HPE از سرویس ابری ابر رایانه هوش مصنوعی رونمایی کرد | دانش مرکز داده

شرکت Hewlett Packard در حال راه‌اندازی یک سرویس ابری ابررایانه هوش مصنوعی است که به سازمان‌ها در هر اندازه‌ای امکان می‌دهد پروژه‌های هوش مصنوعی را بدون هزینه و پیچیدگی خرید، نصب و مدیریت سخت‌افزارهای مخصوص هوش مصنوعی دنبال کنند.

در کنفرانس HPE Discover 2023 خود در لاس وگاس، این شرکت امروز HPE GreenLake برای مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را معرفی کرد، یک سرویس ابری مبتنی بر اشتراک HPE میزبانی شده و شرکت‌ها را قادر می‌سازد به ابررایانه‌های HPE Cray XD و نرم‌افزار هوش مصنوعی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. برای ساخت و اجرای مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ.

جاستین هاتارد، از HPE می‌گوید: «HPE GreenLake برای مدل‌های زبان بزرگ به مشتریان ما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک نمونه چند مستاجر از پلت‌فرم ابررایانه‌ای ما، به سرعت مدل‌های زبانی بزرگ را آموزش دهند، تنظیم کنند و به کار گیرند – واقعاً یک ابر ابر محاسباتی همراه با نرم‌افزار هوش مصنوعی ما.» معاون اجرایی و مدیر کل محاسبات با عملکرد بالا، هوش مصنوعی و آزمایشگاه ها در یک نشست خبری با رسانه ها.

HPE امروز همچنین مجموعه ای از خدمات جدید GreenLake را اعلام کرد، از جمله:

  • پیشنهادات ابر خصوصی جدید در Equinix
  • اضافه شدن مرکز داده HPE به ارائه خدمات شبکه به عنوان سرویس سوئیچ می شود
  • در دسترس بودن OpsRamp، یک محصول نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) اخیراً به دست آورد توسط HPE که برای سازمان‌ها قابلیت رویت بلادرنگ و اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مدیریت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، منابع ابری و برنامه‌های کاربردی در محیط‌های ترکیبی و چند ابری فراهم می‌کند.

همگرایی بین هوش مصنوعی و HPC

با استفاده از سرویس ابر ابررایانه هوش مصنوعی، HPE آخرین شرکتی است که سخت افزار جدید مخصوص هوش مصنوعی را برای شرکت ها معرفی می کند. در اواخر ماه می، Dell اعلام کرد دو سرور بهینه سازی شده با هوش مصنوعی و همکاری با انویدیا برای کمک به شرکت ها در پذیرش برنامه های هوش مصنوعی مولد. Lenovo هفته گذشته نیز اعلام کرد سرورهای جدید آماده هوش مصنوعی برای مرکز داده و لبه.

تحلیلگران می گویند راه اندازی یک سرویس ابری ابر محاسباتی جدید توسط HPE یک حرکت هوشمندانه است زیرا ترکیبی از هوش مصنوعی و محاسبات با کارایی بالا (HPC) را برای همه قابل دسترس می کند.

الکساندر هاروول، تحلیلگر اصلی Omdia در زمینه محاسبات پیشرفته برای هوش مصنوعی، گفت که بین هوش مصنوعی و HPC همگرایی در حال وقوع است. روند آموزش برخی از مدل‌های هوش مصنوعی می‌تواند آنقدر محاسباتی باشد که به سخت‌افزار کلاس HPC نیاز دارد. او گفت اما هر سازمانی نمی تواند سیستم های HPC را برای نیازهای هوش مصنوعی خود در مقیاس بزرگ بخرد.

انویدیا در ماه می راه اندازی شد یک ابررایانه جدید هوش مصنوعی برای بارهای کاری مولد هوش مصنوعی، و قبل از آن در ماه مارس، این شرکت با Oracle Cloud، Microsoft Azure، Google Cloud و دیگران برای ساخت ابررایانه های هوش مصنوعی خود شریک شد. در دسترس بر فراز ابر مغزها و سیستم های SambaNova به گفته هاروول، همچنین دسترسی ابری سیستم‌های خوشه کامپیوتری کاملاً یکپارچه خود را برای برنامه‌های هوش مصنوعی می‌فروشند.

“ASP های بالا [average selling prices] هاروول گفت: و حداقل خرید بالا مانع بزرگی برای پذیرش مشتری است، بنابراین ارائه این فناوری به عنوان یک سرویس ابری یکی از راه‌های دور زدن آن است.

HPE GreenLake برای LLM

هاتارد از HPE گفت که این شرکت امیدوار است شرکت‌هایی را در هر اندازه‌ای جذب کند – از استارت‌آپ‌ها گرفته تا شرکت‌های Fortune 500 و حتی سازمان‌های بخش عمومی – برای استفاده از HPE GreenLake برای LLM. او گفت که برخی از مشتریان ممکن است بارهای کاری هوش مصنوعی را در محل اجرا کنند، اما ممکن است بخواهند برای قابلیت انفجار به سرویس ابر ابررایانه هوش مصنوعی مراجعه کنند.

این شرکت انتظار دارد HPE GreenLake for LLM تا پایان سال 2023 در آمریکای شمالی و اوایل سال 2024 در اروپا در دسترس باشد. او گفت که کاربران قادر خواهند بود از کارهای هوش مصنوعی و HPC در صدها یا هزاران CPU یا GPU به طور همزمان پشتیبانی کنند.

هاتارد در یک نشست خبری هفته گذشته به رسانه ها گفت: «ما مشتریان و شرکای زیادی از قبل علاقه مند داریم. “ما ماه هاست که در حال انجام یک … بستر آزمایشی ابری هستیم و بازخوردهای مثبت زیادی دریافت کرده ایم.”

به گفته HPE، این سرویس ابری شامل دسترسی به Luminous، یک LLM از پیش آموزش‌دیده از سوی شرکت خواهد بود الف آلفاکه به سازمان‌ها اجازه می‌دهد از داده‌های خود استفاده کنند و یک مدل سفارشی‌سازی شده را آموزش دهند تا بینش‌های بی‌درنگ درباره دانش اختصاصی خود به دست آورند.

این شرکت گفت، سرویس ابری هوش مصنوعی همچنین از محیط برنامه‌نویسی HPE Cray، یک مجموعه نرم‌افزاری کاملاً یکپارچه از برنامه‌های HPC و AI که شامل ابزارهایی برای توسعه، انتقال، اشکال‌زدایی و تنظیم کد است، استفاده خواهد کرد.

سایر اطلاعیه های HPE GreenLake

HPE امروز همچنین مجموعه ای از خدمات جدید را برای گسترش پلت فرم GreenLake خود اعلام کرد، راه حل های داخلی این شرکت که از طریق یک مدل ابری، مبتنی بر اشتراک و به عنوان یک سرویس ارائه می شود.

HPE در سال 2019 اعلام کرد که قصد دارد هر محصولی را که می‌فروشد به عنوان یک سرویس در دسترس قرار دهد – و موفقیت آن باعث شد دیگر سازندگان سخت‌افزار از جمله Dell و Cisco استراتژی‌های مشابهی را دنبال کنند. با گذشت زمان، HPE محصولات و خدمات بیشتری را به GreenLake اضافه کرده است، از جمله ارائه خدمات SaaS.

این شرکت همچنین از پیشرفت های خود رونمایی کرد HPE GreenLake برای شرکت ابر خصوصی، یک سرویس مدیریت شده که سال گذشته معرفی شد که در آن HPE ابرهای خصوصی را برای مشتریان در مراکز داده، مکان های لبه و سایت های هم لوکیشن طراحی، نصب و مدیریت می کند.

این سرویس شامل نصب، تهیه، به روز رسانی سیستم عامل، عملیات تعمیر و نگهداری، جایگزینی سخت افزار، برنامه ریزی رشد و پشتیبانی می باشد. و از طریق یک پورتال مدیریت یکپارچه، مشتریان به راحتی می توانند ظرفیت، استفاده و هزینه ها را پیگیری کنند.

مدیران HPE امروز گفتند که پشتیبانی از خدمات وب آمازون (AWS)، Azure و Google Cloud را اضافه می‌کنند و به مشتریانی که از ابر خصوصی استفاده می‌کنند اجازه می‌دهند تا بارهای کاری خود را در ابرهای عمومی نیز تأمین کنند. علاوه بر این، این شرکت پشتیبانی از دو پلتفرم کانتینری را اضافه کرد: Red Hat OpenShift و سرویس Kubernetes مدیریت EKS AWS.

علاوه بر این، HPE در Discover 2023 نسخه جدیدی از GreenLake را برای شرکت‌های ابر خصوصی به نام Business Edition عرضه کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد خودشان زیرساخت را مدیریت کنند.

برایان تامپسون، معاون HPE GreenLake Cloud Services Solutions، در نشستی با رسانه‌های خبری گفت: برخی از شرکت‌ها یک راه‌حل کاملاً مدیریت‌شده نمی‌خواهند و ترجیح می‌دهند زیرساخت‌ها را خودشان مدیریت کنند – و نسخه تجاری این امکان را فراهم می‌کند.

او افزود که نسخه Business Edition از ابرهای عمومی نیز پشتیبانی می کند و به مشتریان امکان می دهد ماشین های مجازی را روی ابرهای خصوصی خود و روی ابرهای عمومی بچرخانند.

HPE اعلام کرد که Equinix هر دو نسخه HPE GreenLake را برای Private Cloud Enterprise به عنوان یک پیشنهاد از پیش ارائه شده در مراکز داده خود در سراسر جهان ارائه خواهد کرد. HPE گفت که Equinix ارائه این سرویس را در ماه آگوست آغاز خواهد کرد.

در دیگر اخبار HPE Discover، این شرکت اعلام کرد:

  • در دسترس بودن سوئیچ‌های مرکز داده HPE – سوئیچ‌های سری Aruba Networking CX 8000، 9000 و 1000 – از طریق HPE GreenLake for Aruba، یک شبکه به‌عنوان یک سرویس که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تجهیزات شبکه را از طریق یک مدل اشتراک ماهانه «مصرف» کنند.
  • راه حل پرداخت به ازای استفاده HPE GreenLake برای VMware Cloud Foundation با ماژول های ابری HPE از پیش پیکربندی شده و آزمایش شده جدید.
  • بهبودهایی در ارائه HPE GreenLake برای پشتیبان‌گیری و بازیابی SaaS با پشتیبانی بیشتر از پایگاه‌های داده درون محل و ابری که روی سرور مایکروسافت SQL و سرویس پایگاه داده رابطه‌ای آمازون AWS اجرا می‌شوند.
  • ارائه‌های جدید SaaS در بازار AWS، از جمله محیط توسعه بدون توقف HPE و مدیریت ریسک تقلب HPE.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Data Center World 2022: کارت پستال از آستین | دانش مرکز داده