InfluxDB: از پایگاه داده سری زمان منبع باز تا میلیون ها درآمد

عکس پروفایل نویسنده

@علمدارپرچمدار

پرچم های ویژگی منبع باز … سریع حرکت کنید. پرچم چیزها.

در Flagsmith ، ما در حال کار بر روی ساخت یک محصول تجاری دارای ویژگی منبع باز هستیم. همانطور که ما در تلاش برای بقا و شکوفایی به عنوان یک شرکت نرم افزاری کوچک کار می کنیم ، با بنیانگذاران دیگر ارتباط برقرار می کنیم تا ببینیم چگونه آنها پروژه های منبع باز خود را در مشاغل موفق ایجاد کردند. اخیراً ، ما با پل دیکس ، بنیانگذار و CTO از InfluxDB در Podcast “The Craft of Open Source” مصاحبه کردیم.

مبانی InfluxDB

این شرکت در ابتدا در سال 2012 توسط Paul ، به عنوان یک محصول SaaS منبع بسته به نام “Errplane” تاسیس شد. هدف از این کار کمک به شرکت ها در اندازه گیری و نظارت بر زمان واقعی بود ، اما تا سال 2013 مشخص شد که این محصول در حال افزایش نیست. پل و تیم تصمیم گرفتند که بازار پیدا کنند ، زیرساخت های سری زمانی که ساخته اند می تواند برای سایر مشاغل مفید باشد.

در سپتامبر 2013 ، پس از عدم کشش اولیه با Erpplane که می خواستند ، تصمیم گرفتند از زیرساخت ها برای ساخت یک موتور پایگاه داده مستقل از سری زمان استفاده کنند. در آن زمان ، تعداد بسیار کمی از شرکت های تجاری و پروژه های منبع باز بر پایگاه داده های سری زمانی متمرکز بودند. برجسته ترین پروژه منبع باز آن زمان Graphite بود ، که به یک پروژه یتیم تبدیل شده بود ، اما همچنان یک …