خط مشی و روشهای IT برای تجارت شما بسیار مهم است: بدانید چرا

-div>

 عکس پروفایل نویسنده

h3>

متخصص در تهیه الگوهای سیاست ها و رویه های فناوری اطلاعات

خواه یک فروشگاه کوچک داشته باشید یا بخشی از یک کانون گلومرات ، COVID-19 بر کسب و کار شما تأثیر گذاشت. این امر ما را مجبور کرده است که از محدوده خانه های خود به صورت آنلاین تجارت خود را انجام دهیم. در چنین شرایطی ، نیاز به سیاست و رویه های فناوری اطلاعات در حال افزایش است.

بنیانگذار مایکروسافت ، بیل گیتس ، یک بار گفت: “اگر تجارت شما نیست در اینترنت ، تجارت شما از بین خواهد رفت “- بیل گیتس.

در مواقعی مانند امروز ، این جمله درست شده است. مدیریت کارگران از راه دور به تنهایی یک کار کامل است. حال ، اگر تجارت شما در اینترنت نباشد ، به زودی رقابت آغاز خواهد شد.

عصر اطلاعات کاملاً مربوط به داده است. خط مشی و رویه ها نحوه استفاده از اطلاعات را به بهترین شکل ممکن بیان می کند.

در این مقاله ، ما شش دلیل را برای نیاز شرکت شما به سیاست و روشهای فناوری اطلاعات مورد بحث قرار خواهیم داد.

خط مشی و روشهای فناوری اطلاعات چیست؟

خط مشی و رویه های فناوری اطلاعات قوانین و مقررات مربوط به استفاده از فناوری در سازمان را تعریف می کند. این تضمین می کند که کارمندان با مسئولیت پذیری از منابع IT استفاده می کنند و اخلاق کاری اصیل نشان می دهند.

سیاست در مقابل رویه

کلمات سیاست و روش همیشه به صورت مشترک استفاده می شود. کلمات اغلب اشتباه گرفته می شوند ، اما بیایید تفاوت بین خط مشی و روش را روشن کنیم.

A سیاست اصولی را تعریف می کند که روند تصمیم گیری در یک سازمان را هدایت می کند. در مورد چرایی و چرایی یک سازمان توضیح داده شده است.

A رویه مجموعه ای از مراحل و فعالیت هایی است که شما برای انجام یک کار خاص انجام می دهید. هدف از یک روش کاملاً مشخص این است که به جای فعالیت های روزمره ، وقت بیشتری را صرف کارهای پربار کنید.

به طور خلاصه ، سیاست ها قوانینی هستند و رویه ها مراحلی است که برای اجرای این قوانین برمی داریم.

چرا به سیاست ها و رویه های فناوری اطلاعات نیاز دارید

دنیای آنلاین گسترده و پر از انواع مختلفی از اطلاعات است. برای وجود آنلاین ، شما به مجموعه ای از سیاست ها و رویه ها نیاز دارید تا به خود و کارمندان خود یک نقشه راه بدهید.

خط مشی و رویه ها فعالیت های روزمره را مشخص می کند و اطمینان حاصل می کند که از قوانین و مقررات پیروی می کنید. آنها همچنین تصمیم گیری و حل مسئله را راهنمایی می کنند.

انواع متداول سیاست ها و رویه های فناوری اطلاعات

هر سازمان برای کارایی کارآمد به سیاست ها و رویه های مختلف فناوری اطلاعات نیاز دارد. برخی از انواع رایج سیاست ها و رویه های فناوری اطلاعات به شرح زیر است:

سیاست های قابل قبول استفاده

سیاست استفاده قابل قبول ( AUP) ، همچنین به عنوان سیاست استفاده عادلانه شناخته می شود ، مجموعه ای اساسی از مقررات است. این برنامه به طور خلاصه نحوه استفاده کاربر از وب سایت ، شبکه یا سرویس را بیان می کند.

خط مشی استفاده قابل قبول عناصر اصلی زیر را مشخص می کند:

 • مجموعه ای از قوانین: شامل مجموعه قوانینی است که توسط کسب و کار اجرا می شود . یک نمونه از قوانین می تواند عدم اظهار نظرهای نفرت انگیز در بخش وبلاگ وب سایت باشد.
 • نتیجه: سند AUP در صورتی که کسی قانونی را نقض کند نتیجه را نیز پوشش می دهد. به عنوان مثال ، اخطار یا تعلیق دسترسی به یک محصول یا خدمات خاص.
 • فلسفه سازمان: AUP همچنین فلسفه یک سازمان را برای امتیازات دسترسی توضیح می دهد. به عنوان مثال ، در طول ساعات کار ، استفاده از اینترنت یک امتیاز است (حق نیست) ، که در صورت لغو قابل لغو است.

  سیاست های امنیت اطلاعات

  سیاست های امنیت اطلاعات برای هر سازمانی حیاتی است. آنها قوانین و رویه هایی را برای محافظت از یک سازمان در برابر تهدیدات آنلاین و رسیدگی به موقعیت هایی که رخ می دهد ، بیان می کنند.

  اهداف امنیت اطلاعات محرمانه بودن ، صداقت و در دسترس بودن آنها است.

  محرمانه بودن: فقط افرادی که دارای امتیاز دسترسی هستند می توانند به یک محصول یا خدمات خاص دسترسی پیدا کنند. : داده های موجود باید دقیق ، کامل و سالم باشند. این سیستم همچنین باید عملیاتی و قابل اعتماد باشد.

  در دسترس بودن: کاربران باید در صورت لزوم به سیستم دسترسی داشته باشند.

