iMason ها به LATAM گسترش می یابند، شتاب ایجاد می کنند برای توافق آب و هوا | دانش مرکز داده

شتاب اندازه‌گیری اثرات زیست‌محیطی مراکز داده در حال رشد است و درک ردپای کربن هر مکان را برای اپراتورهای مرکز داده آسان‌تر می‌کند.

در خط مقدم این جنبش، سازمان صنعت مرکز داده Infrastructure Masons (iMasons) قرار دارد که اخیراً با شرکت مرکز داده مستقر در برزیل Scala که با iMasons Climate Accord (ICA) امضا کرده است، به آمریکای جنوبی گسترش یافته است.

ICA به دنبال ایجاد یک استاندارد باز برای اندازه گیری مصرف انرژی جهانی توسط زیرساخت های دیجیتال است.

هنگامی که iMasons برای اولین بار ICA را در آوریل 2022 اعلام کرد، AWS، گوگل، و مایکروسافت، هایپراسکیلرها و ارائه دهندگان هم مکان جهانی Cyxtera، CyrusOne، Digital Realty از جمله 73 سازمانی بودند که متعهد به کاهش کربن در زیرساخت های دیجیتال شدند.

مراکز داده در هر اندازه به دنبال کاهش انتشار کربن هستند

جف املچاک، مدیر اجرایی زیرساخت میسون گفت: امروز تعداد شرکت هایی که توافقنامه آب و هوا را امضا کرده اند به 168 شرکت رسیده است.

او گفت: “روز به روز، ما شاهد تمرکز بیشتر و بیشتر در صنعت جهانی بر محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای هستیم.” “احساس عمومی تا حد زیادی برای حمایت از آن تحت تاثیر قرار می گیرد و آن را به عنوان یک عنصر مهم اعتبار و ارزش برند می بیند.”

و این فقط بزرگترین شرکت ها نیستند که به دنبال کاهش ردپای کربن خود هستند — و از ارائه دهندگان مراکز داده استفاده می کنند که می توانند به آنها در رسیدن به این اهداف کمک کنند. ابر مقیاس‌کننده‌های بزرگ به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود هستند، هم در تأسیسات خود و هم در فضای مرکز داده‌ای که از سایر ارائه‌دهندگان اجاره می‌کنند.

اوملچاک می گوید: «هیپراسکیلرها بیش از همه برای محبوبیت اهداف انتشار گازهای گلخانه ای خود انجام داده اند. “تقریبا بیش از هر شرکت دیگری. آنها رهبران واقعی هستند و منابع کم کربن را در تصمیمات خرید خود لحاظ می کنند.”

پایداری مرکز داده به جنبش جهانی تبدیل می شود

برای اپراتورهای مرکز داده، این بدان معناست که جستجوی تامین‌کنندگان انرژی پاک و تولیدکنندگان تجهیزات می‌تواند حس تجاری خوبی داشته باشد.

این مورد در مورد Scala Data Centers، یک شرکت مستقر در برزیل است که در ماه مه با iMasons Climate Accord امضا کرد.

کریستیانا ویسشون، رئیس کارکنان و مدیر برنامه ESG در مراکز داده اسکالا، گفت که این شرکت که دو سال و نیم پیش راه اندازی شد، بر روی ارائه خدمات به بازارهای مقیاس بزرگ متمرکز شده است.

Weisshuhn به Data Center Knowledge گفت: “ما ساختمان های تک مستاجر داریم که به مشتریان فوق مقیاس اختصاص داده شده است.” ما به عنوان یک ارائه دهنده پیشرو در مقیاس بزرگ در آمریکای لاتین در نظر گرفته می شویم.

او گفت و اسکالا 100 درصد از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کند. “پایداری یک اصل غیرقابل مذاکره در اسکالا است.”

این بدان معنا نیست که مرکز داده کاملاً کربن خنثی است، زیرا هنوز ساختمان‌ها و تجهیزات و جنبه‌های دیگری برای راه‌اندازی یک مرکز داده وجود دارد که شامل انتشار کربن در ساخت آنها می‌شود.

Weisshuhn گفت: “اما ما انتشار کربن باقیمانده خود را جبران کرده ایم.” او گفت که این کار با خرید اعتبارات کربن انجام می شود و مراقب بود در تلاش های احیای جنگل سرمایه گذاری کرد که از جوامع محلی نیز حمایت می کند.

