معرفی جوایز جدید تحقیقات آکادمیک گوگل

در 27 ژوئن 2024، گوگل برنامه های جدید برنامه جوایز تحقیقات آکادمیک گوگل (GARA) را باز می کند. هدف GARA حمایت از تحقیقات بنیادی و کاربردی پیشگامانه در محاسبات و فناوری در سراسر جهان است.

در هر چرخه بودجه، Google حوزه‌های تحقیقاتی کلیدی را شناسایی می‌کند و از دانشگاهیان پیشنهادهایی دعوت می‌کند که به دانشجویان مشاوره می‌دهند و تحقیقاتی را در حوزه‌های مختلف متمرکز بر فناوری انجام می‌دهند که پیامدهای اجتماعی دارند. پروژه‌های منتخب هدایای نامحدود تا سقف 150000 دلار دریافت خواهند کرد که به محققان امکان می‌دهد ایده‌های نوآورانه خود را دنبال کنند و در چالش‌ها و فرصت‌هایی که به نفع جامعه علمی و جامعه است کمک کنند.

علاوه بر دریافت بودجه، دریافت‌کنندگان این فرصت را دارند که به یک جامعه عملی بپیوندند، و با یک حامی تحقیقاتی Google که پشتیبانی طولانی‌مدت، راهنمایی، و رابطی با جامعه تحقیقاتی گسترده‌تر Google را ارائه می‌کند، جفت می‌شوند. این رویکرد مشارکتی باعث تقویت ارتباطات عمیق‌تر بین دانشگاه و صنعت، تسریع نوآوری و تبادل دانش می‌شود.

هر چرخه، حوزه های تحقیقاتی GARA برای رسیدگی به چالش های جهانی تکامل می یابد. در سال جاری، ما از پیشنهادات در زمینه های زیر دعوت می کنیم:

  1. ایجاد معیارهای ML برای مشکلات آب و هوایی: توسعه راه حل های مبتنی بر داده برای اقدام آب و هوا با استفاده از یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI)، با تمرکز بر معیارهای قوی برای ارزیابی مدل.
  2. ایجاد آموزش عادلانه، در دسترس و موثر با استفاده از هوش مصنوعی: بهبود نتایج آموزشی برای همه فراگیران از طریق هوش مصنوعی، با تمرکز بر برابری، فراگیری و تحقیق در مورد سیستم های یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی، توانمندسازی معلمان و ابزارهای دسترسی.
  3. انتقال کوانتومی و شبکه برای کاربردهای محاسباتی مقیاس پذیر: پیشرفت محاسبات کوانتومی توزیع شده از طریق تحقیق در مورد انتقال کیوبیت های ابررسانا، پلتفرم های جایگزین، و کاربردهای جدید فراتر از محاسبات موازی و توزیع کلید کوانتومی.
  4. هوش مصنوعی جامعه محور: بهره گیری از پتانسیل تحول آفرین هوش مصنوعی برای منافع اجتماعی از طریق رویکرد چند ذی نفع، درک نیازهای متنوع، و ایجاد راه حل های تاثیرگذار برای جوامع محروم.
  5. اعتماد و ایمنی: بهبود ایمنی دیجیتال در سراسر اکوسیستم آنلاین، مقابله با مسائلی مانند کلاهبرداری، اطلاعات غلط، ایمنی کودکان و هوش مصنوعی مولد از طریق تحقیقات در رشته‌های مختلف.
  6. استفاده از خانواده مدل باز Gemini و Google برای حل مشکلات سیستم و زیرساخت: استفاده از Gemini و Gemma برای پیشرفت زیرساخت‌های محاسباتی نسل بعدی، افزایش کارایی، امنیت و پایداری با تمرکز بر بهینه‌سازی یادگیری ماشین.

بیشتر بیاموزید و بین 27 ژوئن – 17 ژوئیه 2024، ساعت 11:59:59 بعد از ظهر AoE (UTC-12) درخواست دهید. ما مشتاقانه منتظر بررسی برنامه های شما هستیم!

Source link