چگونه یک پاراگراف مقدمه بنویسیم؟ » رتبه ریاضی

گوگل در حیرت محتوای شگفت انگیز است! همه ما از این آگاه هستیم، درست است؟

و مهمترین بخش یک پست یا مقاله چیست؟ همان پاراگراف اول!

بنابراین، باید به آن پاراگراف مقدمه توجه بیشتری داشته باشید!

شروع یک مقاله برای اینکه خواننده بداند داستان درباره چیست بسیار مهم است. علاوه بر این، گوگل به معرفی یک پست اهمیت زیادی می دهد.

اما چرا یک مقدمه اینقدر مهم است؟ و چگونه می‌توانید مطمئن شوید که مقدمه‌ای مناسب سئو می‌سازید؟

در این پست، ما در مورد نحوه نوشتن مقدمه های جذاب صحبت خواهیم کرد و نکات کاربردی در مورد نحوه نوشتن یک پاراگراف اول عالی ارائه می دهیم!

1 پاراگراف مقدمه چیست؟

پاراگراف مقدمه در وردپرس پاراگراف کوتاهی است که موضوع مورد نظر را معرفی می کند و زمینه را برای ادامه مقاله فراهم می کند. باید مختصر، دقیق، و به خوبی سازماندهی شود.

با این گفته، پاراگراف های مقدمه باید بیشتر از معرفی موضوع شما انجام دهند. یک پاراگراف مقدمه قرار است توجه خواننده شما را جلب کند.

مقدمه شانس شما برای ارائه جزئیات کافی است و خواننده خود را برای گفتن جذاب ترغیب می کند: “هی، این موضوع جالب به نظر می رسد. فکر می کنم به خواندن این پست ادامه خواهم داد!»

پاراگراف آغازین باید به خوبی نوشته شده باشد و بسیار بهینه شده باشد زیرا ضروری ترین عنصر پست است. خواسته‌های آن پاراگراف بیشتر از بقیه متن شماست.

این نقشه راه برای پست باقی مانده شما است، پیش بینی استدلال شما … این پاراگراف مقدمه شما است، و نوشتن آن می تواند زیبا باشد ارعاب کننده

اما وقتی یاد می گیرید که چگونه به هر قسمت از مقدمه نزدیک شوید، نوشتن یک مقدمه چندان ترسناک به نظر نمی رسد!

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند مقدمه های شگفت انگیزی برای پست خود بنویسید.

2 چگونه یک پاراگراف مقدمه بنویسیم؟

برای نوشتن یک پاراگراف مقدمه برای پست وبلاگ وردپرس خود، باید اطلاعات کافی برای خواننده خود ارائه دهید تا بفهمد در مورد چه چیزی می نویسید و چرا باید ادامه مطلب را بخواند.

2.1 یک قلاب ایجاد کنید

یکی از محبوب ترین روش ها برای شروع یک پاراگراف مقدمه، ایجاد یک قلاب است.

بنابراین قلاب در اینجا به چه معناست؟

به این موضوع فکر کنید: وقتی شروع به تماشای یک سریال جدید نتفلیکس می کنید، چند ساعت (و شاید حتی چند قسمت) بعد نگاه می کنید و می گویید: “اوه. من حدس می‌زنم که باید به این نمایش علاقه داشته باشم!»

این قلاب نیز باید در پاراگراف مقدمه کار کند: باید خواننده شما را به قدری علاقه مند کند که نخواهند دکمه ضرب المثل “خروج” را هنگام خواندن آن فشار دهند. به عبارت دیگر، یک قلاب طراحی شده است تا توجه خواننده شما را جلب کند و او را در خواندن پست شما نگه دارد!

ایجاد یک قلاب (و قسمت باقیمانده از پست شما) بسیار ساده تر خواهد بود اگر به وضوح مشکلاتی که آنها با آن مواجه می شوند و راه حلی که مقاله شما روی میز آورده است را درک کنید.

در اینجا نمونه ای از نحوه تلاش ما برای جذب خوانندگان به پست وبلاگ خود آورده شده است.

2.2 مشکل را معرفی کنید

پیام مقاله خود را معرفی کنید. بعد از قلاب خود، می توانید دو یا سه جمله برای معرفی مشکل اصلی که در حال حل آن هستید در پست وبلاگ بنویسید.

شما بلافاصله با برجسته کردن یک نقطه دردناک در مقدمه خود توجه خوانندگان را جلب می کنید. به آنها می گوید که در جای درستی هستند و شما مشکل آنها را درک می کنید.

به عنوان مثال، در اینجا نحوه ی نکات دردناک خوانندگانی که می خواهند نوار جستجو را به سایت خود اضافه کنند، برجسته کرده ایم.

مشکل را معرفی کنید

2.3 به خوانندگان اطلاع دهید که چه انتظاراتی دارند

وقتی یک نقطه درد را باز می کنید، یک تیک تاک ساعت را شروع می کنید. اگر به مخاطبان خود نگویید که چگونه کمک می کنید، آنها به سرعت صبر و شکیبایی خود را از دست می دهند. هنگامی که نقطه درد را تحریک کردید، باید در بقیه مطالب خود راه حلی ارائه دهید.

مقدمه شما باید انتظارات را برآورده کند و به سؤال خواننده پاسخ دهد: “آیا این ارزش وقت من را دارد؟”

شما این تصمیم را با اطلاع رسانی به مخاطبان خود آسان تر می کنید. مهم است که به آنها نشان دهید که می دانید چه چیزی مهم است و برای کمک به آنها در حل مشکلاتشان حاضرید.

در تمام پست های وبلاگ خود، به خوانندگان خود اطلاع می دهیم که از یک پست خاص چه انتظاری دارند.

به خوانندگان اطلاع دهید که چه انتظاراتی دارند

2.4 از عبارت کلیدی Focus استفاده کنید

اگر واقعاً می‌خواهید مقدمه‌ای مناسب SEO ایجاد کنید، از کلمه کلیدی تمرکز خود در پاراگراف اول استفاده کنید. شما می خواهید مخاطبان هدف شما فوراً متوجه شوند که در موتورهای جستجو به دنبال چه هستند.

از آن عبارت دقیق به عنوان عبارت کلیدی معرفی خود استفاده کنید. مخاطب شما را متقاعد می کند که آنچه می خوانند مناسب است.

Rank Math’s Content AI پیشنهادهای هوشمندانه ای را برای کلمات کلیدی، پرس و جوها و پیوندهای مرتبط مستقیماً در ویرایشگر وردپرس ارائه می دهد. نه تنها این، بلکه Content AI همچنین به شما کمک می کند تا بدانید از چه عبارات یا کلماتی در محتوا، عنوان یا ابرداده SEO استفاده کنید.

هوش مصنوعی محتوا

2.4 آن را واضح نگه دارید و خواندن آن را سرگرم کننده کنید

یک وبلاگ با یک رمان یکسان نیست – متأسفانه، بسیاری از وبلاگ نویسان تازه کار تمایل دارند این واقعیت ساده و در عین حال مهم را فراموش کنند.

بازدیدکنندگانی که پست‌های وبلاگ شما را می‌خوانند، می‌خواهند بدون تلاش زیاد، آن‌ها را مرور کنند. هنگام مرور اینترنت، اکثر آنها برای یافتن اطلاعاتی که به دنبال آن هستند بی تاب هستند، بنابراین محتوای شما باید به گونه ای ارائه شود که حتی خوانندگان کوتاه مدت بتوانند به سرعت ایده کاملاً واضحی از موضوع دریافت کنند.

پاراگراف های مقدمه باید به خوبی از هم فاصله داشته باشند –

  • در هر پاراگراف بیش از 100 کلمه نباشد.
  • برای جدا کردن هر پاراگراف باید سعی کنید از یک خط شکن استفاده کنید. خواندن متن شما ساده تر خواهد بود، که خوانندگان را برای مدت طولانی تری در وب سایت شما نگه می دارد.

نقل قول ها، آمار، داستان ها و غیره را درج کنید تا مقدمه خود را جذاب و خواندنی لذت بخش کنید. در حالی که داستان ها می توانند خواندن پست شما را سرگرم کننده تر کنند، نقل قول ها و ارقام به شما کمک می کنند متقاعد کننده تر باشید.

2.5 مزایا را توضیح دهید

برخی از مردم پست ها را می خوانند زیرا مشتاق یادگیری چیزی هستند که به آنها کمک کند زندگی خود را آسان کنند. خواه این دستورالعمل در مورد تهیه پنکیک باشد یا راهنمایی برای افزایش حفظ مشتری، خوانندگان شما نتایج را می خواهند.

با توضیح مزایای محتوای خود، معرفی خود را جذاب تر کنید. خواندن مطالب شما چگونه به آنها کمک می کند تا به نتایج دلخواه برسند؟

در اینجا یک نمونه از Backlinko است. مقدمه به وضوح مزایای مقاله را با عبارات واضح بیان می کند.

مثال مزایا را توضیح دهید

3 نتیجه

اگر در حال نوشتن هستید، می خواهید نوشته شما خوانده شود. شما می خواهید مخاطبان شما آنچه را که می خواهید بگویید بفهمند. شما می خواهید محتوای شما در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. بنابراین مطمئن شوید که به مقدمه، که مهم ترین بخش متن شما است، توجه بیشتری داشته باشید. به پاراگراف اول کمی عشق اضافی به سئو بدهید.❤️

هرچه بیشتر بنویسید، ترفندهای جدیدی را در تجارت بیشتر در مورد برجسته کردن پست های خود کشف خواهید کرد، که به ناچار به نگه داشتن بازدیدکنندگان در صفحه شما برای مدت طولانی تری کمک می کند.

این نکات برای نوشتن مقدمه های قانع کننده ارزش امتحان کردن را دارد. چه تاکتیکی داری استفاده برای ایجاد پاراگراف های مقدمه جلب توجه؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.