ایمنی اینترنتی برای کودکان – چگونه کودکان خود را به صورت آنلاین ایمن نگه داریم

 عکس پروفایل نویسنده

@ faizan4itFaizan Raza p> من نویسندگان HN ، انتشار و صحبت بی وقفه درباره هوش مصنوعی ، Tech ، Startup ، Blockchain و غیره را دوست دارم.

تقریباً 50٪ کودکان دارای سن هستند d بین 12 تا 16 سال خود را معتاد به تلفن های هوشمند یا لپ تاپ های خود می دانند. در حالی که والدین مسئول با زحمت می توانند با چنین اعتیادی مقابله کنند ، اما مطمئناً چالش برانگیز است که کودکان در هنگام مسافرت از طریق فضای آنلاین ایمن هستند. اطلاعات یک کارمند از راه دور ، ضروری است که درک کنیم کودکان به چیزی بیش از حفاظت ارائه شده نیاز ندارند با استفاده از آنتی ویروس یا نرم افزارهای مشابه. فرزندان خود را بصورت آنلاین ایمن نگه دارید!

دسترسی به محیط آنلاین

قبل از بررسی ایمنی آنلاین ، توصیف نحوه دسترسی کودکان به اینترنت ضروری است زیرا همه چیز بسیار تغییر کرده است در سالهای اخیر:

 • طبق مطالعات اخیر ، بیشتر دانش آموزان کلاس چهارم-هشتم عمدتاً از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها به اینترنت دسترسی دارند. علاوه بر این ، حدود 50 درصد از کودکان 10-14 ساله در اتاق خواب خود یک رایانه شخصی دارند.
 • با این حال ، حتی اگر رایانه های شخصی در میان کودکان محبوبیت داشته باشند ، تلفن های هوشمند معمولاً دسترسی اصلی آنها به اینترنت هستند.
 • یک واقعیت نگران کننده در اینجا این است که ، طبق اکثر مطالعات ، نیمی از کودکان و نوجوانان مصاحبه شده ادعا می کنند که آنها تقریبا همیشه آنلاین هستند.

این به چه معناست؟ خوب ، این بدان معناست که والدین یا معلمان نمی توانند ایمنی کودکان و دانش آموزان را به صورت آنلاین تضمین کنند. حتی اگر والدین تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای ایمنی اینترنت انجام دهند ، باز هم تضمینی وجود ندارد!

بدین ترتیب ، بیایید نگاهی دقیق به آنچه مردم می توانند برای غلبه بر این مسئله انجام دهند ، برسانیم و هدف خود را برآورده می کنیم!

ایمنی اینترنت و آداب و معاشرت اینترنت

وقتی صحبت از تعامل با محیط آنلاین و سایر افراد در آن می شود ، می توانیم به دو نوع اطلاعات مختلف فکر کنیم / داده هایی که ممکن است به دست اشتباه بیفتد.

یعنی ، داده هایی وجود دارد که افراد مخرب می توانند از طریق هک و غیره به دست بیاورند و داده هایی که افراد ، معمولاً کودکان ، مایل هستند با دیگران به اشتراک بگذارند. از این لحاظ ، می توانیم برای آداب و رسوم ایده آل اینترنت به مواردی که ایمنی و روشهای اینترنتی را تضمین می کنند ، اشاره کنیم.

 • ایمنی اینترنت – از نقطه نظر منطقی ، ایمنی اینترنت به تمام نرم افزارها و بیت های فنی گفته می شود که به افراد در محافظت از رایانه ها و ذاتاً از حریم خصوصی آنها کمک می کند. در اینجا می توانیم به نرم افزارهای ضد ویروس ، VPN ، نرم افزار پشتیبان گیری ابری و موارد دیگر اشاره کنیم.
 • آداب و معاشرت اینترنتی – از طرف دیگر ، آداب و معاشرت به نحوه رفتار مردم در اینترنت اشاره دارد. تا خود و داده هایشان را ایمن نگه دارند. به طور طبیعی ، وقتی صحبت از کودکان می شود ، آداب و معاشرت باید در درجه اول قرار گیرد زیرا بسیاری از افراد برای استفاده از بی گناهی کودک نیازی به هک کامپیوتر ندارند.

ایمن نگه داشتن کودکان در اینترنت: چرا آداب و معاشرت مهم است؟

والدین خارج از کشور ممکن است فکر کنند سرمایه گذاری در یک نرم افزار جامع VPN بهتر از آموزش آنها است بچه ها چگونه در اینترنت رفتار کنند. یک بار دیگر ، چنین نرم افزاری از کسی در برابر افرادی که به ظاهر حسن نیت دارند ، محافظت نمی کند.

بیایید نگاهی به برخی از داده ها و آماری بیندازیم که چرا آداب اینترنت – یا باید – باشد. یک چیز:

 • تقریباً 40٪ کودکانی که به اینترنت دسترسی دارند حداقل با یک غریبه آنلاین چت کرده اند.
 • از این 40٪ ، بیش از نیمی از آنها به پایان رسیدند با فاش کردن شماره تلفن خود به غریبه ها ، 15٪ تلاش کردند که با غریبه ملاقات کنند ، در حالی که 6٪ آدرس خانه خود را برای فرد ناشناسی که با آنها به صورت آنلاین ملاقات کرده بودند ، فاش کردند.
 • سرانجام ، همه موارد ذکر شده در بالا ، مطالعه نشان داد که حدود 75٪ از کودکان مصاحبه شده مایلند اطلاعات شخصی خانواده خود را در ازای خدمات یا کالاها در اینترنت به اشتراک بگذارند.

شکی نیست که حتی بهترین آنتی ویروس نیز نمی تواند فرزندان شما را از انجام کاری که مایل به انجام آن در اینترنت هستند باز دارد.

آداب و معاشرت اینترنتی

بنابراین ، قبل از شروع جستجوی VPN ها و راه حل های مبتنی بر ابر برای محافظت از داده هایی که فرزندان شما هنگام استفاده از رایانه به آن دسترسی دارند ، بیایید به کتاب خوش اخلاقی اینترنت بپردازیم.

ایمن نگه داشتن کودکان در اینترنت: اطلاعات شخصی

یکی از اولین مواردی که به فرزندان خود می آموزید این است که هرگز اطلاعات شخصی آنها را به صورت آنلاین به اشتراک نگذارید. این شامل نام ، شماره تلفن ، آدرس منزل ، جزئیات شناسنامه یا شماره های تأمین اجتماعی آنها و حتی حساب های رسانه های اجتماعی آنهاست که بسته به سیستم عامل آنها است.

عکس های آنها

اگرچه ممکن است به آنها اجازه داده شود عکس های خود را در سیستم عامل های معتبر رسانه های اجتماعی ارسال کنند ، اما کودکان هرگز نباید موارد ذکر شده قبلی را در وب سایت های دیگر مانند انجمن ها ارسال کنند.

گپ زدن با غریبه ها

موضوع چت با غریبه ها را نباید جدی گرفت. بسیاری از زندگی ها به دلیل چند مکالمه به ظاهر بی ضرر با یک غریبه از بین رفته است.

اگر می خواهید فرزندان خود را به صورت آنلاین ایمن نگه دارید ، باید به آنها بفهمانید که گپ زدن با یک غریبه نه منفی بزرگ ، حتی اگر تحت حمایت ناشناس باشند.

قلدری و آزار و اذیت

کودکان اغلب به آزار و اذیت و آزار پاسخ می دهند. این یا می تواند آنها را به خطر بیندازد و یا حتی آنها را مانند یک قلدر قلمداد کند. با توجه به اینكه هم اكنون توسط سازمان های غیردولتی و نهادهای دولتی به طور گسترده ای به این موضوع قلدری پرداخته شده است ، بهتر است كودكان به چنین پیام هایی پاسخ ندهند.

بزرگسالان مسئول

سرانجام ، کودکانی که وب را مرور می کنند باید والدین خود را به عنوان بزرگسالانی مسئول ببینند که باید هر گونه مشکل را به آنها گزارش دهند. آنها نباید اتفاقات آنلاین را پنهان کنند ، به خصوص اگر مربوط به افراد غریبه یا قلدری باشد.

باید به کودکان آموزش داده شود که پیام های نامناسب یا موقعیت های آنلاین ناامن را به یک بزرگسال مسئول گزارش دهند.

به طور کلی ، این جمله که “هرگز به شخصی که به صورت آنلاین ملاقات کرده اید اعتماد نکنید” باید توسط کودکان در سراسر جهان مشهور باشد. آنها ساده لوح و بی گناه هستند و به همین دلیل والدین باید برای محافظت مناسب از آنجا باشند.

ایمنی اینترنت

اکنون که آداب و معاشرت را تمام کردیم ، زمان آن فرا رسیده است که به سمت ایمنی برویم – یعنی ایمنی در حالی که کودک در حال مرور اینترنت و گذراندن وقت است برخط.

همانطور که در بالا ذکر کردیم ، آداب و معاشرت اغلب از ایمنی تهیه شده توسط نرم افزار بسیار مهم است. با این حال ، این بدان معنا نیست که مواردی مانند بلوک والدین ، ​​فیلترهای هرزنامه و غیره بی فایده است.

طبق آمار ، از هر چهار کودک یک نفر در حالی که فقط مرور می کند ، در نتیجه پورنوگرافی ناخواسته را مشاهده می کند. اینترنت. مواردی وجود دارد که آداب و معاشرت نمی تواند از بروز آنها جلوگیری کند.

ایمنی اینترنت برای کودکان از طریق شبکه های خصوصی مجازی

کسانی که خطرات واقعی محیط آنلاین را درک می کنند ، همیشه VPN را که در پس زمینه اجرا می شود مرور می کنند. چنین نرم افزاری مکان و آدرس IP کاربر را پنهان می کند.

به طور خلاصه ، اگر یک غریبه بخواهد از مکان دقیق تلفن هوشمند فرزندان شما مطلع شود ، VPN از وقوع آن جلوگیری می کند. < / p>

نرم افزار آنتی ویروس

نرم افزار ضد ویروس بدافزارها ، ویروس ها و هر نرم افزار مخرب دیگری را از کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما دور نگه می دارد. اگر دستگاه کودک توسط چنین نرم افزاری محافظت نشود ، او به راحتی در معرض محتوای ناخواسته آنلاین ، نامه های ناخواسته ، تبلیغات و حتی باج افزار قرار می گیرد.

مدیر رمز عبور

یک مدیر رمز عبور به هر والدینی کمک می کند تا دو پرنده را با یک سنگ بکشد. اول از همه ، این اطمینان می دهد که فرزندان شما همیشه از رمزهای عبور قوی و نشکن استفاده می کنند (که آنها هرگز فراموش نخواهند کرد). علاوه بر این ، به والدین اجازه می دهد تا رمزهای ورود فرزندان خود را به راحتی مشاهده و دسترسی پیدا کنند.

حتی اگر برخی نظارت منظم و بررسی حساب های شبکه های اجتماعی توسط والدین را غیراخلاقی تلقی می کنند ، اما بسیاری معتقدند که این کار را انجام می دهند تا زمانی که فرزندانشان زیر سن هستند. برای این منظور ، اگر چنین والدینی هستید ، باید مدیر رمز عبور شما باشد.

ایمنی اینترنت برای کودکان از طریق بلوک های والدین

بسیاری از راه حل های نرم افزاری – هم در رایانه های شخصی و هم در تلفن های هوشمند – به والدین اجازه دهید تا دسترسی به برخی از وب سایت ها و برنامه ها را مسدود کنند. اگر نمی خواهید فرزندان شما با وب سایت هایی روبرو شوند که نباید به آنها دسترسی داشته باشند ، آنها را مشاهده کرده یا با آنها تعامل داشته باشند ، پس یک برنامه / نرم افزار بلوک والدین اجباری است.

والدین نیز باید نگاه کنند به ویژگی های حریم خصوصی ارائه شده توسط مرورگرها و ارائه دهندگان خدمات اینترنت. مرورگرها و سیستم عامل های مدرن – مانند YouTube – با حالت های مناسب بچه ها ارائه می شوند که تجربه آنلاین ایمن تری را ایجاد می کنند.

مبانی ایمنی دستگاه

سرانجام ، والدین باید از تمام اصول لازم برای ایمن نگه داشتن دستگاه برای استفاده آگاه باشند. این به معنای دانستن نحوه به روز نگه داشتن آنها ، پاک کردن تاریخچه حافظه پنهان آنها و تعیین اینکه آیا هک شده است.

علاوه بر این ، همین اطلاعات باید به فرزندان آنها منتقل شود. آنها باید توجه داشته باشند که عدم بروزرسانی نه تنها عملکرد ضعیفی در دستگاه ایجاد می کند ، بلکه دروازه هکرها را نیز باز می کند.

اما – بچه ها چه کاری آنلاین انجام می دهند؟

10٪ والدین اظهار داشتند که مرتباً کارهای فرزندان خود را به صورت آنلاین بررسی نمی کنند و نمی خواهند شروع به انجام آن یا اگر بخواهیم از عقاید رایج پیروی کنیم ، می توان گفت که چنین والدینی تصور می کنند که بچه های آنها نمی توانند به صورت آنلاین کاری خطرناک انجام دهند.

علاوه بر این ، برخی از والدین نیز فکر می کنند که فرزندانشان فقط می توانند با محتوایی روبرو نشده ایم که در کودکی یا بی گناهی آنها تأثیر بگذارد. به طور طبیعی ، آنها بسیار اشتباه می کنند. بیایید نگاهی به آنچه کودکان بر اساس یک نظرسنجی انجام شده توسط iamcybersafe.org – مطالعه استفاده از اینترنت کودکان انجام می دهند ، بیاندازیم.

 • 4٪ از کودکان با کمال میل به وب سایت های قمار مراجعه می کنند. والدین ، ​​به خاطر داشته باشید که امروزه ، بازی های ویدئویی با مواد آرایشی – و نه تنها – به راحتی می توانند به فعالیت های قمار تبدیل شوند.
 • 11٪ از کودکان پذیرفته شده اند که به وب سایت ها مراجعه کرده اند با دستورالعمل های دقیق در مورد تقلب در امتحانات یا کارهای مدرسه نیازی به گفتن نیست ، از اطلاعاتی که به صورت آنلاین در دسترس است نباید برای چنین هدفی استفاده شود!
 • 17٪ از کودکان گفتند که حداقل یک بار از وب سایت های حاوی فیلم بزرگسالان یا عکس های جنسی بازدید کرده اند. بسته به سن آنها ، کودکان در نهایت در چنین وب سایت هایی قرار می گیرند. در غیر این صورت ، همیشه یک تبلیغ وجود دارد که آنها را به این سمت سوق می دهد.
 • 21٪ از کودکان گفتند که آنها اغلب به وب سایت هایی دسترسی پیدا می کنند که ارتباط / گپ زدن با غریبه ها را تسهیل می کنند. وب سایت هایی مانند Omegle (محبوب ترین وب سایت “چت با یک غریبه”) سرگرم کننده هستند – اما برای بزرگسالانی که می دانند چگونه به صورت آنلاین رفتار کنند.
 • تقریباً 30٪ از کودکانی که در این تحقیق شرکت کردند ، گفتند که آنها اینترنت را به گونه ای مرور می کنند که والدینشان موافق نیستند.

بنابراین ، قبل از گفتن اینکه هیچ چیز خطرناکی برای کودکان وجود ندارد ، می توانید فکر کنید.

علاوه بر این ، اگر آنها اغلب از رایانه شما برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند ، به تمام گذرواژه ها و حساب هایی که در آنجا ذخیره کرده اید ، و همچنین کارت های اعتباری که ممکن است پیوند داده باشید. فقط دو کلیک اشتباه توسط یک کودک می تواند کل پس انداز شما را به خطر بیندازد!

استقلال دیجیتال

فقط حدود 25٪ از بزرگسالان معتقدند که فرزندانشان باید از نظر دیجیتالی مستقل شوند آنها 18 ساله می شوند. برعکس ، 34٪ فکر می کنند که بچه هایشان اگر 12 تا 15 ساله باشند آماده این نوع استقلال هستند.

واقعیت این است که استقلال دیجیتال درست به اندازه ظرافت هایی که می تواند به صورت آنلاین با آن روبرو شود. به راحتی می توان یک بزرگسال را فاسد کرد و به گروه های آنلاین مشکوک کشاند همانطور که به یک کودک 12 ساله می توان یاد گرفت که چگونه به صورت آنلاین قمار کند و پول جیب بیشتری بدست آورد.

در پایان ، استقلال دیجیتال تنها زمانی حاصل می شود که فرد از خطرات محیط آنلاین آگاه شود ، آداب و معیارهای اینترنتی آنها در این زمینه مشخص باشد و از بهترین راه حل های ایمنی اینترنت استفاده کنند .

ایمنی اینترنت برای کودکان: خط پایین

بنابراین ، در نهایت ، چگونه می توانید کودکان خود را به صورت آنلاین ایمن نگه دارید؟ آیا همه اینها مربوط به آداب ، ایمنی و آمار مطالعات مختلف است؟ خوب ، همه چیز در مورد آن و یک چیز حیاتی است.

ما به ارتباط و سهولت آن اشاره می کنیم. اگر والدین یک رابطه سالم و مرتبط با اینترنت با فرزندان خود برقرار کنند ، آنها همیشه می دانند چه اتفاقی رخ نمی دهد.

یک وب سایت مشکوک به لیست سیاه یا وب اضافه می شود اگر به کودکان آموزش داده می شود تجربیات آنلاین خود را با والدین خود برقرار کنند ، با نهایت راحتی فیلتر کنید. به این ترتیب:

 • به فرزندان خود بیاموزید قبل از اینکه بر اهمیت نرم افزار آنتی ویروس تأکید کنید ، چگونه در اینترنت رفتار کنند.
 • در استفاده صحیح از رایانه شخصی یا تلفن هوشمند به آنها آموزش دهید. امنیت آنلاین را ارتقا می دهد.
 • به آنها بگویید هرگز هنگام حضور در اینترنت با غریبه ها ارتباط برقرار نکنند.
 • همیشه بخاطر داشته باشید که سابقه مرورگر آنها را بررسی کنید ، حتی اگر فکر می کنید آنها هیچ اشتباهی نکرده اند. با یک بررسی سریع وب سایت هایی که باید توسط فیلتر والدین مسدود شوند ، و موارد دیگر به نمایش در می آید.