پشتیبانی imgix AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

گروهی از شرکت ها، از جمله گوگل، موزیلا، سیسکو و دیگران، بنیاد AOMedia را تشکیل دادند که فرمت تصویر AVIF را توسعه داده است. فرمت ویدئو مرحله بعدی در بهینه سازی تصویر است. این بر اساس AV1 است که در ابتدا برای ذخیره فریم های کلیدی ایجاد شد. این برای جایگزینی فرمت های تصویر قدیمی مانند JPEG، GIF و WebP با ویژگی های مدرن تر مانند HDR و رنگ 12 بیتی طراحی شده است. با حفظ همان سطح کیفیت درک شده، AVIF 40-60٪ از JPG و WebP 10-30٪ بهتر است.

imgix چیست

سرویس imgix تصاویر استاتیک موجود شما را به تصاویر پویا و واکنشگرا تبدیل می کند که می توانند به هر نوع و تحت هر شرایطی به دستگاه ها تحویل داده شوند. ما به سایت‌ها و برنامه‌ها کمک می‌کنیم تا با آزاد کردن منابع مهندسی، سریع‌تر بارگیری شوند و بهتر به نظر برسند. می‌توانید بدون تأثیرگذاری بر تصویر اصلی، ویرایش‌ها، برش‌ها و تنظیمات را به سرعت انجام دهید. با استفاده از imgix، می توانید با مجموعه های بزرگی از تصاویر در اندازه ها و فرمت های مختلف برای تحویل از طریق اینترنت و دستگاه های تلفن همراه کار کنید. این امکان وجود دارد که تمام جریان های کاری ویرایش دسته ای تصویر را به طور کامل دور بزنید و کاتالوگ خود را با استفاده از چند خط کد مدیریت کنید.

پشتیبانی imgix AVIF

تا به امروز، imgix به طور رسمی از تبدیل به WebP در رابطه با فرمت های نسل بعدی پشتیبانی می کند. مشخص نیست که آیا آنها پشتیبانی AVIF را در آینده اضافه خواهند کرد یا خیر.

به روز رسانی اکتبر 2021

توسعه دهنده پلتفرم عکاسی استوک Unsplash، الیور اش، در 23 سپتامبر 2021 تایید کرد. توییت اگر مرورگر سازگار باشد، از imgix برای ارائه تصاویر با فرمت AVIF استفاده می کنند. اسناد هنوز نشان نمی‌دهند که AVIF پشتیبانی می‌شود.

در صورت درخواست در تاپیک توییتر، تام دیل، رئیس بخش موفقیت مشتری در imgix، تأیید کرد که این سرویس در نسخه بتا است و برای مشتریان علاقه مند عرضه شده است.

سلام یوجین، بله، نسخه بتا است و ما در حال ارائه آن به مشتریانی هستیم که می خواهند شرکت کنند. ما آن را برای همه نیز به ارمغان خواهیم آورد. ابتدا انتخاب کردن را انجام می دهیم. می توانم شما را به کانال اسلک مشترک onefootball & imgix که داریم اضافه کنم و در مورد شرکت در آن صحبت کنیم.

تام دیل

در 6 نوامبر، تام با من تماس گرفت که پشتیبانی AVIF را هر کسی می‌تواند درخواست کند، اما در دسامبر، به طور پیش‌فرض برای همه مشتریان نیز فعال خواهد شد.

اعلام AVIF در imgix

02:45

یک به‌روزرسانی هیجان‌انگیز در API رندر imgix، AVIF، قالب فایل تصویری نسل بعدی را در جلو و وسط قرار می‌دهد. در این ویدیو بیاموزید که چرا AVIF از Alfonso، رهبر تیم مهندسی imgix که بر روی آوردن این فرمت فایل به فرمت خودکار کار می کرد، بسیار هیجان انگیز است.

به روز رسانی نوامبر 2021

AVIF، نسل جدید فرمت فایل تصویری، بر آخرین به‌روزرسانی API رندر imgix تمرکز دارد. Imgix به طور خودکار تصاویر را در AVIF برای همه مرورگرهایی که از پارامتر “auto=format” پشتیبانی می کنند ارائه می دهد. اگر مرورگری هنوز از آن پشتیبانی نمی کند، API رندر imgix به بهترین جایگزین بعدی خود بازمی گردد. ادامه مطلب را در مقاله رسمی جدید بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی ChromeOS AVIF: آموزش | avif.io ✨