IBM توسط S&P به عنوان Deal Spree Clouds توانایی قطع بدهی کاهش یافت

مولی اسمیت و مولی شویتز (بلومبرگ) – International Business Machines Corp. توسط S&P Global Ratings رتبه بندی شد ، زیرا یک خرید بزرگ شک و تردید به جدول زمانی شرکت برای کاهش بدهی اضافه می کند.

بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد ، S&P IBM را با یک چشم انداز پایدار با یک سطح کاهش داد. اعتبارسنج انتظار دارد که IBM برای تقویت ابر ترکیبی و قابلیت های هوش مصنوعی خود ، اقدامات اضافی را دنبال کند. S&P گفت ، همراه با برنامه ریزی عملیاتی برنامه مدیریت مشاغل زیرساخت مدیریت شده خود ، عدم اطمینان وجود دارد که IBM می تواند اهرم فشار را به یک سطح خاص کاهش دهد.

آرویند کریشنا ، مدیر ارشد اجرایی ، به دلیل تبدیل IBM به یک شرکت فناوری مدرن تر ، با تمرکز بر بازارهای با رشد سریع مانند هوش مصنوعی و خدمات ابری پس از سالها رکود ، در حال خرج کردن است.

اولین قدم در این مسیر خرید Red Hat توسط IBM بود که در سال 2019 با 34 میلیارد دلار به اتمام رسید. به گفته S&P ، از آن زمان کریشنا ، که سال گذشته مدیر عامل شرکت شد ، سرعت خود را افزایش داده و حدود 1 میلیارد دلار برای خرید در سه ماهه اول سال جاری هزینه کرده است. IBM همچنین اعلام کرد که در معامله ای به ارزش 2 میلیارد دلار ، در ماه آوریل Turbonomic Inc را خریداری خواهد کرد.

به نظر می رسد این تلاش ها در حال نتیجه دادن است ، زیرا IBM اخیراً بیشترین افزایش درآمد خود را در 11 ماهه گذشته گزارش کرده است ، اگرچه فقط 1٪ افزایش در فروش داشته است. سهام امسال 15٪ سود کسب کرده است.

رابرت شیفمن و سوبورنا پانجا ، تحلیل گران اطلاعات بلومبرگ گفتند ، در حالی که ولتاژ M&A به افزایش بدهی IBM به 56.4 میلیارد دلار کمک کرده است ، از اوج سال 2019 ، بدهی کل 17 میلیارد دلار کاهش یافته است و ممکن است طی دو سال آینده به 10 میلیارد دلار کاهش یابد. گزارش 30 آوریل.

در اکتبر گذشته ، کریشنا اعلام کرد که قصد دارد واحد خدمات زیربنایی مدیریت شده IBM را به یک شرکت جداگانه با تجارت عمومی تبدیل کند ، که Kyndryl نامیده می شود و در نیویورک مستقر خواهد شد. بخش ، در حال حاضر بخشی از بخش خدمات فناوری جهانی IBM ، عملیات روزمره خدمات زیرساخت مانند مدیریت مراکز داده مشتری و پشتیبانی سنتی از فناوری اطلاعات برای نصب ، تعمیر و بهره برداری از تجهیزات را انجام می دهد.

سهام و اوراق قرضه IBM در اوایل معاملات در نیویورک تغییر چندانی نکرد.