IPU (واحد پردازش زیرساخت) چیست و چگونه کار می کند؟ | دانش مرکز داده

IPUها (واحدهای پردازش زیرساخت) جای خود را در مرکز داده در کنار سایر پردازشگرهای تخصصی که برای تسریع بارهای کاری و تخلیه وظایف به طور سنتی توسط واحدهای پردازش مرکزی (CPU) طراحی شده اند، می گیرند.

تقریباً به همان روشی که واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای سرعت بخشیدن به محاسبات غیر گرافیکی شامل مشکلات بسیار موازی به دلیل ساختار موازی آنها استفاده می شوند، IPU ها که توسط اینتل معرفی شده اند، زیرساخت های شبکه و خدمات زیرساختی مانند سوئیچینگ مجازی را تسریع می کنند. انتقال این عملیات به یک پردازنده اختصاصی که به طور خاص برای انجام این وظایف طراحی شده است، چرخه های CPU را آزاد می کند. نتیجه نهایی بهبود عملکرد برنامه و توانایی اجرای بارهای کاری بیشتر با CPUهای کمتر است.

غواصی در دنیای IPU

یک IPU، مانند واحد پردازش داده (DPU) و Compute Express Link (CXL)، نوع جدیدی از فناوری شتاب را در مرکز داده در دسترس قرار می دهد. در حالی که پردازنده‌های گرافیکی، FPGA، ASIC و سایر شتاب‌دهنده‌های سخت‌افزاری وظایف محاسباتی را از CPU تخلیه می‌کنند، این دستگاه‌ها و فناوری‌ها بر سرعت بخشیدن به پردازش داده‌ها، حرکت و کارهای شبکه تمرکز می‌کنند.

علاقه فزاینده ای به حوزه کلی تسریع وظایف زیرساختی وجود دارد. در سال گذشته، بسیاری از فروشندگان راه حل هایی را معرفی کرده اند که سعی در رفع مشکلات مشابه دارند.

به عنوان مثال، انویدیا اخیراً یک SuperNIC معرفی کرده است که آن را به عنوان «کلاس جدیدی از شتاب دهنده شبکه طراحی شده برای افزایش بار کاری هوش مصنوعی در شبکه‌های مبتنی بر اترنت» معرفی کرده است. این طراحی شده است تا شبکه‌ای فوق‌العاده برای ارتباطات GPU به GPU ارائه دهد.

علاوه بر این، بسیاری از شتاب‌دهنده‌های جدید دیگر نیز برای سرعت بخشیدن به حجم کاری خاص طراحی شده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به واحد پردازش اطلاعات Graphcore (که IPU نیز نامیده می‌شود) و واحد پردازش تانسور Google Cloud (TPU)…

ادامه این مقاله را در مورد محاسبات شبکه بخوانید

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور