پشتیبانی ImageGlass AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فایل‌های AVIF تصاویری هستند که در قالب فایل تصویری AV1 که توسط Alliance for Open Media توسعه یافته است ذخیره می‌شوند. این فایل از داده های تصویر فشرده شده، شبیه به فایل های JPEG یا PNG تشکیل شده است. فرمت تصویر AV1 برای رقابت با تصاویر JPEG، PNG و WEBP توسعه یافته است. اتحاد برای رسانه های باز توسط چندین شرکت فناوری برجسته در سال 2015 تشکیل شد، از جمله آمازون، سیسکو، گوگل، اینتل، مایکروسافت، موزیلا و نتفلیکس. به عنوان بخشی از این گروه کاری غیرانتفاعی، چندین فناوری و استانداردهای رسانه منبع باز، از جمله کدک ویدیویی AV1، توسعه یافتند. گروه کاری کشف کرد که کدک AV1 می تواند روی تصاویر ذخیره شده در فرمت HEIF اعمال شود. در نتیجه، گروه کاری فرمت تصویر AV1 را ایجاد کرد که می‌تواند تصاویر با کیفیت بالا و فشرده را در فایل‌هایی که اندازه آن‌ها با کیفیت پایین‌تر JPEG است، ذخیره کند. در مقایسه با فایل‌های JPEG با اندازه مشابه، فایل‌های AVIF دارای انسداد، تاری و سایر اعوجاج‌های بصری کمتری هستند. فرمت AVIF از تصاویر HDR و تک رنگ و عمق رنگ 8، 10 و 12 بیت پشتیبانی می کند. علاوه بر این، فرمت از فشرده سازی بدون اتلاف و فشرده سازی با اتلاف پشتیبانی می کند.

ImageGlass چیست؟

با ImageGlass می توانید تصاویر را به شیوه ای سبک وزن و همه کاره مشاهده کنید که جای Photo Viewer را در ویندوز 10، 8، 7 و ویستا می گیرد. این به ویژه برای کاربرانی که در نمایش فایل‌های PNG و GIF در Photo Viewer با مشکل مواجه هستند مفید است. این برنامه یک برنامه کاربردی ساده اما قدرتمند با رابط کاربری ساده و بسیاری از عملکردهای ضروری است. به لطف کتابخانه Magick.NET، ImageGlass طیف گسترده ای از فرمت های تصویر را پشتیبانی می کند. تا زمانی که Magick.NET با نوع فایل مورد نظر سازگار باشد، کاربر می تواند به راحتی لیست پسوند را سفارشی کند.

ImageGlass از AVIF پشتیبانی می کند

توسعه دهنده نسخه جدیدی از نمایشگر تصویر منبع باز ImageGlass را منتشر کرده است. به عنوان بخشی از انتشار ImageGlass 8.0، پشتیبانی بیشتری از فرمت های جدید، ابزار جدید EXIF ​​و سایر پیشرفت ها و پیشرفت ها وجود دارد. چندین ویژگی جدید در ImageGlass 8.0 گنجانده شده است. این برنامه با فرمت های فایل زیر سازگار است: AVIF، HEIF، JP2، و CR3. می‌توانید طبق معمول هر تصویری را با استفاده از نمایشگر باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی ImageEngine AVIF | avif.io ✨