نحوه استفاده از RegEx در GA4 و Looker Studio

در Google Analytics 4، Regular Expressions (RegEx) به عنوان ابزار جستجوی قدرتمندی عمل می کند که به شما کمک می کند الگوهای خاصی را در داده های خود پیدا کرده و فیلتر کنید. با استفاده از RegEx، می توانید حجم زیادی از اطلاعات را درک کنید و بینش های مهم را کشف کنید. با RegEx، پیمایش در میان داده‌های پیچیده آسان‌تر می‌شود و به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بر اساس تجزیه و تحلیل بگیرید.

RegEx چیست؟

RegEx راهی برای فیلتر کردن داده ها بر اساس عبارات و الگوهای منطبق است. با تطبیق رشته ها یا کاراکترها بر اساس معیارهای خاص کار می کند و به شما امکان می دهد بیان خود را برای ایجاد نوع دقیق فیلتر مورد نیاز خود سفارشی کنید. RegEx می تواند برای نیازهای فیلترینگ پیچیده تری نسبت به فیلترهای سنتی مفید باشد.

چگونه می توانم از RegEx استفاده کنم؟

فیلترهای RegEx از ترکیبی از چند عبارت و کاراکترهای خاص برای فیلتر کردن داده ها بر اساس الگوها استفاده می کنند. استفاده از RegEx به شما این امکان را می دهد که مقادیر مطابق با بخشی از یک عبارت را فیلتر کنید، نه تنها با مقادیر دقیق مطابقت داشته باشد، بلکه چندین مقدار را به جای یک عبارت برگردانید. درک نحوه استفاده از RegEx می تواند در فیلتر کردن مقادیر برای مطابقت با نیازهای کسب و کار شما مفید باشد.

متاکاراکترهای RegEx چیست؟

متاکاراکترهای RegEx کاراکترهای خاصی هستند که می‌توانند هنگام ایجاد فیلترهای RegEx برای تعیین نحوه فیلتر عبارات استفاده شوند. در حالی که وجود دارد بسیاری از متاکاراکترهای RegEx، نمودار زیر تعدادی از محبوب ترین متاکاراکترهای RegEx، هدف آنها و نمونه ای از نحوه استفاده از آنها را فهرست می کند.

شخصیت RegEx هدف فیلتر مثال مثال بازگشت
| به عنوان یک عبارت OR استفاده می شود (به عنوان مثال گربه یا سگ) گربه | سگ سگ گربه
. به عنوان یک مکان نگهدار برای هر شخصیت استفاده می شود 12.4 1214، 1224، 1234، 1244
? کاراکتر قبل از آن را 0 یا 1 بار مطابقت می دهد درختان؟ درخت، درختان
* کاراکتر قبل از خود را 0 بار یا بیشتر مطابقت می دهد 10* 1، 10، 100، 1000
+ شخصیت قبل از خود را 1 بار یا بیشتر مطابقت می دهد 10+ 10، 100، 1000
[] با یک کاراکتر موجود در پرانتز مطابقت دارد قسمت[123] قسمت 1 ، قسمت 2 ، قسمت 3
در پرانتز برای تطبیق یک کاراکتر در طیف وسیعی از اعداد یا حروف استفاده می شود [0-9] 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9
() کاراکترهای محصور شده را به ترتیب در جایی از یک رشته مطابقت می دهد (رقص) رقص، رقص
\ نشان می‌دهد که کاراکتر زیر باید به‌عنوان یک کاراکتر معمولی به‌جای یک متاکاراکتر RegEx در نظر گرفته شود چگونه\؟ چگونه؟

RegEx در GA4

RegEx در اکتشافات

از RegEx می توان برای ایجاد فیلترهای سفارشی در بخش کاوش های GA4 استفاده کرد. عبارات RegEx در GA4 دقیقاً مطابقت دارند، بنابراین استفاده از متاکاراکترها برای گسترش نتایج کلیدی است.

برای افزودن یک فیلتر RegEx به یک کاوش GA4، ابتدا به کاوش خود بروید یا آن را ایجاد کنید (که در تب Explore قرار دارد). در زیر متغیرها، “Segments” را انتخاب کنید و نوع بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد، روی “افزودن شرط جدید” کلیک کنید و متغیری را که می خواهید فیلتر کنید انتخاب کنید. پس از انتخاب متغیر خود، روی «افزودن فیلتر» کلیک کنید. “Maches RegEx” را از منوی کشویی موجود انتخاب کنید و عبارت RegEx خود را در زیر بنویسید. وقتی کارتان تمام شد روی اعمال کلیک کنید.

برای مثال، فرض کنید می‌خواستید به تعداد کاربرانی که از صفحه‌ای با کلمه «فروشگاه» در جایی در عنوان بازدید کرده‌اند نگاه کنید. می توانید یک بخش کاربری ایجاد کنید و یک فیلتر RegEx با کلمه “shop” بنویسید. با این حال، اگر فقط کلمه “shop” را بنویسید، فیلتر RegEx فقط به دنبال صفحه ای می گردد که نام دقیق آن “shop” باشد. اگر می‌خواهید فیلتر شامل صفحاتی باشد که جایی در عنوان فروشگاه دارند، می‌توانید از عبارت *shop استفاده کنید.* این عبارت از متاکاراکترهایی استفاده می‌کند که می‌گویند می‌توان تعداد نامحدودی از هر کاراکتر قبل و بعد از کلمه shop وجود داشته باشد، و به هر نتیجه ای را که عنوان صفحه شامل کلمه “فروشگاه” باشد، درج کنید.

افزودن فیلتر RegEx در GA4افزودن فیلتر RegEx در GA4

RegEx در استودیو Looker

RegEx همچنین می تواند در Looker Studio استفاده شود. در حالی که Looker Studio گزینه های فیلتر موجود دیگری دارد، استفاده از فیلترهای RegEx به شما امکان می دهد داده های پیچیده تری را مطابق با نیازهای خود فیلتر کنید. یکی از نمونه‌های آن، محدودیت‌های Looker Studio OR است که فقط به شما اجازه می‌دهد 11 عبارت OR را وارد کنید. اگر به OR بیشتر از این نیاز دارید، می توانید از فیلتر RegEx و | استفاده کنید فرا شخصیت

افزودن فیلتر RegEx در Looker Studioافزودن فیلتر RegEx در Looker Studio

برای افزودن فیلتر RegEx در Looker Studio، روی نموداری که می‌خواهید فیلتر کنید کلیک کنید و «افزودن فیلتر» را انتخاب کنید. «ایجاد فیلتر» را انتخاب کنید و «RegExp match» یا «RegExp contain» را انتخاب کنید. سپس، فیلتر RegEx خود را بنویسید.

نتیجه

اگرچه RegEx کمی پیچیده‌تر از سایر گزینه‌های فیلتر است، توانایی‌های پیشرفته‌اش به شما اجازه می‌دهد تا عبارات پیچیده‌تری بنویسید تا اطلاعات دقیقی را که نیاز دارید، کارآمدتر از فیلترهای معمولی فیلتر کنید. هنگام استفاده از فیلترهای RegEx در GA4 یا Looker Studio، همیشه مطمئن شوید که فیلتر شما به درستی کار می کند و عبارات خود را در صورت نیاز اصلاح کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد فیلترهای ظریف و سفارشی را برای نیازهای وب سایت خود ایجاد کنید.

اخبار را مستقیماً در صندوق ورودی خود جستجو کنید

*ضروری

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور