انسان های پشت جستجو: ملاقات با مرد

گای مدیر محصول اصلی در استودیو ژورنالیست است که روی ابزارهایی برای پشتیبانی از کار روزنامه نگاران کار می کند.

درباره کارتان در «جستجو» و نحوه کمک آن به روزنامه‌نگاران در سراسر جهان به ما بگویید.

تیم من روی Google Trends و Pinpoint، در میان سایر محصولاتی که هنوز در مرحله جوجه کشی هستند، کار می کند. همه در استودیوی روزنامه نگار قرار دارند، که مجموعه ای از ابزارهایی است که به روزنامه نگاران کمک می کند تا کار خود را کارآمدتر، خلاقانه تر و ایمن تر انجام دهند.

چگونه Google Trends برای روزنامه نگاران مفید است؟

توانایی دیدن آنچه که مردم در جستجوی آن هستند، بینش دقیقی از موضوعات روز – یا در واقع ماه یا سال، از رویدادهای ورزشی و دستور العمل های فصلی گرفته تا اخبار و شایعات افراد مشهور را در بر می گیرد. بنابراین برای روزنامه‌نگارانی که از Google Trends زیاد استفاده می‌کنند بسیار مفید است – برای کمک به آنها در کشف ایده‌های داستانی جدید، یا تکمیل تحقیقات و تقویت داستان سرایی‌شان. هر سال ما aYear In Search را به اشتراک می گذاریم، و برای تیم ما بسیار هیجان انگیز است که ببیند رسانه ها در سراسر جهان در مورد موضوعات در حال تغییر نشان داده شده صحبت می کنند.

Pinpoint چه مشکلی را برای خبرنگاران حل می کند؟

خبرنگاران اغلب باید زمان زیادی را صرف بررسی مجموعه های بزرگی از اسناد دست نویس، تصاویر و ضبط های صوتی کنند. این مطالب می تواند از درخواست های آزادی اطلاعات، که می تواند صدها هزار سند را برگرداند، تا رونوشت های استماع دادگاه یا گزارش های پلیس را شامل شود. به همین ترتیب، مطالب صوتی می تواند مصاحبه های طولانی یا ضبط جلسات هفتگی شورا و غیره باشد. گاهی اوقات خبرنگاران می دانند که به دنبال چه هستند و گاهی اوقات مجبور می شوند هزاران صفحه را مرور کنند یا ساعت ها صدا را فقط برای فهمیدن آن گوش دهند – و اغلب با مهلت های طولانی در پیش است.

مطالب پیشنهادی  با ویرایشگر کلاژ Google Photos سال جدید را به صدا در آورید

با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته، Pinpoint اسناد و تصاویر را پردازش می کند و آنها را فهرست می کند تا کاربران بتوانند کلمات کلیدی را جستجو کنند یا به راحتی نام افراد، مکان ها یا سازمان ها را بیابند. به طور مشابه، ضبط های صوتی را رونویسی می کند و آنها را به متن قابل جستجو تبدیل می کند. بنابراین برای خبرنگاران، انجام کاری است که چند هفته طول می‌کشد تا چند نفر به آن دست یابند، و آن را به وظیفه‌ای تبدیل کنند که به تنهایی و به‌طور دقیق‌تر، تنها در چند ساعت انجام دهند. ما بازخوردهای باورنکردنی از روزنامه‌نگاران سراسر جهان در مورد اینکه چگونه Pinpoint صرفه‌جویی شگفت‌انگیزی در زمان دارد، داشته‌ایم.

محققان دانشگاهی و دانشجویان نیز Pinpoint را مفید می دانند و بنابراین ما نیز به آنها اجازه دسترسی می دهیم.

هیجان انگیزترین بخش کار بر روی Pinpoint چه بوده است؟

تحقیقات اولیه بسیار جذاب بود زیرا دنیای جدیدی برای تیم ما بود. ما زمان زیادی را صرف شرکت در کنفرانس های روزنامه نگاری کردیم، مطالعات کاربران را انجام دادیم تا در مورد آنچه آنها نیاز دارند، توجه کنیم، نه تنها به آنچه می گویند بلکه به آنچه که نمی گویند توجه کردیم تا ببینیم آیا نیازهای عمیق تری وجود دارد که بتوانیم آنها را حل کنیم. .

من بیش از همه در مورد سفرهای غوطه وری که در آن تیم دو یا سه روز را در اتاق های خبر در سراسر جهان از صبح زود تا عصر گذراند هیجان زده بودم. ما همه چیز را دیدیم، از نحوه برگزاری جلسات تحریریه تا نحوه درست کردن قهوه، جوک های دویدنی و غیره – واقعاً غرق در زندگی حرفه ای آنها شدیم.

مطالب پیشنهادی  با ناوبری صوتی Biz Jargon، زبان اداری خود را تقویت کنید

بنابراین، از یک سو در مورد یادگیری و تقطیر وسعت عظیم نیازهای آنها و از سوی دیگر کاوش در مجموعه گسترده ای از قابلیت های تکنولوژیکی گوگل بود. سپس آنها را گرد هم می آورد. پیدا کردن نقطه شیرین محل تلاقی آن دو واقعاً هیجان انگیز بود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور