چگونه گوگل لولای Pixel Fold را طراحی و ساخت

جورج یک مدیر محصول پیکسل است، اخیراً برای Pixel Fold، و او از زمان آغاز به کار روی تیم تاشوها در Google کار می کند. Pixel Fold که در Google I/O معرفی شد، اولین گوشی تاشو ما است. این همچنین باریک‌ترین تلفن ما در زمان باز شدن، و زمانی که تا شده است، باریک‌ترین گوشی در نوع خود در بازار است. دستیابی به یک فرم نازک کار کوچکی نبود، و یک قطعه بسیار مهم Pixel Fold وجود دارد که همه آن را ممکن کرد: لولای آن.

Pixel Fold دارای یک لولا اصطکاکی سیال 180 درجه سفارشی است. وقتی باز می شود، لولا کاملاً صاف است. این صفحه نمایش به طور کامل از مسیر صفحه نمایش پیکسل فولد خارج شده است، که این چیزی است که باعث می شود گوشی بسیار نازک باشد. جورج توضیح می‌دهد: «در سایر دستگاه‌های تاشو، اجزای لولا زیر نمایشگر وجود دارد که ضخامت را افزایش می‌دهد». «بنابراین با لولای خود، این اجزای لولا را به‌طور کامل به انتهای دستگاه منتقل کردیم، از زیر نمایشگر، که آن را بسیار نازک‌تر می‌کند.» تیم پیکسل نه‌تنها مجبور شد یک لولا طراحی کند که یک دستگاه فوق‌العاده را حفظ کند. طراحی نازک، اما آنها همچنین به یک لولا نیاز داشتند که بتواند در برابر استفاده مداوم مقاومت کند. جورج می‌گوید: «ما قطعاً کارمان را قطع کرده‌ایم». “به بیان ساده، این پیچیده ترین محصولی است که من تا به حال روی آن کار کرده ام.”

برای الهام گرفتن، تیم به انواع لولاهای مختلف نگاه کردند – جعبه‌های پر از لولا، که در واقع آنها را در آزمایشگاه بررسی کردند. و آنها فقط موارد مکانیکی را در نظر نمی گرفتند، مانند درهای ماشین. سانگسو پارک، طراح صنعتی گوگل می‌گوید: آن‌ها همچنین به دنبال الهام گرفتن در موارد شگفت‌انگیز مانند کاغذ و کتاب‌های فوق‌الذکر بودند. سانگسو می‌گوید: «ما می‌خواستیم روشی را بازآفرینی کنیم که می‌توانید یک کتاب را با یک دست نگه دارید و ببندید، و می‌خواستیم تکرار کنیم که چگونه هر دو طرف آن هنگام بسته شدن به‌طور یکپارچه با هم ترکیب می‌شوند».

یک نوع خاص از کتابی که آنها به آن نگاه می کردند و احساس می کردند به ویژه مربوط می شود، کتاب گذرنامه بود. در راه بازگشت از تعطیلات در کره، سانگسو به بهترین فرم فاکتور برای پیکسل فولد فکر می کرد – سپس به پاسپورتی که در دست داشت نگاه کرد. او می‌گوید: «متوجه شدم وقتی بسته و باز می‌شود نسبت خوبی دارد.» “این هم کمی شبیه استعاره به نظر می رسد” پاسپورت شما خاطرات شما را نگه می دارد و بسیاری از داستان های شما از آنجا شروع می شود. و به اندازه کافی نازک و قابل حمل است که بتوان آن را به هر کجا که می رویم حمل کرد.â€

سانگسو می‌گوید هر چه که تیم از آن الهام گرفت، هدف نهایی این بود که لولا بدون زحمت به نظر برسد. یکی از اولین جنبه‌های طراحی که تیم برای رسیدن به این هدف روی آن تمرکز کرد، گشتاور یا نیروی لازم برای باز و بسته کردن Pixel Fold بود. آنها به آن نیاز داشتند که هم واقعا صاف و هم قابل اعتماد باشد. گشتاوری که در نهایت به آن رسیدند چیزی را ایجاد می‌کند که سانگسو به عنوان یک احساس رضایت‌بخش «خلاء» توصیف می‌کند وقتی گوشی را باز و بسته می‌کنید. این عمل تا شدن حتی صدای خاصی را ایجاد می کند. جورج می‌گوید: «وقتی بسته می‌شود، این کف زدن رضایت‌بخش را دریافت می‌کنید، و ما واقعاً آن را دوست داشتیم».

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور