Industry Pro به بررسی امکانات Edge Data Centers | دانش مرکز داده

یادداشت ویراستار: سازمان عضو مرکز داده AFCOM با مایک آندریا، مدیرعامل، هم بنیانگذار و مدیر Oper8 Global در مورد صنعت مرکز داده و تأثیر آن بر جهان مصاحبه کرد. مایک یکی از اعضای موسسه مرکز داده AFCOM (DCI) است و بیش از 35 سال تجربه در صنعت ICT دارد که استراتژی، طراحی و مدیریت در بخش‌های تجاری و دولتی را پوشش می‌دهد.

مایک آندریا، مدیرعامل، یکی از بنیانگذاران و مدیر Oper8 Global

مایک آندریا، مدیرعامل، یکی از بنیانگذاران و مدیر Oper8 Global

AFCOM: در سال گذشته، بزرگترین چالشی که در صنعت مرکز داده با آن روبرو بوده اید چه بوده است؟ چگونه بر آن غلبه کرده اید؟

مایک آندریا: دو چیز کلیدی در اینجا وجود دارد. اولین مورد، رشد بودجه برای کسب‌وکارهایی است که بر زیرساخت‌های فناوری امنیت بالا متمرکز شده‌اند – به‌ویژه، رشد بودجه در آن فضا در بازاری که به شنیدن در مورد تک شاخ‌ها عادت دارد.

مشکل است – آنها برنامه می خواهند، نرم افزار می خواهند، می خواهند 10 دلار به 10،000،000 دلار تبدیل شود. بنابراین انتقال پیام با سرمایه گذاران بالقوه CapEx یک چالش بوده است، و همچنین تلاش برای رساندن این پیام که تمرکز بر زیرساخت ها در واقع چیز خوبی است زیرا کسی باید این کار را انجام دهد. منظورم این است که اگر همه این بچه ها این همه نرم افزار را می نویسند، در واقع باید جایی بنشینند، درست است؟

چالش دیگری که من با آن مواجه شده ام مربوط به راه حل های ماژول و لبه است. ما با موقعیت‌هایی مواجه می‌شویم که بسیاری از مشتریان فکر می‌کنند این کار به سادگی نصب یک مرکز داده دیگر است. و بسیاری از سازمان ها فکر می کنند که می توانند نصب را خودشان انجام دهند و آن را به خوبی انجام دهند. اما اگر واقعاً از اتفاقات ناشی از کمبود مهارت در سراسر بازار آگاه باشیم، جذب افراد مناسب در کسب‌وکار شما برای راه‌اندازی، مالکیت، بهره‌برداری، مدیریت و نگهداری تسهیلات ریز لبه‌ای که در محل هستند واقعاً دشوار است.

با این حال، متأسفانه، پس از اینکه دیدیم این سازمان‌ها از کار می‌افتند و خودشان نصب می‌کنند، شکست می‌خورند و فکر می‌کنند که خود لبه یک شکست است. اما در واقع، آنها فقط راه را اشتباه رفته اند. ما را بر آن داشته تا با سازمان‌های کلیدی شریک شویم که می‌توانند به ما اجازه دهند یک مدل کسب‌وکار را با هم بسازیم و استقرار لبه‌های کوچک خوبی ایجاد کنیم. این پیامی است که ما می‌خواهیم به آن برسیم: اینکه واقعاً این را مانند یک مدل به عنوان سرویس اعمال کنیم، اشکالی ندارد.

AFCOM: مراکز داده شما چگونه با محیط ها یا جوامع محلی خود تعامل می کنند یا به آنها پاسخ می دهند؟ چگونه امیدوارید که در آینده به آن برگردید؟

آندریا: ابتدا در مورد کاری که می خواهم در آینده انجام دهم صحبت خواهم کرد. اگر می‌توانستم مدل تأمین مالی خود را با مقداری بودجه رشد سهام به درستی دریافت کنم، مراکز داده لبه بیشتری را در مناطق محلی راه‌اندازی می‌کردم. وقتی به این فکر می‌کنیم که یک مرکز داده لبه محلی می‌تواند برای کسب‌وکارها انجام دهد، در واقع به آنها اجازه می‌دهد در جایی که هستند بمانند. ما تلاش می کنیم به حفظ مشاغل در جوامع محلی و منطقه ای کمک کنیم و تلاش می کنیم مهاجرت شهری را متوقف کنیم. و بخشی از استقرار این مراکز داده لبه، مزایای اجتماعی است که با سرمایه‌گذاری محلی، مشارکت با کسب‌وکارهای کوچک در جامعه، و شراکت با برخی از تامین‌کنندگانی که واقعاً می‌توانند از مدل کسب‌وکار ما در این جامعه محلی حمایت کنند، دریافت می‌کنید.

اگر به Big Cloud یا Big Hyperscale فکر کنیم، آن‌ها تمایل دارند به مراکز جمعیتی بزرگ جذب شوند، که می‌تواند مهارت‌ها را از مناطق و نواحی شهری از شهرهای دیگر خارج کند، که می‌تواند باعث کمبود مهارت شود. یک مشکل بزرگتر برای بسیاری از جوامع.

بنابراین آنچه که اکنون می‌خواهیم انجام دهیم این است که با کسب‌وکارهای محلی کار کنیم و قبل از کمک به آنها با یک راه‌حل لبه یا میکرو لبه، که می‌تواند شامل امنیت انرژی و غیرمتمرکز کردن منابع انرژی باشد، بفهمیم که واقعاً به چه چیزی نیاز دارند.

AFCOM: اگر بتوانید یک مرکز داده در هر کجای دنیا بسازید، کجا و چرا؟

آندریا: من ترجیح می دهم 1000 مرکز داده خاص مکان را در لبه بسازم تا اینکه نگران تنها یک مرکز داده باشم. حتی اگر مردم بگویند یک میلیون مشتری در فضای ابری وجود دارد، یک میلیون مکان بدون زیرساخت ابری نیز وجود دارد. من ترجیح می‌دهم به دنبال میلیون‌ها مکان بروم و به سازمان‌هایی که در میلیون‌ها مکان هستند کمک کنم که از این واقعیت که نمی‌توانند کارها را به صورت دیجیتالی انجام دهند ناامید شده‌اند.

AFCOM: کدام روند اخیر مرکز داده شما را بیشتر هیجان زده یا مشتاق کرده است؟

آندریا: من دو روند را در یک گرایش ترکیب می‌کنم: زیرساخت‌های مرکز داده میکرو و لبه و قرار دادن ایمن آن‌ها در مکان‌های مناسب همراه با محاسبات با کارایی بالا. HPC با چگالی فوق العاده اینجاست و روز به روز بیشتر می شود.

به نظر می رسد آنچه بقیه بازار در مورد آن نمی دانند چیزهایی مانند جدیدترین چیپست های تولید کنندگان است که باعث می شود هر تراشه شما طی دو سال آینده دو و سه برابر شود. حداقل، این پیش بینی است. سپس سرور معمولی شما در 18 ماه آینده از 800 وات به دو کیلووات خواهد رسید. اگر سازمان‌ها این اتفاق را نمی‌بینند و آن را درک نمی‌کنند، برای ما فوق‌العاده است، زیرا کاری که ما در تلاش هستیم انجام دهیم این است که چگالی شدید HPC را به مدولار و لبه ترکیب کنیم، به این معنی که می‌توانید HPC-as-a- داشته باشید. سرویس.

با این حال، برخی از راه‌حل‌های HPC که برخی از مشتریان ما درخواست می‌کنند، نمی‌توانند در برخی از امکانات کولو مستقر شوند. این کار فقط غیر ممکن است. از نظر بدنی مناسب نخواهد بود و با این حال اخیراً توسط یک فروشنده از ما خواسته شده است که بگوییم، آیا می توانید یک راه حل معماری برای 200 کیلووات رک ارائه دهید؟ شما شروع به نشستن در آنجا می کنید و فکر می کنید که آیا مردم واقعاً آنچه را که در راه است می فهمند.

AFCOM: شما شخصاً امیدوارید در دهه آینده چه کاری انجام دهید؟ امیدوارید صنعت مرکز داده به طور کلی بتواند در دهه آینده چه کاری انجام دهد؟

آندریا: صنعت به عنوان یک کل باید خود را به تفکر در خارج از میدان تغییر دهد. ما این مدل کسب‌وکار جهانی را داریم که اساساً اینطور است: «مگر اینکه مقیاس‌پذیر نباشد، خوب نیست». این برای من کمی احمقانه است.

صادقانه بگویم، تا زمانی که بازار مرکز داده به سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها نگوید: «نمی‌دانم به چه کسی گوش می‌دهید، اما به افرادی که واقعاً این مراکز داده را اداره می‌کنند گوش نمی‌دهید»، هیچ چیزی تغییر دادن. بس است. صنعت مرکز داده باید بایستد و در واقع صدای خود را داشته باشد و شروع به گفتن کند که هیچ مشکلی در لبه وجود ندارد. هیچ اشکالی ندارد که چیزی در محل کار داشته باشید. استفاده از مجموعه مهارت هایی که از قبل برای پشتیبانی و فعال کردن کسب و کار شما داریم، اشکالی ندارد.

با این حال، اگر به مسیر متمرکز کردن همه چیز در 100 شهر جهانی ادامه دهیم، هیچ بازار مرکز داده ای در آینده وجود نخواهد داشت. اگر فکر کنیم اکنون مشکل مهارتی وجود دارد، قطعاً تا 10 سال دیگر مشکل بزرگتری وجود خواهد داشت. چیزی باید تغییر کند. باید محلی فکر کنیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور