IBM با استفاده از منطقه چند منطقه ای جدید ابر ابر ، ابر را رشد می دهد

IBM با راه اندازی مناطق جدید چند منطقه ای در سراسر جهان در حال رشد عملیات ابری خود است.

جدیدترین منطقه چند منطقه ای ابر IBM رسماً در 18 مارس در سائو پائولو برزیل افتتاح شد ، دهمین مکانی که IBM در سال های اخیر به عنوان بخشی از استراتژی ابری جدید خود ایجاد کرده است. سال گذشته ، IBM MZR را در تورنتو و اوزاکا ژاپن افتتاح کرد و قصد دارد طی 24 ماه آینده به 14 MZR برسد.

منطقه چند منطقه ای ابر IBM فقط یک مرکز داده نیست که IBM آن را “cloud” نامگذاری کرده است. بلکه این یک زیرساخت جدید هدف ساز است.

هریش گراما ، مدیر کل IBM Cloud ، به گفت: “یک منطقه چند منطقه ای واقعاً دارای سه مرکز داده است که 10 تا 40 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند و این برای اهداف تأخیر مهم است.” ITPro امروز. “اساساً ، هر یک از آن مراکز داده در منطقه همان منطقه ای است که ما آن را منطقه در دسترس می نامیم ، بنابراین حتی اگر یکی پایین بیاید ، شما دو نفر دیگر را فعال و فعال می کنید ، به شرط آنکه برنامه خود را به دو یا چند مورد دیگر بفرستید. آنها “

چرا استقرارهای ابر MZR اهمیت دارند

گراما گفت ، هر مرکز داده در منطقه چند منطقه ای ابر IBM دارای قدرت ، خنک کننده و شبکه مستقل است.

برای تضمین قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری ، سازمان ها باید برنامه های سازمانی را با استفاده از روش ابر MZR استقرار دهند. وی افزود که سه مرکز داده مورد نیاز است و نه فقط دو مرکز ، اطمینان از صحت داده ها است.

“اگر فقط دو مرکز داده دارید و یکی رفتار نادرستی دارد ، از کجا می دانید داده دقیق است؟” گراما گفت “شما برای شکستن تساوی به یک مرکز داده سوم نیاز دارید و به همین دلیل سه عدد مناسب است.”

از SoftLayer تا New IBM Cloud Software Stack

IBM Cloud طی سالهای گذشته از زمان IBM مورد بازبینی های متعددی قرار گرفته است SoftLayer را به دست آورد در سال 2013 وارد بازار ابر شد.

به گزارش گراما ، SoftLayer زیرساخت مجازی شده خود را داشت که بر روی فلزات خالی متمرکز بود و از یک هایپروایزر استفاده می کرد که مقیاس گذاری چالش هایی داشت. IBM زیرساخت ها را بازسازی و بازنویسی کرده است و این همان چیزی است که در MZR های جدید وجود دارد. زیرساخت های نرم افزاری جدید IBM از سه سال پیش گرد هم آمدند و مبتنی بر سیستم ارکستراسیون کانتینر منبع باز Kubernetes و hypervisor مجازی سازی Red Hat’s KVM است.

گراما گفت: “بنابراین صفحه کنترل زیرساخت های ما به عنوان یک سرویس در IBM Cloud جدید ما ، یک بسته کانتینر است که توسط Kubernetes تنظیم شده است.”

آینده ای امن با کوانتوم با IBM Cloud

یک منطقه به ویژه که IBM Cloud به دنبال آن است آینده است محاسبات کوانتومی.

گراما گفت: “ما تنها کسانی هستیم که در واقع رایانه کوانتومی را در ابر خود اجرا می کنیم. همه افراد یا شبیه ساز دارند یا در ابر نیستند.” “فراتر از آن ، ما در حال انجام مواردی مانند تهیه کتابخانه های ایمن کوانتومی هستیم که بتوان از آنها برای ساخت برنامه ها استفاده کرد.”

یک خطر بالقوه برای محاسبات کوانتومی این است که ، اگر یک سیستم به اندازه کافی قدرتمند ساخته شود ، اشکال فعلی رمزگذاری بی فایده می شوند. نوید کتابخانه های رمزنگاری ایمن کوانتومی جدید این است که قبل از اینکه کامپیوترهای کوانتومی بتوانند روش های رمزگذاری فعلی را بشکنند ، به حفظ امنیت در ابر و جاهای دیگر کمک می کنند.

با نگاه به جلو ، گراما گفت كه IBM احتمالاً همچنان تمركز عمودی بازار را حفظ خواهد كرد زیرا به نظر می رسد كه رشد ابری خود را افزایش دهد. در سال 2020 ، IBM اعلام کرد ابتکارات جدیدی برای بازار خدمات مالی ، با ارائه خدمات ابری که نیازهای آن صنعت را برآورده می کنند.

وی گفت: “هرچه جلوتر می رویم ، البته گسترش نیز وجود خواهد داشت زیرا هرچه تعداد بیشتری از مردم ابر را مصرف می كنند ، ما تعداد بیشتری از این MZR ها را خواهیم ساخت.”