Industry Pro در حال بررسی آینده پایداری مرکز داده | دانش مرکز داده

یادداشت ویراستار: سازمان عضو مرکز داده AFCOM با مارک مونرو، مهندس اصلی گروه توسعه پیشرفته Datacenter مایکروسافت، در مورد صنعت مرکز داده و تأثیر آن بر جهان مصاحبه کرد. مارک یکی از اعضای مؤسسه مرکز داده AFCOM است و او یک کمربند مشکی شش سیگما با تمرکز بر شتاب تغییر در تنظیمات شرکتی است. او رهبری کنسرسیوم‌های صنعتی از جمله میسون‌های زیرساخت و گرین گرید را برعهده داشته است و در هیئت مدیره مرکز حفاظت از منابع در بولدر، CO خدمت کرده است.

مارک مونرو، مهندس اصلی، دیتاسنتر توسعه پیشرفته، مایکروسافت

مارک مونرو، مهندس اصلی، دیتاسنتر توسعه پیشرفته، مایکروسافت

AFCOM: در سال گذشته، بزرگترین چالشی که در صنعت مرکز داده با آن روبرو بوده اید چه بوده است؟ چگونه بر آن غلبه کرده اید؟

مارک مونرو: در سال گذشته، تقاضا برای خدمات زیرساخت دیجیتال چالش بزرگی برای ما بوده است. هنوز تقاضای قابل توجهی در سرتاسر جهان در این فضا وجود دارد و غلبه بر مسائل لجستیکی که در ابتدای سال 2022 بسیار حاد بود، یکی از بزرگترین موانع بوده است.

همه در حال کار روی موارد خاصی هستند که یا در دسترس نیستند، یا پس از مدت زمان بسیار طولانی در دسترس خواهند بود، در حالی که تلاش می کنند ظرفیت مورد نیاز مشتریان ما برای فضای مرکز داده و خدمات زیرساخت دیجیتال را برآورده کنند. تنها تلاش برای همگام شدن با آن در قسمت پشتی، با تولیدکنندگان ترانسفورماتور و ژنراتورها و تجهیزات الکتریکی و هر چیز دیگری که به یک مرکز داده استاندارد می‌رود، احتمالاً بزرگترین چالش ما در سال گذشته بوده است – بدون هیچ کمکی فوری. اینطور نیست که بتوانیم کارخانه‌ها یا زنجیره‌های تامین جدیدی بسازیم، بنابراین فعلاً باید منتظر بمانیم.

AFCOM: مراکز داده شما چگونه با محیط ها یا جوامع محلی خود تعامل می کنند یا به آنها پاسخ می دهند؟ چگونه امیدوارید که در آینده به آن برگردید؟

مونرو: مایکروسافت یک سازمان روابط اجتماعی کامل در گروه مرکز داده ما دارد، و برخی از کارهایی که می‌دانم انجام می‌دهیم این است که قبل و بعد از ساخت یک مرکز داده جدید، جامعه را درگیر کنیم. ما می‌خواهیم از نظر آموزش، کمک‌های خیریه، و هر چیز دیگری که می‌توانیم در منطقه خاص انجام دهیم، به جامعه کمک کنیم.

بدیهی است که ما به استعدادهای محلی نیز نگاه می کنیم و می دانیم که استعدادها ممکن است در طول زمان نیاز به توسعه پیدا کنند. به همین دلیل است که ما بر دانشگاه و سایر سطوح تحصیلی تمرکز می کنیم تا مردم را زودتر به مشاغل زیرساخت دیجیتال علاقه مند کنیم و همچنین از ارائه بورسیه ها و سایر کمک های مالی برای علاقه مند کردن افراد به تحصیل و دنبال کردن این مشاغل اطمینان حاصل می کنیم.