  سیاست های استاندارد امنیت شبکه

  سیاست های استاندارد امنیت شبکه استانداردها و قوانینی را برای دسترسی به شبکه ارائه می دهند. این کلیه خطرات ، مسائل و افزونگی شناخته شده در سیستم را مشخص می کند.

  شبکه های رایانه ای در برابر انواع مختلف حملات و ویروس ها آسیب پذیر هستند. سیاست های امنیتی شبکه ، به کاربران و کارکنان در مورد نحوه محافظت از دارایی های شما به صورت آنلاین آموزش می دهد. دارایی ها (در این حالت) شامل گذرواژه ، اسناد ، اطلاعات شخصی یا سرورها هستند.

  این سیاست ها همچنین دستورالعمل هایی را برای پیکربندی و حسابرسی سیستم ها و شبکه های رایانه ای ایجاد می کنند.

  خط مشی های مربوط به خدمات

  سیاست های مربوط به خدمات بسیار مهم هستند زیرا ارتباط مستقیمی با سیاست های سازمان دارند خدمات. این سیاست ها ، توسعه ، ارائه و پشتیبانی از خدمات فناوری اطلاعات را ترسیم می کند. خدمات فناوری اطلاعات شامل توسعه ، نصب ، پشتیبانی ، نگهداری ، مدیریت پروژه و آموزش كاربران است.

  سیاست های مربوط به خدمات تجربه مشتری را بهبود می بخشد و کارکنان برای مقابله با مسائل مختلف را آسان می کنند. .

  6 دلیلی که شرکت شما به خط مشی و رویه های فناوری اطلاعات نیاز دارد

  در عصر اطلاعات ، رایانه ها سازمان ها را اداره می کنند. سیاست و رویه های فناوری اطلاعات اجتناب ناپذیر هستند.

  ما شش دلیل را که سازمان شما به سیاست ها و رویه های فناوری اطلاعات نیاز دارد ، بحث خواهیم کرد.

  مفصل بیانیه های مأموریت و چشم انداز

  خط مشی و رویه فناوری اطلاعات در مورد اظهارات مأموریت و چشم انداز یک سازمان.

  در چشم انداز و بیانیه های مأموریت ، یک سازمان اهداف فعلی و آینده خود را ترسیم می کند. این جملات به عنوان یک نقطه عطف برای رسیدن به موفقیت عمل می کنند. آنها منعکس کننده فلسفه و ایدئولوژی موجود در پشت سازمان و هر آنچه برای آن می ایستد هستند!

  هنگامی که نقاط عطف را تعیین کردیم ، تنها چیزی که به آن نیاز داریم نقشه راه است. خط مشی و روش کار نقشه راهی را ارائه می دهد و نحوه کار یک سازمان برای موفقیت را توضیح می دهد.

  بیان روش کار

  وقتی حرکت دقیق را می دانید انجام کاری آسان تر است. رویه ها رهنمودهای گام به گام نحوه عملکرد و مدیریت یک سناریو خاص را ارائه می دهند.

  این روشها نیازی به تفکر مجدد را از بین می برد. می توان بیشتر از کارهای معمول روی کارهای خلاقانه تمرکز کرد.

  قوانین و مقررات را تعریف می کند

  در سیاست IT و رویه ها ، قوانین و مقررات اعمال می شود. در این اسناد مشخص می شود که چه اتفاقی می افتد و چه اتفاقی نمی افتد و اگر شما از قوانین پیروی نکنید چه اتفاقی می افتد.

  هنگامی که قوانین و مقررات را داشته باشید ، ایجاد یک سازمان فقط یک قوام است موفقیت آمیز.

  انطباق با قانون

  خط مشی و رویه ها تضمین عملکرد شرکت با قانون را تضمین می کند.

  به عنوان مثال ، سیاست های AUP نحوه عملکرد یک وب سایت ، سرویس یا شبکه را محدود می کند. با AUP ، سازمان می تواند در صورت بروز هرگونه مساله ای رسیدگی کند.

  تنظیم استانداردها

  هنگام راه اندازی و مراحل را دنبال کنید ، گردش کار سازگار است. این سازگاری استانداردها را تعیین می کند و به عنوان پایه ای برای یک کتابچه راهنمای آموزش کار می کند.

  شما می توانید تغییرات را با مرور زمان مرور کرده و بهترین روش ها را برای بهبود روند دنبال کنید. با این حال ، تا زمانی که با خط مشی شروع نکنید ، این اتفاق نمی افتد.

  عملکرد اندازه گیری

  خط مشی و رویه ها به عنوان معیار عملکرد برای یک سازمان عمل می کنند. پس از ایجاد استاندارد ، می توانیم عملکرد فردی و عمومی کارمندان سازمان را بسنجیم.

  اکنون در کجا ایستاده اید؟

  اگر سازمان شما سیاست ها و رویه های خود را تاکنون تنظیم نکرده است ، هیچ مشکلی وجود ندارد وقت بهتر از امروز!

  شما شرکت برای رشد سریعتر به سیاست و روش IT نیاز دارید. ایجاد یک الگوی خط مشی و رویه ، وقت و هزینه زیادی را برای یک سازمان می گیرد. شما می توانید یک الگوی خط مشی و روشهای IT آماده برای استاندارد کردن روند تجارت خود با کمترین هزینه و بدون زمان دریافت کنید!

  قبلاً در https منتشر شده: //www.it-procedure- template.com/6-reasons-your-company-needs-it-polacy-and-procedures/

  سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور