IndexNow واکنش های مختلط از جمله شکاکیت را ایجاد می کند

در حالی که شرکت های بزرگی مانند Wix ، Duda و Cloudflare از استقبال پرشور پروتکل نمایه سازی جدید منبع باز IndexNow که نمایه سازی فوری را وعده می دهد ، خبر دادند ، همچنین با سوالاتی در مورد ضروری بودن IndexNow روبرو شد ، مشکلی که در تصمیم گیری وجود دارد یا خیر. منافع محقق خواهد شد

IndexNow چیست؟

IndexNow یک پروژه منبع باز است که در تلاش است چگونه موتورهای جستجو محتوا را کشف و فهرست بندی کنند به نحوی که برای موتورهای جستجو و ناشران مفید باشد.

IndexNow همچنین وعده می دهد که روند نمایه سازی مجدد محتواهای به روز شده و نمایه سازی محتواهای جدید را به سرعت تسریع کند.

در نهایت ، IndexNow وعده می دهد که از نظر مصرف انرژی بیشتر خواهد بود زیرا آنها کمتر وب سایت ها را خزیده اند.

روش قدیمی کشف صفحات وب و نمایه سازی محتوا تا چند دهه بدون تغییر است.

خزنده ها صفحات وب را در اینترنت بارها و بارها بررسی می کنند ، صرف نظر از اینکه صفحه وب بدون تغییر است یا وجود ندارد.

در حالی که موتورهای جستجو از راهکارهایی برای کاهش تعداد صفحات خزنده استفاده می کنند ، خزیدن در یک صفحه وب بدون تغییر را می توان به عنوان استفاده بی رویه از برق در نظر گرفت ، مانند آبیاری چمن در هنگام طوفان باران.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

IndexNow ادعا می کند که این مشکل را با حذف خزیدن های اضافی و تمرکز فقط بر روی صفحات جدید یا به روز شده حل می کند.

اما همه متقاعد نشده اند.

برخی در جامعه جستجو درباره هر یک از مزایای IndexNow که ادعا می کند ، از جمله این ادعا که صفحات کمتری خزیده می شوند ، شک کرده اند.

یوست از پذیرش IndexNow خودداری می کند

Joost de Valk ، بنیانگذار افزونه SEO Yoast WordPress ، با توئیت کردن یکسری اظهارات ، ارزش ارائه شده توسط IndexNow را زیر سوال برد. وی اظهار داشت که افزونه Yoast از استاندارد IndexNow استفاده نمی کند.

او توئیت کرد که چرا Yoast IndexNow را قبول نمی کند:

“ما هنوز پشتیبانی SEOyoast را برای آن اضافه نکرده ایم ، به این دلیل ساده که ما هنوز ارزش آن را نمی بینیم.”

Yoast: IndexNow نیازی نیست

Joost در ادامه تصریح کرد که IndexNow مشکلی را حل می کند که قبلاً راه حلی دارد.

او ادعا کرد که نقشه های سایت XML قبلاً آنچه IndexNow در تلاش است انجام دهد.

او توییت کرد:

“از زمانی که نقشه های سایت XML ایجاد شد ، کشف URL تا آنجا که ما نگران هستیم یک” مشکل حل شده “است.

برای اکثر سایت ها ، وادار کردن موتورهای جستجو برای خزیدن محتوا مشکلی ایجاد نمی کند.

Yoast SEO نقشه های سایت XML ایجاد می کند و حتی می تواند موتورهای جستجو را هنگام تغییر آنها پینگ کند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

IndexNow برای وب سایت های بزرگ مفید است

شخصی به Joost پاسخ داد و گفت که API Bing برای نمایه سازی سریع ارزش سایتهایی را که در آنها مانند Groupon و GitHub کار می کردند ، ارائه می دهد.

او توییت کرد:

Joost اذعان می کند که IndexNow از سایت های بزرگ سود می برد

او توییت کرد:

“برای سایت های بزرگ مانند آن ، من قطعاً ارزش آن را می بینم.

اما انجام این کار و پیش فرض قرار دادن آن برای 12 میلیون سایت ، که اکثر آنها کمتر از 100 صفحه دارند ، بیش از حد به نظر می رسد. “

دودا توضیح می دهد که چرا IndexNow ارزش ارائه می دهد

یکی از شرکت هایی که از IndexNow پشتیبانی می کند ، Duda است ، یک پلت فرم حرفه ای برای ایجاد سایت که با وردپرس و Wix رقابت می کند.

Duda یک پلت فرم ایجاد وب سایت است که به متخصصان وب اجازه می دهد تا یک وب سایت ایجاد کنند که عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

اما این برنامه نیز مشابه وردپرس قابل انعطاف است و به مشتریان اجازه می دهد تا ویجت های سفارشی بسازند ، سازنده وب سایت را در نرم افزار خود (SaaS) تعبیه کرده یا سایتهای قدیمی را به طور کامل در مقیاس بزرگ منتقل کنند.

من از راس جفری ، مدیر ادغام استراتژیک در Duda خواستم توضیح دهد که چرا نقشه های سایت XML کافی نیستند و چرا IndexNow ارزش را ارائه می دهد:

“بین انتشار ، خزیدن ، فهرست بندی و در نهایت نمایش در نتایج جستجو تأخیر وجود دارد.

در حال حاضر موتورهای جستجو باید همه صفحات یک سایت را دوباره بیابند تا محتوای جدید را بیابند و نه در برنامه به روزرسانی به روز رسانی واقعی سایت.

تفاوت در اینجا این است که شما به بینگ می گویید فقط این صفحات به روز شده را خزیده و همین حالا این کار را انجام دهد. رویکرد فشار ، و نه کشش ، بهترین شیوه پذیرفته شده برای به روز رسانی کارآمد داده ها/محتوا بین سیستم های مختلف است. “

من به روس اشاره کردم که چگونه Joost اصرار داشت که نقشه های سایت XML به اندازه کافی خوب هستند و IndexNow برای سایت های بزرگ ارزش بهتری دارد.

روس پاسخ داد:

“من با Joost موافقم که برای بسیاری از وب سایت ها ، مهمترین قابلیت موجود در حال حاضر نیست.

اما ، من فکر می کنم این رویکرد نمایه سازی بسیار بهتر از سیستم نقشه سایت سنتی است و صنعت باید به سمت “فشار” آوردن محتوا به موتورهای جستجو برای خزیدن آنها حرکت کند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

منتظر تصویب IndexNow توسط Google باشید

من به متخصص بازاریابی جستجوی قدیمی انگلستان آمون جان مراجعه کردم (Ammon_Johns) برای نظر او مانند Joost ، او نیز علاقه ای به IndexNow نداشت و احساس نمی کرد که چیز مهمی ارائه می دهد.

آمون فیل را در اتاق IndexNow ، که گوگل بود ، تصدیق کرد.

او گفت:

“مگر اینکه گوگل در پروتکل رهبری Bing ثبت نام کند ، این یک معامله بزرگ نیست.

اما اگر گوگل بنا به دلایلی (به جای دلایل خود) با ما کار کند ، مطمئناً همه ما باید در مورد اولویت بندی خزیدن اطلاعات زیادی را مرور کنیم. “

وعده کمتر خزیدن در شک

Ammon مزایای کمتر خزیدن را کم اهمیت دانست و گفت که آنها احتمالاً از منابع آزاد شده برای بیرون رفتن و خزیدن صفحات وب با اولویت پایین استفاده می کنند که معمولاً قابل خزیدن نیستند.

او گفت:

“زوج اگر این به منظور آزادسازی برخی از منابع اختصاص داده شده به خزیدن بیش از حد قابل خزیدن است (وضعیت وب در حال حاضر ، و در حال رشد تصاعدی) ، من نمی توانم ببینم که موتورهای جستجو به سادگی بیشتر از اولویت پایین نمی خزند ، یا دوباره خزیدن بالاترین مطلق با فرکانس بیشتر

… مایکروسافت حتی در واقع قول نمی دهد که آن را به یکباره بگیرد ، فقط این است که “به زودی” یا “به سرعت” نمایه می شود. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

وی سپس اشاره کرد که پذیرش پروتکل IndexNow سیگنال نهفته ای را که گوگل یا بینگ احساس می کنند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند حذف می کند.

IndexNow ممکن است یک نقطه داده را حذف کند

آمون خاطرنشان کرد:

“یکی از دلایلی که من هرگز از ابزارهای ارسال استفاده نکرده ام این است که دیدن وقتی محتوا به خودی خود خزیده می شود بسیار مفید است.

راه دیگری برای دیدن “اهمیت” وجود ندارد “

موارد متعددی بر میزان خزیدن صفحات وب تأثیر می گذارد که پیوندها یکی از آنها هستند. هر چند وقت یک صفحه یا قسمتی از یک وب سایت تغییر می کند ، می تواند بر میزان خزیدن یک صفحه وب نیز تأثیر بگذارد.

این که آیا فهرست بندی سریع ارزش این را دارد که از دیدن صفحاتی که موتور جستجو “مهمتر” می داند بستگی به فرد و اولویت های آنها دارد. آمون احساس می کند که برای او ارزش ندارد.

آیا وب سایت IndexNow را پذیرفته است؟

پست اولیه Joost اظهار داشت که آنها تصمیم به پذیرش IndexNow نگرفته اند هنوز زیرا آنها ارزش آن را نمی بینند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

یکی از ویژگی های مهم افزونه Yoast SEO توانایی ایجاد نقشه های سایت XML به صورت خودکار است ، چیزی که Joost احساس می کند برای اکثر وب سایت ها کافی است.

اگر گوگل پروتکل IndexNow را که در حال حاضر دور از دسترس به نظر می رسد ، تصویب کند ، نقشه های سایت XML ممکن است اهمیت خود را از دست بدهند ، که می تواند جلوه ای از ویژگی های مهم افزونه Yoast را از بین ببرد.

اگر Google IndexNow را اتخاذ کند ، احتمال اینکه وردپرس بتواند آن را دنبال کرده و آن را به هسته اصلی اضافه کند ، افزایش می دهد ، و نیازی نیست که Yoast آن را به یک ویژگی افزونه تبدیل کند.

بنابراین به نظر می رسد برای Yoast مقدار کمی از IndexNow وجود دارد.

این بر عهده جامعه جستجو است که خودشان تصمیم بگیرند. برخی مخالفت ها و تردیدها در مورد IndexNow وجود دارد.

اما بسیاری از شرکت های بزرگ مانند Cloudflare وجود دارند که با اشتیاق IndexNow را ادغام می کنند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

جوست اذعان داشت که IndexNow برای شرکت های بزرگ مفید است ، اما همچنین اشاره کرد که به نظر او ارزش کمتری برای سایت های کوچکتر دارد.

شاید همانطور که آمون خاطرنشان کرد ، برای برخی در جامعه جستجو ، به ویژه سایتهای کوچکتر ، مگر اینکه Google IndexNow را تصویب کند ، تصمیم برای آنها به نظر می رسد اختیاری است و نه یک ضرورت.