IBM Cloud Demand فروش خود را به بهترین سه ماهه در سه سال افزایش می دهد

جکی داوالوس (بلومبرگ) – International Business Machines Corp. بزرگترین افزایش درآمد خود در سه سال گذشته را به دلیل تقاضای قوی رایانش ابری گزارش داد ، تخمین تحلیلگران را زد و نشان داد که مدیر اجرایی آرویند کریشنا به بازار با رشد سریع در حال بازده است. سهام در معاملات گسترده نیویورک تا 4.3٪ جهش داشت.

آرمونک ، شرکت مستقر در نیویورک روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که فروش برای سه ماه منتهی به 30 ژوئن 3.4٪ افزایش یافت و به 18.7 میلیارد دلار رسید. طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط بلومبرگ ، این به مراتب از آنچه پیش بینی تحلیلگران 18.3 میلیارد دلاری بود ، بسیار جلوتر بود.

جیم کاوانو ، مدیر ارشد امور مالی در مصاحبه ای گفت: “رشدی که مشاهده می کنیم بسیار دلگرم کننده است.” “این ثابت می کند که مشتریان ما از پلت فرم ابر ترکیبی استفاده می کنند.”

کریشنا ، که در اوج شیوع همه گیر مسئولیت مدیرعاملی را به عهده گرفت ، حتی در قبل از به عهده گرفتن وظیفه برتر – برای هدایت Big Blue به ابر و هوش مصنوعی در تلاش برای مدرن سازی شرکت کار کرده است. IBM در سالهای اخیر تلاش کرده است تا رشد درآمد خود را احیا کند زیرا فعالیتهای اصلی خود که معمولاً روی رایانه های اصلی و خدمات فناوری اطلاعات متمرکز بودند ، در حالی که شرکتها بیشتر فعالیتهای خود را به اینترنت می اندازند ، متوقف می شوند.

IBM در سال 2019 خرید Red Hat را به قیمت 33 میلیارد دلار به اتمام رسانده است ، این اولین گام در تغییر به عنوان ابر ترکیبی است که به شرکتها امکان می دهد از ترکیبی از مراکز داده خود و منابع محاسباتی اجاره شده از دیگران و دسترسی آنلاین استفاده کنند. رقبای این شرکت ، از جمله شرکت مایکروسافت و آلفابت شرکت گوگل ، همچنین در تلاشند تا استفاده از هوش مصنوعی را برای مشتریان محاسبات ابری در صنایع مختلف گسترش دهند.

این شرکت باید سرمایه گذاران را متقاعد کند که می تواند مسیر خود را بدون جیم وایتهورست که در اوایل ماه جاری از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کرد ، ادامه دهد. وایتهورست مدیرعامل سابق Red Hat بود و نقشی اساسی در استراتژی ابر ترکیبی کریشنا داشت. IBM گفت وایتهورست به عنوان مشاور ارشد به کار خود ادامه خواهد داد.

افزایش درآمد در سه ماهه دوم توسط خدمات جهانی تجارت IBM و واحدهای Cloud و Cognitive Software که به ترتیب شاهد افزایش 12 و 6 درصدی بودند ، افزایش یافت. در همین حال ، واحد خدمات فناوری جهانی ، که بخش بزرگی از آن در شرف پایان سال است ، تقریباً هیچ گونه درآمد کسب نکرد. این شرکت جدید Kyndryl نام دارد و در نیویورک مستقر خواهد شد.