پشتیبانی ImageMagick AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

شما می توانید یک وب سایت با فرمت های مختلف تصویری مانند GIF، BMP، JPEG، PNG، TIFF، JPEG 2000، JPEG XR، SVG، WebP و AVIF بسازید. کدام فرمت های تصویری بهترین عملکرد و کیفیت را هنگام انتخاب وب سایت ارائه می دهند؟ چندین گزینه برای قالب‌های تصویری نسل بعدی می‌تواند مفید باشد، اما اغلب برنامه‌ریزی و کدنویسی را پیچیده می‌کند. تصمیم گیری در مورد زمان، چگونگی و فرمت تصویر برای استفاده به طور فزاینده ای چالش برانگیز شده است. توسعه دهندگان باید تعادل بین بهینه سازی کیفیت، اندازه محموله تصویر (و سرعت بارگذاری) و پیچیدگی کد را در نظر بگیرند. علاوه بر این، هر فرمت جدید فرآیند تجزیه و تحلیل مبادلات را چالش برانگیزتر می کند. AVIF فرمتی است که فشرده سازی بهتر، کیفیت تصویر بهتر و ویژگی های بیشتری را نسبت به فرمت های سنتی مانند JPEG، PNG، GIF و حتی WebP نسبتا جدید ارائه می دهد.

ImageMagick چیست؟

این مجموعه نرم افزار چند پلتفرمی تصاویر شطرنجی را نمایش، ایجاد، تبدیل و ویرایش می کند. جان کریستی آن را در سال 1987 توسعه داد و می تواند بیش از 200 فرمت تصویر را بخواند و بنویسد. چندین برنامه منبع باز از آن استفاده می کنند. این نرم افزار مجموعه ای از ابزارهای خط فرمان برای دستکاری تصاویر است. اگرچه ImageMagick فاقد رابط کاربری گرافیکی قوی Adobe Photoshop و GIMP است، اما شامل یک رابط گرافیکی اصلی X Window (به نام IMdisplay) برای رندر و دستکاری تصاویر و کتابخانه های API برای اکثر زبان های برنامه نویسی است. ImageMagick در صورت نصب در چندین برنامه، از جمله Drupal، MediaWiki، phpBB و vBulletin، می‌تواند ریز عکس‌ها ایجاد کند.

ImageMagick همچنین در بسیاری از برنامه ها مانند LyX برای تبدیل تصاویر استفاده می شود. دارای یک اتصال Perl به نام PerlMagick، و همچنین Gold2F (Ada)، MagickWand برای PHP (PHP)، IMMagick برای PHP (PHP) و PythonMagick برای PHP (PHP)، RMagick برای PHP (Ruby) و TclMagick برای Tcl/ TK. ImageMagick به ویژه به دلیل قابلیت تبدیل تصاویر بین فرمت های مختلف به طور موثر و دقیق شناخته شده است (این کار با استفاده از دستور تبدیل انجام می شود). ImageMagick بر روی طیف گسترده ای از سیستم عامل ها از جمله Microsoft Windows، Linux، macOS، iOS، Android، Solaris، هایکو و FreeBSD اجرا می شود. همچنین کد منبعی برای AmigaOS 4.0 و MorphOS وجود دارد که قابل کامپایل هستند و از IRIX استفاده شده است.

ImageMagick از AVIF پشتیبانی می کند

ImageMagick از AVIF پشتیبانی می کند. در نسخه 7.0.25، فشرده سازی AVIF را به صورت بومی پشتیبانی می کند.

می توانید از دستوری مانند:

magick -quality 80 test.jpg test.avif

“-define” به شما امکان می دهد تنظیمات اضافی AVIF را مشخص کنید. برای بهبود نتایج خود می توانید پارامتر کیفیت عمومی را با گزینه heic:speed جایگزین کنید: به عنوان مثال:

magick -define heic:speed=2 test.jpg test.avif

ImageMagick Docker

دیمیتری پوکیدوف یک مخزن منتشر کرد که به شما امکان می دهد آخرین نسخه imagemagick را در داخل یک داکر کانتینر اجرا کنید. آخرین نسخه ImageMagick 7 را به عنوان یک تصویر Docker به محیط شما ارائه می دهد. هدف از تصویر ارائه یک محیط لینوکس پایدار با پشتیبانی از فرمت های وب مدرن با ImageMagick 7 است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی Pillow AVIF | avif.io ✨