iOS 16 ممکن است پشتیبانی از Chromecast را بهبود بخشد

اکوسیستم اپل به طور معروف تقریباً قفل شده است، اما اوضاع در چند سال گذشته بسیار بهبود یافته است. با انتشار آتی iOS 16، به نظر می رسد اپل در حال تلاش برای پشتیبانی بهتر از Chromecast و سایر استانداردهای ارسال محتوا در برنامه ها است.

اپل این امکان را برای Chromecast فراهم می‌کند که درمان شبیه AirPlay را دریافت کند

در iOS 16، اپل در را برای پروتکل‌های ارسال محتوا مانند Google Cast (Chromecast) باز می‌کند تا در سیستم بهتر پشتیبانی شوند. همانطور که امروز وجود دارد، Chromecast در iOS پشتیبانی می شود، اما فقط در برنامه های منتخب، و معمولاً با رابطی که بومی سیستم عامل نیست. برای مثال، در برنامه YouTube Music در iOS، دکمه Chromecast در برنامه هم برای اهداف Chromecast و هم برای اهداف AirPlay استفاده می‌شود.

اما این ممکن است در iOS 16 تغییر کند، زیرا اپل در حال معرفی «DeviceDiscoveryExtension» است، ابزار جدیدی برای برنامه‌ها برای استفاده از منوهای بومی، مانند مواردی که برای AirPlay استفاده می‌شوند. اپل توضیح می دهد:

از DeviceDiscoveryExtension (DDE) برای کشف گیرنده های رسانه شخص ثالثی که برنامه شما می تواند محتوای AV را به آنها پخش کند، استفاده کنید.

از آنجایی که DDE در جعبه ایمنی سیستم اجرا می شود، برنامه افزودنی نیازی به درخواست مجوزهای شبکه محلی یا بلوتوث از کاربر ندارد. نمای انتخابگر دستگاه‌ها و پروتکل‌های شخص ثالث کشف‌شده را در منوی سیستمی مشابه AirPlay نشان می‌دهد که تجربه انتخاب یکپارچه دستگاه را فراهم می‌کند.

با خواندن ما، این باید به Chromecast اجازه دهید با iOS 16 ادغام بهتر و بومی تری با iOS داشته باشد. برای روشن بودن، Chromecast تبدیل به یک بومی بخشی از iOS به جای برنامه‌هایی که از Chromecast پشتیبانی می‌کنند، اهداف ارسال محتوا را در منوهای بومی مشاهده می‌کنند، مانند مواردی که AirPlay استفاده می‌کند.

این نه تنها تجربه بهتری را برای کسانی که مایل به استفاده از AirPlay در برنامه‌هایی هستند که قبلاً Chromecast دارند، فراهم می‌کند، بلکه این پتانسیل را دارد که پشتیبانی از Chromecast در برنامه‌های بیشتری را آسان‌تر کند. سایر شرکت‌های دارای گزینه‌های بازیگری، مانند Spotify یا Sonos نیز می‌توانند به طور بالقوه از این گزینه استفاده کنند. در نتیجه این تغییر به جای داشتن دو یا سه یا حتی منوها در منوها، یک دکمه در برنامه ها برای ارسال محتوا وجود دارد.

در حال حاضر، باید منتظر بمانیم و ببینیم دقیقاً چگونه این کار در iOS 16 پیاده‌سازی می‌شود. این درک ما این است که برنامه‌های موجود باید از یک API جدید استفاده کنند، که Google باید آن را در دسترس قرار دهد. چند ماه می گذرد تا ببینیم اوضاع چطور پیش می رود.

ماکس واینباخ به این مقاله کمک کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromecast:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: