IndexNow، تنظیمات خزیدن، و WordProof • Yoast

امروز روز خوبی است. دسته بعدی نسخه‌های Yoast SEO با انبوهی از موارد جدید همراه است که به سایت شما کمک می‌کند مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد. ما یک ادغام IndexNow را راه‌اندازی می‌کنیم، تنظیمات خزیدن خود را با ویژگی‌های پیشرفته گسترش می‌دهیم و یک ادغام WordProof اضافه می‌کنیم تا به صفحات حریم خصوصی در بلاک چین کمک کنیم. Yoast SEO 19.2 و Yoast SEO Premium 18.8 را مطالعه کنید!

خزیدن را با Yoast SEO Premium، یک ویژگی در یک زمان، بهبود دهید

دو نسخه آخر تنظیمات خزیدن جدیدی را در Yoast SEO Premium معرفی کردند. با این تنظیمات، ما سایت وردپرس شما را بهینه سازی می کنیم تا سربار کمتری تولید کند که موتورهای جستجو مانند گوگل مشتاق خزیدن هستند اما ارزشی اضافه نمی کنند. ما در یک ماموریت هستیم تا بار خزیدن در وب سایت ها را کاهش دهیم – و آن را برای خزنده ها به یک فرآیند ساده تر تبدیل کنیم. در نتیجه، فشار وارد بر وب سایت و محیط شما را کاهش می دهیم.

در Yoast SEO Premium 18.8، ما در حال گسترش تنظیمات خزیدن با چندین گزینه پیشرفته هستیم. علاوه بر این، پروتکل IndexNow را که توسط Microsoft Bing، Seznam و Yandex پشتیبانی می‌شود، استفاده می‌کنیم. گوگل هنوز از آن پشتیبانی نمی کند و ممکن است هرگز.

IndexNow: به سوی آینده ای با خزیدن کمتر

پروتکل IndexNow روشی جدید برای نگه داشتن موتورهای جستجو در مورد محتوای شما با پینگ کردن API به محض انتشار یا به روز رسانی صفحه است. IndexNow در اکتبر 2021 معرفی شد و تنها در چند ماه اخیر تا حدودی پذیرفته شده است.

با استفاده از پروتکل IndexNow، ما به محتوای شما کمک می کنیم تا سریعتر ایندکس شود. علاوه بر این، IndexNow همچنین نگاهی اجمالی به آینده ارائه می دهد. ما امیدواریم که ابتکاراتی مانند این بتواند روند خزیدن و نمایه سازی محتوا را برای وب سایت و محیط شما کمتر کند.

IndexNow در Yoast SEO Premium موجود است و به طور پیش فرض فعال شده است. تنظیماتی برای روشن یا خاموش کردن ادغام وجود دارد، اما به غیر از آن، هیچ تنظیماتی وجود ندارد که بتوانید به آن توجه کنید. همچنین، فقط زمانی که IndexNow غیرفعال باشد، Bing را با نقشه های سایت XML شما پینگ می کنیم تا از هزینه های اضافی غیرضروری جلوگیری کنیم.

Yoast SEO Premium به طور خودکار IndexNow را برای شما پینگ می کند

ویژگی های پیشرفته خزیدن در Yoast SEO Premium

تنظیمات خزیدن را در دو نسخه قبلی Yoast SEO Premium 18.6 و 18.7 معرفی کردیم. موج اول بیشتر در مورد حذف فیدهای غیر ضروری در وردپرس و پاک کردن کد از سر بود. در Yoast SEO Premium 18.8، ما دو تنظیمات پیشرفته خزیدن را اضافه می کنیم: پاکسازی جستجو و پاکسازی پارامتر URL.

برو پریمیوم و دسترسی داشته باشید به تمام ویژگی های ما!

Premium با بسیاری از ویژگی ها و دسترسی رایگان به دوره های SEO ما!

فقط 99 یورو / سال (با مالیات بر ارزش افزوده) برای 1 سایت

پاکسازی جستجو: مبارزه با هرزنامه جستجو

هرزنامه‌ها گاهی URLهای جستجوی داخلی سایت شما را برای اهداف خود هدف قرار می‌دهند. این URL ها ممکن است توسط Google خزیده شوند و ممکن است توسط کاربران دیده شوند. این می تواند به سئو و برند شما آسیب برساند! این ویژگی برخی از الگوهای رایج هرزنامه را شناسایی می کند و آنها را در مسیرهای خود متوقف می کند، به عنوان مثال، جستجو با ایموجی ها یا جملات بسیار طولانی. ما اینها را به خوبی برای شما مرتب می کنیم.

پاکسازی پارامتر URL: خلاص شدن از شر URL های بیش از حد

پاکسازی پارامتر URL جالب است اما با یک هشدار همراه است. مطمئناً این یک ویژگی برای کاربران قدرتمند است. پارامترهای URL، که در کمپین های بازاریابی یا برای ردیابی لینک ها به سایت شما استفاده می شوند، می توانند برای اطلاع از نحوه عملکرد مطالب شما مفید باشند. این پارامترها مانند ?source=email، یا ?from=example.com، صفحات تکراری را ایجاد کنید که گوگل و موارد مشابه آن را می خزند. برخی از این موارد مفید هستند، اما احتمالاً اکثر آنها بدون توجه شما می توانند انجام شوند.

می توانید سایت خود را ساده کنید و کارایی خزیدن را با هدایت URL هایی با پارامترهای جستجوی ناشناخته به URL معمولی صفحه بهبود دهید. پاکسازی پیوند دائمی URL دقیقاً این کار را انجام می دهد. اگر می‌خواهید پارامترهای URL خاصی را حفظ کنید، می‌توانید این پارامترها را اضافه کنید تا حذف شوند.

برای utm پارامترهای ردیابی (که توسط Google Analytics استفاده می شود)، ما راهی برای تغییر آنها برای استفاده ارائه می دهیم # بجای ? در URL، که می تواند کارایی خزیدن سایت شما را بدون کاهش عملکرد بهبود بخشد.

به خاطر داشته باشید که این می تواند به سایت شما آسیب برساند. اگر مطمئن نیستید، آن را لمس نکنید. اگر قصد استفاده از آن را دارید، لطفاً قبل از انتشار آن در سایت زنده خود، آن را در یک سایت مرحله‌بندی آزمایش کنید.

Yoast SEO Free: محتوای مُهر زمانی روی بلاک چین با WordProof

WordProof یک استارت آپ بلاک چین هلندی است که بر محافظت از محتوای شما با افزودن آن به بلاک چین تمرکز دارد. WordProof به طور خودکار یک اثر انگشت منحصر به فرد را به محتوای شما اضافه می کند و آن را قابل تأیید می کند. این به مبارزه با اخبار جعلی و مسائل مربوط به حق چاپ کمک می کند و در عین حال اعتماد به محتوایی را که منتشر می کنید افزایش می دهد، با یک راه حل بسیار شفاف.

WordProof برنده جوایز متعدد اروپایی برای راه حل های ارزشمند بلاک چین شده است. برای کسانی که می خواهند بیشتر بدانند، با WordProof در مورد اینکه چه چیزی راه حل آنها را مفید می کند صحبت کردیم.

WordProof قبلاً یک افزونه وردپرس دارد که به شما کنترل بسیار بیشتری بر روی مُهرهای زمانی و استفاده شما می‌دهد، اما با ادغام در Yoast SEO 19.2، ما شروع به کار را آسان‌تر می‌کنیم. با این حال، محدود به ده مُهر زمانی در ماه است و فقط در صفحه حریم خصوصی سایت شما – و اگر از SEO WooCommerce استفاده می کنید، صفحه شرایط و ضوابط است. این به خوانندگان کمک می کند تا قابل اعتماد بودن آن صفحه مهم را تأیید کنند.

ادغام WordProof را در تنظیمات ادغام فعال کنید، وارد شوید یا یک حساب راه اندازی کنید و شروع به مهر زدن به حریم خصوصی و صفحات شرایط و ضوابط خود کنید.

صفحه حریم خصوصی یا شرایط و ضوابط خود را باز کنید و آن را با WordProof علامت گذاری کنید

سایر پیشرفت‌ها در Yoast SEO 19.2

Yoast SEO 19.2 یک نسخه گیج کننده است. ما به ادغام WordProof اشاره کردیم، اما چیزهای بیشتری یافت می شود.

بهبود در تجزیه و تحلیل سئو و خوانایی

Yoast SEO به دلیل SEO و تجزیه و تحلیل خوانایی خود مشهور است. به لطف این ابزارها، می‌توانید محتوایی بنویسید که از بقیه متمایز باشد – در حالی که خوانندگان و موتورهای جستجو را خوشحال کنید. ما به طور مداوم در حال بهبود تجزیه و تحلیل هستیم، و در Yoast SEO 19.2، ما این کار را با لیست طولانی از تغییرات انجام می دهیم. علاوه بر این، ما ستون سئو و خوانایی را نیز در نمای کلی پست قابل مرتب سازیم کرده ایم.

بهبودها عمدتاً مربوط به روشی است که تحلیل متن ورودی های مختلف را مدیریت می کند. به عنوان مثال، اکنون عناصر HTML blockquote را حذف می کند و دیگر جملات را در نقطه ویرگول تقسیم نمی کند. ;. ما پشتیبانی از Elementor را با عدم تقسیم بر روی بیضی بهبود بخشیده ایم ...، صرف نظر از اینکه جمله زیر شروع معتبری دارد یا خیر. همچنین، ما اکنون از تشخیص جمله برای جملات اظهاری در علامت نقل قول پشتیبانی می کنیم.

به اشتراک گذاری اجتماعی و بهبود داده های ساخت یافته

در Yoast SEO 19.2، چندین پیشرفت مربوط به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و داده های ساختار یافته را خواهید دید:

  • ما پشتیبانی را برای webp تصاویر برای خروجی OpenGraph
  • ما یک را اضافه کرده ایم meta author تگ کنید تا مطمئن شوید که لینکدین نام نویسنده پست را به درستی انتخاب می کند.
  • برای اینکه پینترست نویسنده یک مقاله را شناسایی کند، این مورد را به مقاله اضافه کرده‌ایم author بخش از Article قطعه طرحواره

اکنون به Yoast SEO 19.2 و Premium 18.8 به روز کنید

Yoast SEO 19.2 و Yoast SEO Premium 18.8 تعداد زیادی چیزهای خوب را برای شما به ارمغان می آورند. ما یک ادغام IndexNow، چندین ویژگی جدید برای مدیریت خزیدن در سایت شما، و یک ادغام WordProof برای مهر زمانی صفحات حریم خصوصی در بلاک چین داریم.

این یکی از بزرگترین نسخه هایی است که در ماه های اخیر انجام داده ایم و به آن افتخار می کنیم. امیدواریم شما هم به همان اندازه که ما از ساختنش لذت بردیم لذت ببرید!