روش‌های جدیدی که به شما کمک می‌کنیم اطلاعات با کیفیت بالا پیدا کنید

مدل‌های هوش مصنوعی همچنین به سیستم‌های ما کمک می‌کنند تا بفهمند یک قطعه برجسته چه زمانی ممکن است نه مفیدترین راه برای ارائه اطلاعات باشد. این به ویژه برای سوالاتی که پاسخی وجود ندارد مفید است: به عنوان مثال، جستجوی اخیر برای “چه زمانی اسنوپی آبراهام لینکلن را ترور کرد” یک قطعه ارائه داد که تاریخ دقیق و اطلاعات مربوط به ترور لینکلن را برجسته می کند، اما این به وضوح چنین نیست. مفیدترین راه برای نمایش این نتیجه است.

ما سیستم‌های خود را آموزش داده‌ایم تا در تشخیص این نوع پیش‌فرض‌های نادرست، که خیلی رایج نیستند، بهتر شوند، اما مواردی هستند که نشان دادن یک قطعه ویژه مفید نیست. با این به‌روزرسانی، راه‌اندازی قطعه‌های برجسته در این موارد را تا 40 درصد کاهش داده‌ایم.

سواد اطلاعاتی

فراتر از طراحی سیستم‌هایمان برای بازگرداندن اطلاعات با کیفیت بالا، ما همچنین ویژگی‌های سواد اطلاعاتی را در جستجوی Google ایجاد می‌کنیم که به افراد کمک می‌کند اطلاعات را ارزیابی کنند، خواه آن‌ها را در رسانه‌های اجتماعی یا در گفتگو با خانواده یا دوستان پیدا کرده باشند. در واقع، در مطالعه‌ای در سال جاری، محققان دریافتند که مردم به طور منظم از گوگل به عنوان ابزاری برای اعتبارسنجی اطلاعاتی که در سایر پلتفرم‌ها با آن مواجه می‌شوند، استفاده می‌کنند. ما روی ایجاد طیف رو به رشدی از ویژگی‌های سواد اطلاعاتی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم – از جمله Fact Check Explorer، جستجوی عکس معکوس، و درباره این نتیجه – و امروز، چندین به‌روزرسانی را برای مفیدتر کردن این ویژگی‌ها اعلام می‌کنیم. .

در حال گسترش درباره این نتیجه به مکان‌های بیشتری

درباره این نتیجه به شما کمک می‌کند تا پیش از بازدید از یک صفحه وب، فقط با ضربه زدن روی سه نقطه در کنار نتیجه، زمینه بیشتری درباره هر نتیجه جستجو ببینید. از زمان راه‌اندازی در سال گذشته، مردم بیش از 2.4 میلیارد بار از درباره این نتیجه استفاده کرده‌اند، و ما آن را حتی به افراد و مکان‌های بیشتری می‌آوریم – با هشت زبان دیگر از جمله پرتغالی (PT)، فرانسوی (FR)، ایتالیایی (IT) ، آلمانی (DE)، هلندی (NL)، اسپانیایی (ES)، ژاپنی (JP) و اندونزیایی (ID) که اواخر امسال عرضه می شود.

این هفته، زمینه بیشتری را به «درباره این نتیجه» اضافه می‌کنیم، مانند میزان انتشار گسترده یک منبع، بررسی‌های آنلاین درباره یک منبع یا شرکت، اینکه آیا یک شرکت متعلق به نهاد دیگری است یا حتی زمانی که سیستم‌های ما نمی‌توانند اطلاعات زیادی در مورد یک منبع بیابید – تمام اطلاعاتی که می توانند زمینه مهمی را فراهم کنند.

و ما اکنون درباره این صفحه را در برنامه Google راه‌اندازی کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید در حین مرور وب، زمینه مفیدی درباره وب‌سایت‌ها دریافت کنید. کافی است انگشت خود را از نوار پیمایش در هر صفحه به بالا بکشید تا اطلاعات بیشتری در مورد منبع دریافت کنید – بدون توجه به اینکه کجا آنلاین هستید، به شما کمک می کند با اطمینان کاوش کنید.