هنگامی که اسکالا مراکز داده جدید می سازد، پایداری در اولویت قرار دارد. او گفت که در نتیجه، اسکالا می تواند از همان ابتدا اهداف بهره وری انرژی و آب را تعیین کند.
شتاب برای پایداری توسط درخواست های مشتری تقویت می شود
او گفت که تمام این تلاش ها فقط برای بازاریابی نیست. مشتریان مستقیماً از تلاش های زیست محیطی اسکالا سود می برند.

Weisshuhn گفت: “چند سال پیش یک الزام اجباری نبود، فقط داشتن یک تامین کننده که 100٪ از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کند یک امر خوب بود.” “اما اکنون اجباری است. مشتریان ما این را می خواهند.”

در واقع، کل صنعت در حال رقابت برای رسیدن به انتشار خالص کربن صفر است.

Weisshuhn گفت: “ما به مشتریان خود کمک می کنیم تا به اهداف صفر خالص خود تا سال های 2030، 2040، 2050 دست یابند – هر زمان که آنها اهداف خود را تعیین کردند.”

برای مثال آمازون قصد دارد تا سال 2040 به صفر خالص برسد.

iMasons به مراکز داده کمک می کند تا با مسائل پیچیده پایداری مقابله کنند

این جایی است که تلاش iMasons مطرح می شود.

طبق گفته Omelchuck iMasons، اصول و روش‌های اساسی محاسبه ردپای کربن در کل زنجیره تامین یک شرکت به خوبی تثبیت شده است. در اصل، حداقل.

با این حال، در عمل، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن باقی مانده است.

اوملچاک گفت: «صنعت ما به مصرف انرژی زیاد معروف است. “و این چیزی است که اعضای ما کاملاً از آن آگاه هستند. این یک مشکل فوری است و ما سعی می کنیم به عنوان یک صنعت همکاری کنیم.”

این هم به دلایل نوع دوستانه، برای کمک به جلوگیری از فاجعه زیست محیطی است، بلکه به این دلیل است که مشتریان سازمانی و تنظیم کننده های دولتی همگی به دنبال محدود کردن انتشار کربن هستند.

اوملچاک گفت: «مسلماً صنعت مرکز داده نگران این موضوع است. “بحث‌ها و نگرانی‌های زیادی در مورد اقدامات نظارتی بالقوه وجود دارد. دولت‌های هلند و ایرلند و سایرین برای محدود کردن مصرف برق، ساخت مراکز داده را تعلیق کرده‌اند.”

او گفت، اما قدرت فقط نیمی از جنگ است.

همچنین تمام تجهیزات و سایر موادی که برای اجرای یک مرکز داده استفاده می شود، وجود دارد.

“هنگامی که ما ساختمان های مراکز داده را می سازیم، از چه موادی استفاده می کنیم و محتوای کربن آنها چقدر است؟” او درخواست کرد. “و در مورد کربن تجسم یافته در تجهیزاتی که ما در مرکز داده قرار می دهیم – سرورها، تجهیزات خنک کننده، تجهیزات شبکه چطور؟”

محاسبه کل کربن مجسم شده از نظر فنی بسیار پیچیده است.

برای کمک به رفع این مشکل، iMasons در حال کار بر روی یک استاندارد برچسب‌گذاری مشترک برای تولیدکنندگان تجهیزات است. این بدان معناست که همه باید بر روی تعاریف مشترک توافق کنند.

او گفت: «در یک برچسب تغذیه، همه باید اندازه سروینگ را یکسان تعریف کنید، چربی اشباع شده را یکسان تعریف کنید. همین امر در مورد تجهیزات مرکز داده نیز صادق است. “برای اینکه مفید باشد، باید یک برنامه کاربردی ثابت پشت آن باشد. و در حالی که ما برای توسعه این متدولوژی ها از نقطه صفر شروع نمی کنیم، اجرای واقعی آنها تا حدودی ناسازگار است.”

میسون های زیرساخت هنوز روی برنامه ریزی ها و برنامه ریزی ها کار می کنند، اما امیدوارند تا پایان سال یک پایلوت آماده داشته باشند و برچسب ها روی برخی تجهیزات ظاهر شوند.

او گفت: «اما مدتی طول می کشد تا به طور مداوم در تمام تجهیزات مرکز داده اعمال شود. چالش “بسیار پیچیده” است.