داستان داخلی چگونگی تبدیل شدن حمام های گوگل به کلاس درس

دانیله میدی به عنوان یک مهندس نرم افزار در گوگل، بیشتر وقت خود را صرف توسعه محصولات خانه هوشمند می کند. اما او هر هفته زمانی را برای کمک به کارمندان Google در یادگیری چیزهای جدید از یک کلاس درس غافلگیرکننده اختصاص می‌دهد: حمام. دانیله سردبیر Learning on the Loo (LotL) است، مجموعه‌ای از درس‌های یک صفحه‌ای داوطلبانه که در حمام‌های Google در هر دفتر در سراسر جهان نمایش داده می‌شود. «قسمت‌ها» که به آن‌ها گفته می‌شود، در داخل هر سرویس بهداشتی آویزان می‌شوند و موضوعاتی را از نکات بهره‌وری برای Gmail تا اجتناب از تعصب در تصمیم‌گیری پوشش می‌دهند.

ماموریت نهایی LotL بهبود زندگی Googlers در محل کار است. دانیله برای اولین بار در سال 2015 به عنوان کارآموز درگیر شد و به توزیع قسمت های جدید در دفترش کمک کرد. بلافاصله پس از آن، او به تیم کوچک تحریریه ملحق شد و در نهایت به رهبری آن رسید. امروز، LotL دو بار در ماه قسمت‌های جدیدی را با موضوعاتی که مربوط به بهره‌وری، حرفه و پیشرفت شخصی است منتشر می‌کند.

LotL در سال 2007 راه اندازی شد و از Testing on the Toilet (TotT)، یکی دیگر از مؤسسات Google، اما شخصی سازی شده الهام گرفت. TotT پس از آن شروع شد که گروهی از کارمندان گوگل می خواستند در مورد اینکه مهندسان چگونه می توانند تست های بهتری بنویسند تا مطمئن شوند کدشان کار می کند، اطلاعاتی دریافت کنند. یکی از آن کارمندان گوگل تا حدودی به شوخی پیشنهاد داد نکاتی در مورد نوشتن تست های بهتر در حمام پست شود. این ایده گرفتار شد. امروز، مهندس اندرو ترنک سرپرستی TotT را بر عهده دارد، که اکنون علاوه بر آزمایش، موضوعاتی مانند بهترین شیوه های کدنویسی را نیز پوشش می دهد.

مطالب پیشنهادی  گسترش فرصت ها برای جوامع بومی

TotT و LotL چند چیز مشترک دارند – به عنوان مثال، طول. اندرو می‌گوید: «یک چالش اغلب این است که همه چیز را در یک صفحه قرار دهیم». “این نیز اتفاقاً چیزی است که محتوا را بسیار مفید می کند: نویسندگان مجبورند خود را تنها به مهم ترین نکات خود محدود کنند. و مانند TotT، LotL نیز قصد دارد عملی باشد، با نکاتی سریع که کارمندان Google می توانند فوراً از آنها استفاده کنند.

یک قسمت نمونه: “جلسات موثر”، منتشر شده در 17 مه 2022، نوشته شده توسط Oded Niv. این قسمت نکاتی را در مورد اینکه چه باید کرد و چرا انجام داد، هم قبل از شروع جلسه (“تنظیم فهرست اولویت بندی شده از اهداف و فعالیت هاâ€) و هم در حین جلسه (“به طور مؤدبانه تمرکز را روی دستور کار نگه دارید، به اشتراک می گذارد.

و قسمت دیگر: «آیا واضح می نویسی؟»، منتشر شده در 2 اوت 2022، نوشته نانسی فن-ایم. نانسی می نویسد: نکاتی عبارتند از: «کمتر، بیشتر است،» «مثل حرف زدنت بنویس» و «مستقیم باش».

همه کارمندان Google می‌توانند ایده‌های قسمت LotL را از طریق فرمی ارسال کنند که در آن مواردی را می‌پرسد، مانند اینکه آیا درس آن‌ها در همه جا برای کارمندان Google قابل اجرا است یا نه و چه نکاتی را پیشنهاد می‌کنند. همچنین شامل این نکته است که حداقل یک تصویر یا میم مورد نیاز است. دانیله و تیمش متشکل از سه کارمند دیگر گوگل، مطالب ارسالی را مطالعه کردند. هنگامی که آنها پیشنهادی را می پذیرند، نویسنده یا نویسندگان روی نسخه یک صفحه ای که توسط تیم LotL ویرایش شده است، کار می کنند.

مطالب پیشنهادی  راه حل های جدید مدیریت دارایی و ایجاد تبلیغات ویدیویی

دانیله می‌گوید: «فکر می‌کنم مردم از میزان بررسی دقیق هر قسمت شگفت‌زده می‌شوند». LotL حتی یک گروه ویرایش باز راه اندازی کرد، بنابراین هر کارمند Google می تواند از طریق Google Docs در مورد قسمت های آینده پیشنهاد دهد. دانیله توضیح می دهد: «دریافت بازخورد در مورد اینکه آیا یک درس در سطح جهانی معنادار است یا نه، بسیار مفید است». برای مثال، فرهنگ اداری محلی در ایالات متحده با فرهنگ اداری در کره متفاوت است

هنگامی که تیم LotL یک قسمت را نهایی کرد، آن را برای کادری از داوطلبان Googler و تیم‌های تاسیسات محلی در سراسر جهان می‌فرستد که آن را چاپ و توزیع می‌کنند. (هر LotL همچنین به صورت آنلاین و از طریق ایمیل برای کاربران Google در دسترس است.) از زمان ارسال تا روز راه اندازی، این فرآیند حداقل سه تا چهار هفته طول می کشد.

مانند بسیاری از موارد در مورد کار، LotL باید به محض شروع همه گیر تکامل می یافت. وقتی مردم در سال 2020 از خانه شروع به کار کردند، LotL کاملا دیجیتالی شد و محتوا تغییر کرد. پیشنهادات LotL با تمرکز بر همه چیز، از راه‌اندازی دفتر کار در خانه گرفته تا مقابله با استرس مداوم ناشی از همه‌گیری کووید-19، مطرح شد. دانیله می گوید: ایده هایی برای کمک به یکدیگر.

یادگیری در Loo همچنان منبع مشترکی برای Googlers در همه جا است — و به گفته دانیله، این یکی از مواردی است که توجه مثبت تشویق کننده ای را به خود جلب می کند. دانیله می گوید: «ما اخیراً یک فرم بازخورد کوتاه به سایت خود اضافه کردیم. “مردم ایمیل هایی را برای ما ارسال می کنند که می گویند: “هی، من این را دوست داشتم، خیلی ممنونم!” فقط فکر می کنم این واقعاً بسیار عالی است.

مطالب پیشنهادی  به روز رسانی آسان تر و فقط برای شما طراحی شده است
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور