IndexNow اشتراک گذاری داده ها را بین موتورهای جستجو فعال می کند

مایکروسافت با اطمینان از اینکه URL های ارسالی به طور همزمان بین موتورهای جستجو به اشتراک گذاشته می شوند، اجرای پروتکل IndexNow را آسان تر می کند.

IndexNow در اکتبر 2021 راه‌اندازی شد تا به وب‌سایت‌ها کمک کند تا محتوای خود را سریع‌تر فهرست‌بندی و در موتورهای جستجو به‌روزرسانی کنند.

پروتکل IndexNow تضمین می کند که همه URL های ارسال شده به هر موتور جستجوی فعال IndexNow بلافاصله به آن ارسال می شود همه سایر موتورهای جستجوی مشابه

این بدان معناست که مدیران وب‌سایت‌ها فقط باید یک نقطه پایانی API را مطلع کنند، زیرا همه URL‌ها با هر موتور جستجویی که از پروتکل IndexNow پشتیبانی می‌کند به اشتراک گذاشته می‌شود.

این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان و تلاش برای ناشران محتوا، به موتورهای جستجو در تلاش‌های خود برای کشف محتوا کمک می‌کند، که باعث می‌شود وب در کل کارآمدتر شود.

مایکروسافت بینگ قبلاً به اشتراک گذاری URL ها از IndexNow با Yandex و بالعکس را آغاز کرده است و موتورهای جستجوی دیگر پس از راه اندازی زیرساخت های مورد نیاز از این روند پیروی خواهند کرد.

همه موتورهای جستجو که از پروتکل IndexNow استفاده می کنند موافقت می کنند که URL های ارسال شده به طور خودکار با سایر موتورهای جستجوی شرکت کننده به اشتراک گذاشته می شود.

در اطلاعیه ای، تیم مایکروسافت بینگ وب مستر تولز بیان می کند:

پروتکل IndexNow می تواند به کل صنعت جستجو کمک کند تا محتوای خود را سریعتر ایندکس کند، در حالی که از منابع کمتری استفاده می کند. پذیرش زودهنگام IndexNow می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا اطلاعات به‌موقع را در موتورهای جستجو به کاربران خود ارائه دهند و از مزایای پیش‌رو بودن بهره ببرند.

IndexNow با اجرای آن توسط وب سایت های بیشتری به بهبود خود ادامه خواهد داد.

هدف کلی IndexNow به حداکثر رساندن نمایه سازی موتور جستجو، بهینه سازی مدیریت بار خزیدن و ارائه جدیدترین محتوا به جستجوگران است.

IndexNow توسط Microsoft و Yandex ایجاد شده است، اما این پروتکل منبع باز است و در دسترس همه موتورهای جستجو است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد IndexNow، از جمله نحوه پیاده سازی آن در وب سایت خود، به منابع زیر مراجعه کنید:

منبع: مایکروسافت بینگ


تصویر ویژه: 3DProfi/Shutterstock