ما همچنین در حال کار با سازمان‌های دولتی در زمینه استفاده و مدیریت منابع هستیم، به خصوص در جاهایی که نیازهای زیادی به انرژی و آب داریم. مایکروسافت قصد دارد تا سال 2030 نه تنها به صورت سالانه بلکه به صورت هفتگی یا حتی ساعتی کربن منفی باشد. ما همچنین به عنوان مستاجر لنگر در پروژه‌های تجدیدپذیر جدید الهام می‌گیریم و کار می‌کنیم تا مطمئن شویم که آنها از حمایت مالی و پشتیبانی مورد نیاز خود برخوردار هستند، زیرا می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در هر کجا که کار می‌کنیم منبع دیرینه انرژی تجدیدپذیر در دسترس است.

در نهایت، ما متعهد شده‌ایم که در هر کجا که هستیم، آب مثبت باشیم. آب یک منبع محلی است و ما می دانیم که در فصول سرد سال از آن برای مراکز داده خود استفاده می کنیم. به این ترتیب، ما بسیار سخت کار می‌کنیم تا مطمئن شویم که به منابع آب محلی کمک می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که تا سال 2030 به تعهدات مثبت آب عمل می‌کنیم.

AFCOM: اگر بتوانید یک مرکز داده در هر کجای دنیا بسازید، کجا و چرا؟

مونرو: خوب، تا جایی که می‌توانیم به مشتریانمان نزدیک می‌شد و با قدرت و منابع نامحدود و استخر عظیمی از استعدادهای انسانی و غیره. [Laughs.] منظورم این است که ما در حال ساخت مراکز داده در سراسر جهان هستیم. مایکروسافت در حال حاضر بیش از 200 مرکز داده در مجموعه ما دارد و ما ظرفیت عظیمی برای ایجاد مراکز داده جدید در همه جا داریم.

بنابراین فکر می‌کنم ساده‌ترین پاسخ این باشد: «همه جا تقاضا برای آن وجود دارد». و واقعاً، ما این کار را انجام می‌دهیم تا بتوانیم منابع دیجیتالی بهتری را برای مشتریان در آن مناطق فراهم کنیم – تأخیر کمتر، عملکرد بالاتر، ذخیره‌سازی داده‌های محلی بیشتر برای الزامات نظارتی و غیره. ما واقعاً سعی می‌کنیم بیشتر توسط بازار هدایت شویم. از هر چیز دیگری

AFCOM: کدام روند اخیر مرکز داده شما را بیشتر هیجان زده یا مشتاق کرده است؟

مونرو: می دانید، من طرفدار بزرگ پایداری هستم – در 10، 15 سال گذشته در حرفه خود بوده ام – و به طور خاص پایداری زیرساخت های دیجیتال: امکانات، زیرساخت های فناوری اطلاعات و غیره. فکر می کنم که ما هر دو را می بینیم. یک محیط نظارتی و هم یک نیاز بازار برای افزایش فکر و اقدامات در فضای پایداری. من واقعا خوشحالم که با تعهد کربن منفی خود برای مایکروسافت کار می کنم، زیرا این فقط برای پایدار بودن کافی نیست، بلکه در واقع باید سازنده باشیم. مهم است که بتوانیم نتایج واقعی را نشان دهیم، تا ثابت کنیم که صنعت زیرساخت دیجیتال واقعاً می‌تواند به این عوامل پایداری کمک کند.

ما این کار را از طریق خدماتی که فعال می کنیم انجام می دهیم. اگر به خدمات لجستیک، مانند برخی از خدمات تحویل، نگاه کنید، منابع محاسباتی که ما ارائه می‌کنیم می‌تواند آن خدمات را کارآمدتر کند، مانند اینکه بتوانیم کمترین تأثیرگذاری را از نقطه نظر مصرف کربن ترسیم کنیم. آنها همچنین می توانند نیاز به برخی چیزها را غیر مادی کنند. اگر به 10، 15 سال گذشته در صنعت موسیقی و فیلم نگاهی بیندازید، می‌بینید که غیرمادی‌سازی مشابهی اتفاق می‌افتد که نیاز به حمل و نقل و سفر و سایر عوامل پرهزینه را کاهش می‌دهد.

متاوره نیز از دیدگاه مشابه بسیار جالب خواهد بود. ترس آخرالزمانی زیادی در مورد متاورز وجود دارد، و داستان های زیادی در مورد اینکه چگونه ممکن است اشتباه پیش برود، وجود دارد، اما می تواند چیزهای شگفت انگیزی مانند گردشگری مجازی را نیز ارائه دهد. مطمئناً، شما می‌خواهید گردشگری همچنان واقعی باشد و می‌خواهید مردم از مکان‌های واقعی بازدید کنند، اما در صورت ازدحام بیش از حد یا عوامل دیگر، این می‌تواند راه‌حل جایگزین بسیار مؤثری باشد. افرادی که توانایی پرداخت هزینه سفر را ندارند، می توانند مقدار زیادی از جهان را در محیط غوطه ور متاورس تجربه کنند.

AFCOM: شما شخصاً امیدوارید در دهه آینده چه کاری انجام دهید؟ امیدوارید صنعت مرکز داده به طور کلی بتواند در دهه آینده چه کاری انجام دهد؟

مونرو: من شخصاً امیدوار هستم که با برخی از پروژه‌های تحقیق و توسعه در مایکروسافت که از نظر تعداد منابعی که امکانات یا تجهیزات فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند، بازی‌ها را تغییر دهند، ادامه دهم. اینها پروژه هایی هستند که کل صنعت را تحت تأثیر قرار می دهند. من به اندازه کافی خوش شانس هستم که یک تأثیرگذار بزرگ در شرکتی مانند مایکروسافت هستم که به نوآوری خود افتخار می کند. ما به مواردی مانند خلاص شدن از شر ژنراتورهای دیزل، کاهش مصرف آب، افزایش اتوماسیون، افزایش اثربخشی سرمایش خود نگاه می کنیم – همه این چالش های فنی و عملیاتی برای من واقعاً هیجان انگیز هستند.

از نظر صنعت به طور کلی… می دانید، من واقعاً مشتاقانه منتظر برخی از کارهایی هستم که ما و سایرین انجام می دهیم تا مراکز داده در نهایت به وضعیت “Please In My Backyard” برگردند. ده سال پیش، مکان ها برای مراکز داده جنگیدند، از آنها خواستند تا در صنایع با فناوری پیشرفته شغل ایجاد کنند، و در اواخر دهه 2000، گرفتن مرکز داده واقعاً محبوب بود. و با این حال، به نوعی، از آنجا به انبوهی از چنگال‌ها و مشعل‌ها رفته‌ایم که می‌گویند: «در حیاط خلوت من مرکز داده نیست!» [Laughs.] من اغراق می کنم، اما ما تقریباً آن صنعت مطلوبی که ده سال پیش بودیم نیستیم. ما واقعاً باید خودمان را به عنوان یک «ارائه‌دهنده منابع» و نه صرفاً «مصرف‌کننده منابع» در نظر بگیریم، اگرچه انجام این کار در عمل دشوار است – ما منابع زیادی را مصرف می‌کنیم.

اما شاید راه‌هایی وجود داشته باشد که بتوانیم شبکه‌ها را تقویت کنیم، الهام‌بخش پیشرفت‌های تجدیدپذیر جدید باشیم، و آن را به گونه‌ای انجام دهیم که قطعی‌های محلی کمتری در مراکز داده وجود داشته باشد. ما همچنین می‌توانیم خدمات پشتیبانی حیاتی را تشویق کنیم که به ما نزدیک شوند، زیرا منابع تولیدی داریم که ممکن است بتوانیم از آن صرفه‌جویی کنیم. شاید بتوانیم منابعی را با جوامع محلی که می خواهند توسعه اقتصادهای بدون آلودگی، بدون انتشار و مبتنی بر سوخت را تشویق کنند، به اشتراک بگذاریم. اینها چیزهایی هستند که صنعت دیجیتال می تواند الهام بخش باشد و به عنوان یک کاتالیزور برای بقیه جهان عمل کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  شریل سندبرگ پس از 14 سال از سمت خود به عنوان مدیر عامل متا کنار می رود | دانش مرکز داده