چگونه ChatGPT را بر روی داده های شرکت یا سبک نوشتن خود آموزش دهید

ChatGPT یک ابزار بسیار چشمگیر است می‌توانید از روش‌های مختلفی در کسب‌وکارتان استفاده کنید، از تجزیه و تحلیل داده‌ها گرفته تا کمک به نوشتن پست‌های وبلاگ و کپی ایمیل.

البته، زمانی که ChatGPT برای شما می نویسد، ممکن است از سبکی که شما در تجارت خود استفاده می کنید استفاده نکند. یا، شاید سبک مناسب باشد، اما ChatGPT اطلاعات مهمی را که برای انجام کار به اندازه کافی نیاز دارد، از دست داده است.

در این موارد، ممکن است تعجب کنید که چگونه ChatGPT را بر روی سبک نوشتن یا داده های شرکت خود آموزش دهید.

خوشبختانه راه های مختلفی برای آموزش ChatGPT وجود دارد. در این صفحه، ما پنج تکنیک مختلف آموزش داده ChatGPT را پوشش خواهیم داد، از جمله:

 1. قابلیت چت استاندارد
 2. دستورالعمل های سفارشی
 3. پلاگین های ChatGPT Plus
 4. سازندگان چت بات شخص ثالث
 5. آموزش داده های سفارشی پایتون

به خواندن ادامه دهید تا درباره نحوه آموزش ChatGPT بیشتر بدانید. سپس مشترک شدن در Revenue Weekly – خبرنامه ایمیل ما – برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از ChatGPT در تلاش های بازاریابی خود!

ایمیل های خودی مدیر بازاریابی ما را از دست ندهید!

پیوستن 200000 بازاریابان هوشمند و داغ‌ترین اخبار و اطلاعات بازاریابی ماه را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید!

ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

فرم اشتراک درون خطی – CTA 72

*” فیلدهای الزامی را نشان می دهد

(نگران نباشید، ما هرگز اطلاعات شما را به اشتراک نخواهیم گذاشت!)

cta44 img

1. قابلیت چت استاندارد

تا حد زیادی ساده ترین راه برای آموزش ChatGPT در مورد سبک نوشتن یا داده ها این است که نمونه هایی از آن داده ها را در دستورات خود ارائه دهید. این فرآیند به چیز خاصی نیاز ندارد – وقتی به ChatGPT یک اعلان می‌دهید، اطلاعاتی را که می‌خواهید بداند اضافه کنید و به آن بگویید که آن اطلاعات را در پاسخ خود لحاظ کند.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از سبک نوشتاری خاصی در پاسخ خود استفاده کند، نمونه‌ای از نوع نوشتار مورد نظر خود را ارائه دهید و سپس به ChatGPT بگویید که آن سبک را تقلید کند.

آموزش chatgpt 1

این یک روش بسیار آسان است، و اگر می‌خواهید آن را برای یک دستور خاص انجام دهید، گزینه بسیار خوبی است. با این حال، اگر بخواهید همه پاسخ‌های ChatGPT شما برای مطابقت با یک سبک خاص، این بهترین روش نیست، زیرا از شما می‌خواهد هر بار که به آن اعلان می‌کنید، ChatGPT را دوباره آموزش دهید.

2. دستورالعمل های سفارشی

راه حل بلند مدت تر، استفاده از دستورالعمل های سفارشی است. هنگامی که وارد ChatGPT شدید، روی نام نمایه خود در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید. سپس باید دکمه ای را مشاهده کنید که می گوید “دستورالعمل های سفارشی” یا “Customize ChatGPT”.

با کلیک بر روی آن دکمه یک کادر محاوره ای باز می شود که در آن می توانید به ChatGPT آنچه را که می خواهید بداند بگویید. ابتدا هر داده ای را که می خواهید ChatGPT درباره شما بداند وارد می کنید و سپس مشخص می کنید که می خواهید بر اساس آن داده ها چگونه پاسخ دهد.

آموزش chatgpt 2

وقتی دستورالعمل‌های سفارشی مانند این را برای ChatGPT ارائه می‌کنید، آن‌ها را در تمام چت‌های آینده حفظ می‌کند. این بدان معناست که لازم نیست هر بار که به ChatGPT اعلان می‌دهید، همان داده‌ها را دوباره تکرار کنید.

3. افزونه های ChatGPT Plus

یکی دیگر از روش های آموزشی ChatGPT این است که از یک افزونه استفاده کنید. این روش مستلزم داشتن اشتراک ChatGPT Plus است که هزینه آن 20 دلار در ماه است.

پس از تنظیم اشتراک خود، به ChatGPT بروید و یک چت جدید با استفاده از مدل GPT-4 ایجاد کنید. سپس باید دکمه ای با عنوان “Plugins” را ببینید که از آن می توانید به فروشگاه افزونه بروید.

آموزش chatgpt 3

در فروشگاه، می توانید یک افزونه (یا افزونه) مورد نظر خود را نصب کنید. دلیل استفاده از افزونه ها این است که انواع خاصی از افزونه ها می توانند انواع خاصی از داده ها را بخوانند. به عنوان مثال، شاید بخواهید به ChatGPT دسترسی به صفحه گسترده داده اکسل بدهید. در این صورت، می‌خواهید افزونه‌ای را پیدا کنید که بتواند صفحات گسترده اکسل را بخواند.

هنگامی که یک افزونه خوب پیدا کردید، به سادگی نصب آن، بازگشت به ChatGPT و فعال کردن آن افزونه در یک چت جدید است. سپس می‌توانید به آن پیوندی به داده‌های خود بدهید و شروع به تغذیه آن‌ها کنید.

4. سازندگان چت بات شخص ثالث

شاید نخواهید از ChatGPT برای کمک به تولید مطالب بازاریابی یا محتوای آنلاین استفاده کنید. شاید بخواهید از آن برای یک ربات چت در وب سایت خود استفاده کنید، و می خواهید آن چت بات به روشی خاص صحبت کند و به داده های خاصی دسترسی داشته باشد تا به مشتریان شما کمک کند. در این شرایط، بهترین روش احتمالاً استفاده از یک سازنده چت بات شخص ثالث است. ابزارهای مختلفی برای ساخت ربات چت وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، و باید کمی زمان بگذارید تا ابزاری را که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند، شناسایی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، ابزار دستورالعمل هایی را در مورد نحوه تنظیم آن به شما می دهد.

به طور کلی، برای اتصال سازنده چت بات خود به ChatGPT و داده های خود، دو مرحله را دنبال می کنید. اولین مورد این است که یک کد API در ChatGPT ایجاد کنید و آن را به ابزار ارسال کنید.

آموزش chatgpt 4

دوم این است که ابزار را به داده های خود وصل کنید، هر فرمتی که داده ها ممکن است داشته باشند. حتما بررسی کنید که ابزاری که انتخاب می‌کنید با انواع فایل‌های داده‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، سازگار است.

5. آموزش داده های سفارشی پایتون

یک روش نهایی آموزش داده ChatGPT وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید، و این بسیار پیچیده ترین روش است. این شامل استفاده از پایتون برای ایجاد یک اسکریپت سفارشی است. این گزینه تنها در صورتی گزینه خوبی است که بدانید چگونه کدنویسی کنید (یا اگر کسی در شرکت خود دارید که این کار را می کند). اگر شما هستید، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 1. پایتون را نصب کنید.
 2. اگر اخیراً این کار را نکرده‌اید، PIP (مدیر بسته پایتون) را به‌روزرسانی کنید.
 3. کتابخانه های زیر را در پایتون نصب کنید: OpenAI، LlamaIndex، PyPDF2 و Gradio.
 4. یک کلید API ایجاد کنید.
 5. داده های آموزشی خود را جمع آوری کرده و در یک پوشه قرار دهید.
 6. اسکریپت پایتون خود را بنویسید (شما می توانید الگوهای این را به صورت آنلاین پیدا کنید).
 7. اسکریپت را در پوشه داده آموزشی خود ذخیره کنید.
 8. اسکریپت را اجرا کنید، که سپس ChatGPT را روی داده های شما آموزش می دهد.

لیست مراحل بالا کمی ساده شده است، اما اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، می توانید راهنماهای دقیق تری را به صورت آنلاین پیدا کنید. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، این روش خوبی برای استفاده نیست مگر اینکه با کدنویسی در پایتون آشنا باشید. و حتی پس از آن، لازم نیست مگر اینکه بخواهید آموزش شما باشد بسیار به نوعی خاص

ما مشارکت های بلندمدت را تقویت می کنیم تا کسب و کار شما داشته باشد نتایج بلند مدت

بیش از 90 درصد از مشتریان WebFX تا سال 2 کمپین خود به همکاری با ما ادامه می دهند.

از مشتریان خوشحال ما بشنوید فلش سمت راست

cta3 img

رازهای دیجیتال مارکتینگ را با Revenue Weekly بیاموزید

اکنون که متوجه شدید آموزش ChatGPT چگونه کار می کند، می توانید از آن برای بهبود شیوه های کسب و کار خود استفاده کنید. البته، آموزش ChatGPT تنها یک راه برای بهبود موفقیت در تجارت و بازاریابی شما است.

اگر می‌خواهید روش‌های بیشتری برای بهینه‌سازی بازاریابی و کسب درآمد بیشتر بیاموزید، باید از متخصصان کمک بگیرید. می توانید این کار را با بررسی محتوای مفیدتر در اینجا در وبلاگ WebFX انجام دهید. همچنین می توانید در خبرنامه ما مشترک شوید، درآمد هفتگی، برای دریافت نکات و ترفندهای بازاریابی مستقیماً در صندوق ورودی خود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور