجب نیست که خط لوله ساخت و ساز جهانی نیز در سال 2021 به رکورد جدیدی رسید، به ویژه در ایالات متحده، جایی که آی تی نسبت به مدت مشابه سال قبل 18.9 درصد رشد کرد و به 727 مگاوات رسید.

محرک رشد؟ از قضا، کووید-19 بود. JLL نوشت: «این بیماری همه‌گیر تقاضای مرکز داده را تسریع کرده است و علاقه سرمایه‌گذاران را برانگیخته است. ترکیبی از کار از راه دور، افزایش پیش بینی شده در هزینه های فناوری اطلاعات و حتی ورزش های الکترونیکی در هکتارو به تقاضای قوی کمک کرد.»

آنچه کووید می دهد، کووید نیز می برد. دیوید بارنت، مدیر تحقیقات آمریکا در این گزارش نوشت: مشکلات زنجیره تامین ناشی از شیوع اولیه کووید-19 و همچنین شیوع Omicron، پروژه‌ها را در سراسر جهان به تاخیر انداخت. JLL از توسعه دهندگان و اپراتورهای مرکز داده انتظار دارد که مجموعه تامین کنندگان خود را برای مقابله با این موضوع افزایش دهند، یا حتی شروع به طراحی تجهیزات خود کنند تا از رقابت برای عرضه محدود اپراتورهای بزرگتر جلوگیری کنند.

DJLL پیش بینی کرد علیرغم مشکلات زنجیره تامین و تاخیرهای پروژه، خط لوله ساخت و ساز قوی باقی می ماند و باید تا سال 2022 قوی باشد.

نیازی به گفتن نیست که ویرجینیای شمالی با 200 مگاوات در حال ساخت همچنان بر بازار تسلط داشت، اما در واقع از کالیفرنیای شمالی شکست خورد که 205 مگاوات در حال ساخت را ثبت کرد. که در 2021. رشد دیگر مناطق در آمریکای شمالی شامل شمال غربی، فینیکس و تورنتو بود.

در اروپا، خط لوله از 418.2 مگاوات در پایان سال 2020 به 274.5 مگاوات در پایان سال 2021 کاهش یافت که ناشی از کمبود زمین در دسترس بود. مگاوات در حال ساخت در فرانکفورت، دوبلین، لندن، آمستردام و پاریس کاهش یافت. با این حال، هند تقریباً 500 مگاوات فضای مرکز داده را در حال ساخت در سال 2021 نشان می دهد.

مسائل مربوط به کارکنان

بسیاری از صنایع مشکل جذب و حفظ استعدادها را گزارش کرده اند و مراکز داده نیز از این قاعده مستثنی نیستند. JLL گزارش داد: “بر اساس Uptime، 2.0 میلیون کارمند تمام وقت در سراسر جهان در سال 2021 مورد نیاز خواهد بود و این تعداد تا سال 2025 نزدیک یا معادل 2.3 میلیون نفر خواهد بود.” زمان دشواری برای یافتن نامزدهای واجد شرایط – افزایش از 38٪ در سال 2018. حفظ کارکنان نیز یک مشکل است، تقریباً یک سوم آنها با مشکل مواجه هستند، از 17٪ در سال 2018.

مسلماً این موضوع در برخی مناطق بیشتر از سایرین مطرح است. علیرغم رشد پررونق مراکز داده در ویرجینیای شمالی، پس از آن تنها در رتبه چهارم رشد شغلی قرار دارد را مناطق آتلانتا، سیاتل و فینیکس.

JLL هشدار داد که مشکلات کارکنان می تواند گسترش مرکز داده را محدود کند. علاوه بر COVID-19 و اختلال در زنجیره تامین، منفی بر اساس این گزارش، عواملی شامل روندهای جمعیتی، پیشرفت تحصیلی و محیط کسب و کار است.

چگونه آن را حل کنیم؟ JLL توصیه می کند که اپراتورهای مرکز داده با دانشگاه ها و حتی دبیرستان ها برای ایجاد خط لوله نیروی کار و ایجاد برنامه های آموزشی با استفاده از واقعیت افزوده همکاری کنند تا کارمندان بتوانند بدون نیاز به بازدید از یک مرکز آموزش ببینند.

فعالیت M&A

به عنوان نتیجه این همه فعالیت تقاضا، بازار دارد مشاهده گردید بر اساس این گزارش، رونق در ادغام و تملک. همانند ساخت و ساز، سطح معاملات در سال 2021 حتی به سطوح بالاتری رسید. در حالی که 34.5 میلیارد دلار فعالیت در سال 2020 انجام شد، 47.1 میلیارد دلار در سال 2021 ثبت شد. JLL به سه معامله مهم اشاره کرد:

  • بلک استون QTS Realty را تصاحب کرد برای 10 میلیارد دلار، که در آگوست 2021 بسته شد، و سبد Blackstone را گسترش داد زیرا QTS در بیش از 14 بازار جهانی فعالیت می کند.

  • KKR و Global Infrastructure Partners (GIP) CyrusOne را خریداری کردند به مبلغ 15 میلیارد دلار که انتظار می رود در نیمه اول سال 2022 بسته شود و همچنین گسترش در بازارهای جهانی را تسهیل خواهد کرد.

  • شرکت بزرگ برج های سلولی American Tower Corporation CoreSite را به قیمت 10.1 میلیارد دلار خریداری کرد. با بسته شدن معامله در دسامبر 2021. JLL نوشت: «این حرکت به American Tower اجازه می‌دهد تا امکانات موجود خود را با مراکز داده CoreSite ترکیب کند و اتصالات داده‌های لبه‌ای خود را در سراسر کشور گسترش دهد.

و در مورد پایداری چطور؟

پایداری همچنان یک روند مهم برای ساخت و بهره برداری از مراکز داده است. در حالی که اثربخشی مصرف برق (PUE) از سال 2007 بهبود یافته است، در چند سال گذشته کاهش یافته است. با JLL با استناد به ارقام Uptime

Dمراکز آتا به thه پایداری از طریق قراردادهای خرید برق (PPA)، با hyperscalers صادر می شود در حال ظهور به عنوان بالاترین PPA این گزارش خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران در ایالات متحده، زیرا به دنبال افزایش عملکرد سبد انرژی های تجدیدپذیر خود هستند. “این حجم عظیم قرارداد PPA نشان می‌دهد که اپراتورهای بزرگ مراکز داده ابتکار عمل را به کار می‌گیرند تا راه خود را برای رسیدن به تعهدات کربن طبیعی انجام دهند و یک استاندارد صنعتی برای بقیه اپراتورهای مرکز داده سازمانی و هم‌محلی ایجاد کنند.” نویسندگان اضافه شدند.