آیا می توانید ایمیلی را در جیمیل ارسال نکنید؟ نحوه یادآوری پیام ها

هیچ چیز بدتر از ارسال یک ایمیل خیلی زود یا بدون بررسی مجدد آن نیست. خوشبختانه، راه‌هایی برای جلوگیری از آن در جی‌میل با قابلیت لغو ارسال وجود دارد. این راهنما شما را از ارسال ایمیل در Gmail در وب و برنامه راهنمایی می کند.

جی‌میل در ابتدا یکی از اولین سرویس‌های ایمیل بزرگ بود که امکان لغو ارسال ایمیل را پس از ارسال تصادفی یا پیش از موعد به وب فراهم کرد. به دلایل بی شماری، این می تواند مفید باشد. من ایمیل‌های زیادی فرستاده‌ام که نتوانستم آن‌ها را دوباره بررسی کنم یا حتی در ایمیل اشتباه وارد کردم. اتفاق می افتد.

نحوه لغو ارسال ایمیل در جیمیل

ویژگی unsend در Gmail هم در نسخه وب در مرورگر شما و هم در برنامه Android یا iOS کار می کند. در برنامه، هیچ تنظیمی وجود ندارد که باید برای عملکرد این ویژگی فعال شود. این را نمی توان در مورد نسخه وب گفت، که به شما امکان می دهد یک دوره لغو را در تنظیمات تنظیم کنید.

در اینجا نحوه عملکرد آن در اندروید، iOS و در مرورگر شما آمده است:

 1. برای تست یک ایمیل بنویسید و ضربه بزنید دکمه ارسال.
 2. در پایین، منتظر بمانید واگرد دکمه ظاهر شود.
 3. بلافاصله. مستقیما روی آن ضربه بزنید یا کلیک کنید.
 4. به صفحه پیش‌نویس بازگردانده می‌شوید، جایی که می‌توانید ایمیل را تصحیح کنید یا کلاً آن را لغو کنید.

تا زمانی که به اندازه کافی سریع باشید که بتوانید ضربه را بزنید واگرد را فشار دهید در برنامه یا در مرورگر خود، آن ایمیل هرگز از پوشه ارسال شده شما خارج نمی شود. البته می توانید پوشه ارسال شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از بین نرفته است، اگرچه من هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده ام.

نحوه سفارشی سازی دوره ارسال نشده

همانطور که گفته شد، جیمیل در مرورگر شما تنظیماتی به نام «دوره لغو ارسال» دارد که به شما امکان می‌دهد چند ثانیه قبل از ناپدید شدن اعلان بگذرد و دیگر نمی‌توانید آن ایمیل را لغو کنید. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هر چقدر که می‌خواهید باشد، البته شایان ذکر است که ایمیل ارسال نمی‌شود تا زمانی که این درخواست برطرف نشود. در اصل، این بدان معناست که شما در وهله اول هر چند ثانیه منتظر ارسال ایمیل خواهید بود.

 1. در Gmail روی دسکتاپ، آن را پیدا کرده و کلیک کنید چرخ دنده تنظیمات.
 2. اصابت مشاهده تمام تنظیمات.
 3. جستجو کنید لغو ارسال: دوره لغو ارسال.
 4. بازه زمانی را بین 5، 10، 20 و 30 ثانیه تغییر دهید.

جلوگیری از پیام های اشتباه در برنامه Gmail

در برنامه جیمیل، می توانید یک شبکه ایمنی نیز برای خود تنظیم کنید. تنظیماتی وجود دارد که به شما امکان می دهد “آیا مطمئن هستید؟” اعلان پس از زدن ارسال.

 1. برنامه جیمیل را باز کنید و روی آن ضربه بزنید نماد منو در سمت چپ
 2. ضربه زدن تنظیمات.
 3. اصابت تنظیمات عمومی.
 4. به پایین بروید و علامت بزنید قبل از ارسال تایید کنید.

پس از زدن نماد ارسال در یک پیش نویس، کادر محاوره ای ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید پیام را ارسال کنید. اگرچه به خوبی دکمه unsend در جیمیل نیست، اما اگر مستعد ارسال نادرست ایمیل‌ها هستید، می‌تواند افزودنی خوبی باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد جیمیل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: