صفحه قفل اندروید الهام گرفته از iOS 16 در Google Pixel [Gallery]

ساعت دو خطی اندروید 12 یکی از برجسته ترین عبارات Google Material You است. پس از تاکید زیاد iOS 16، یک طرح مفهومی تصور می کند که چگونه صفحه قفل اندروید و پیکسل می توانند با افزودن عمق تکامل پیدا کنند.

صفحه قفل اندروید در تلفن‌های Pixel امروز با روز/تاریخ در گوشه بالا سمت چپ شروع می‌شود، در حالی که آب و هوا (وضعیت و دما) زیر آن است. در بالای این ویجت در یک نگاه، نوار وضعیت اندروید قرار دارد که حامل در سمت چپ و سمت راست درصد باتری و وضعیت اتصال را نشان می‌دهد. در پایین صفحه قفل، میانبری برای باز کردن کنترل‌های خانه هوشمند و Google Pay (به زودی Google Wallet) دریافت می‌کنید.

علاوه بر پس‌زمینه، ساعت (زمانی که اعلان وجود ندارد) به معنای واقعی کلمه بزرگترین جذابیت است و از رنگ پویا برای تطبیق با کاغذ دیواری مجموعه شما استفاده می‌کند.

طراح فیلیپ چانگ (توییتر + اینستاگرام) از iOS 16 الهام گرفت تا تصور کند صفحه قفل اندروید در آینده چگونه خواهد بود. یعنی، عمق اعمال می‌شود تا ساعت نیز با آنچه در تصویر پس‌زمینه واقعی است، سازگار شود. در مثال بالا، “10” در پشت صخره ها نشان داده شده است و مرغ های دریایی به وضوح بالای “12” قرار گرفته اند. همچنین توجه داشته باشید که ساعت ها و دقیقه ها چگونه از رنگ های مختلف استفاده می کنند.

نمونه های دیگر زمان را به گونه ای نشان می دهند که گویی در آن سوی پل، پشت قله کوه و در مقابل آبشار ظاهر می شود. مثال مورد علاقه من ساعتی است که در پشت ابرها ظاهر می شود، در حالی که دقیقه ها تا حدی در زیر امواج فرو می روند تا دید تحت تاثیر قرار نگیرد.

در ضمن دوست سایت RKBDI همچنین سبک های مختلف فونت را در صفحه قفل اندروید تصور کرد:

این اثر عمقی مطمئناً توسط iOS 16 رایج خواهد شد، اما قدمت آن به watchOS 8 با معرفی صفحه ساعت پرتره برمی‌گردد.

صفحه ساعت پرتره از عکس‌های حالت پرتره آیفون شما برای ایجاد یک صفحه ساعت چندلایه با عمق استفاده می‌کند. می توانید از بین سه سبک مختلف انتخاب کنید و حداکثر 24 عکس را انتخاب کنید.

در اپل واچ، عکسی با داده‌های عمق مورد نیاز است، اما iOS 16 فقط از یادگیری ماشینی برای راه‌حلی مقیاس‌پذیرتر استفاده می‌کند که امکان پس‌زمینه‌های غیر افراد را نیز فراهم می‌کند. یک صفحه قفل فرضی اندروید نیز می تواند همین رویکرد را داشته باشد. گوگل مطمئناً همان دانش عمقی را دارد که در عکس‌های سینمایی در Google Photos دیده می‌شود، جایی که ML عمق تصویر را پیش‌بینی می‌کند و نمایشی سه‌بعدی از صحنه ایجاد می‌کند.

با این حال، یکی دیگر از مواردی که گوگل باید در نظر بگیرد، ساخت تصاویر پس زمینه زنده جدید است که دارای جلوه عمقی برای ساعت هستند. با مدیریت تجربه، شرکت می تواند تضمین کند که خوانایی زمان هرگز تحت تأثیر قرار نمی گیرد و در عین حال امکان حرکت را نیز فراهم می کند.

تا آن زمان، در اینجا بیشتر از مفهوم فیلیپ است:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: