چگونه می توان تجارت SaaS را شروع کرد وقتی که هرگز با بنیانگذار

خود ملاقات نکرده

-0day> -0 = “++++++++++++++++++++++++++++++++++” “5.8564356435644”> عکس پروفایل نویسنده

p> موسس @ به طور تصادفی. بازاریاب با علاقه به هاکی ، ویسکی و استارتاپ ها.

اساسی ترین هسته روابط تجاری ، اعتماد است. به طور سنتی این کار از طریق تعاملات متعدد ، که حداقل شامل یک جلسه حضوری بود ، ساخته می شد.

به نظر می رسید که چیزی در مورد ملاقات حضوری به تحکیم مطالب مورد بحث کمک می کند. خواه از طریق زبان بدن باشد یا اینکه هر دو طرف بتوانند محافظ خود را پایین بیاورند و تا حدی غیر رسمی صحبت کنند.

این جلسات حضوری یکی از اصلی ترین روابط تجاری طولانی مدت بوده است. با این وجود ، توانایی این نوع تعاملات به لطف همه گیری فعلی متوقف شده است. جامعه استارتاپی مجبور شده است خود را با این محدودیت ها سازگار کند و به نظر من فضای مناسبی برای کارآفرینی ایجاد شده است.

افرادی که وقت اضافی در دست دارند و کاری برای انجام دادن ندارند.

در حالی که منفیات این بیماری همه گیر را از منظر کسب و کار تشخیص داده و تجربه کرده ام ، سعی می کنم نکات مثبت را بررسی کنم. این انگیزه انگیزه همان چیزی است که منجر به راه اندازی جدیدترین شرکت من ، مطابق با آن ، یک راه حل برای رقیب شده است.

چگونه یک بنیانگذار را پیدا می کنید؟ ، شما می خواهید یک کار را شروع کنید ، اما چگونه واقعاً یک بنیانگذار پیدا می کنید؟

کاش می توانستم به شما بگویم که این قسمت آسان بود ، اما در واقع احتمالاً سخت ترین است.

آزمایش و خطاهای زیادی انجام خواهد شد.

ما در اوقات اجتماعی محدودتری هستیم ، بنابراین دشوارتر می شود. مکان خوبی برای شروع کار با همکاران قبلی است که با آنها کار کرده اید. شما آنها را از منظر حرفه ای می شناسید ، دیده اید که چگونه با همکاران و اخلاق کارشان رفتار می کنند.

به یاد داشته باشید ، وقتی این شغل خود شما هستید ، سهم بیشتری می رود ، بنابراین این ویژگی های مطلوب کارمند کارمندان همیشه به یک بنیانگذار خوب ترجمه نمی شوند.

من شخصاً توصیه می کنم جوامع مختلف دیجیتال را بررسی کنید ، تعجب خواهید کرد که چه کسی را ملاقات می کنید و ممکن است شخصی را پیدا کنید که اهداف بسیار مشابه شما داشته باشد.

انجمن مورد علاقه شخصی من Indie Hackers است. آنها گروه خاصی به نام “به دنبال شریک شدن” هستند و طیف گسترده ای از افرادی را پیدا می کنید که به دنبال راه اندازی مشاغل هستند.

من مغرضانه هستم آنجا که من با بنیانگذار Accordably آشنا شدم.

هنگام انتخاب یک بنیانگذار به دنبال چه چیزی بگردید؟

مطابقت ایده آل کسی است که کاملاً مخالف مهارت شماست. مثل یک تیم هاکی روی یخ به آن فکر کنید. اگر تیم شما همه دروازه بان بود ، به جایی نمی رسید. شما برای فشار دادن محصول خود به بالا به تعادل و نقاط قوت مختلف نیاز دارید.

اکنون چیزی که نباید کاملاً مخالف باشد انگیزه شماست. یافتن شخصی که همان رانندگی را دارد مهم است وگرنه ممکن است در آینده نزدیک شما کینه فزاینده ای ایجاد شود.

هیچ دو وضعیتی یکسان نیستند و به همین دلیل یافتن بنیانگذار مشکل است. برای ایجاد یک پشت سر هم قوی ، لازم است که ترکیبی مناسب از اهداف حرفه ای مشابه و مهارتهای متفاوت وجود داشته باشد.

ویژگی مهم دیگر این است که آیا می توانید خود را از نظر اجتماعی با این فرد کنار بیاورید. با آن روبرو شوید ، شما مجبور خواهید بود زمان زیادی را برای صحبت با این شخص و برنامه ریزی آینده کسب و کار خود صرف کنید.

برخی از انواع شخصیت وجود دارد که فقط با هم مخلوط نمی شوند. حتی اگر مهارت های شما کاملاً منطبق باشد ، اگر در یک رابطه کاری سمی قرار بگیرید ، سلامت روانی شما ممکن است در معرض خطر باشد.

برای من ، ایجاد یک استارت آپ لزوماً مربوط به پول نیست (البته منظورم این است که کمک می کند!) اما یک خروجی است که صدای من در آینده تأثیر مستقیم دارد کسب و کار. من می توانم ایده های دیوانه وار را آزمایش کنم و نگران سرمایه گذاران عصبانی یا ناراحت کننده مدیریت نباشم.

چگونه می توان اعتماد ایجاد کرد که هرگز ملاقات نکرده اید؟

فقط به این دلیل که شخصاً ملاقات می کنید به طور خودکار اعتماد ایجاد نمی کند. هر کس مشکلات خاص خود را دارد و شما هرگز به طور واقعی همه عواملی را که در تصمیم گیری آنها نقش دارد درک نخواهید کرد.

بنابراین چگونه اعتماد ایجاد می کنید؟

زمان.

اعتماد سازی نیاز به زمان دارد ، شما باید عادت ها ، شخصیت ها و اهداف دیگران را یاد بگیرید. بعد از 2 هفته کار مشترک ، باید درک خوبی از طرف مقابل داشته باشید.

البته ، 2 هفته برای پرش در هر چیزی طولانی نیست ، اما به شما ایده خوبی جهت می دهد و در آن مرحله ، می توانید انتخاب کنید که آیا ادامه هید.

در حالی که باید از خود محافظت کنید ، در ابتدا نیازی به هدر دادن پول برای وکلا نیست. فقط یک توافق نامه اساسی بنویسید که شرایط توافق شده شما را مشخص کند و در مرحله بعد دوباره از آن بازدید کنید.

حتی با توافق نامه ای که وکلا ایجاد کرده اند ، می توانید موضوع را ناخوشایند کنید ، بنابراین در ابتدا زیاد نگران این موضوع نباشید.

یافتن ایده مناسب

شما تیم قدرتمندی را جمع کرده اید ، مهارت های شما کاملاً مطابقت دارد و آماده کار هستید ، اما یک چیز را از دست می دهید .

ایده!

این دشوار است زیرا هرچه انتخاب کنید زمان زیادی را به آن اختصاص می دهید ، بنابراین نمی خواهید یک انتخاب اشتباه انجام دهید و پشیمان شوید.

اکنون نمی توانم به اندازه کافی بر این مسئله فشار بیاورم ، مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که واقعاً شما را دوست دارد. من در بسیاری از موقعیت ها بوده ام که پس از از بین رفتن جرقه اولیه ایده ، من محصولی را گیر آورده ام که فکر می کنم روح آن را بسیار خسته کننده کرده است.

این محصول ممکن است درآمد کسب کند ، اما اگر از آن لذت نبرید ارزش آن را ندارد.

رویکردی که ما اتخاذ کردیم به جای گیر افتادن در فلج تحلیل بود ، ما فقط با چیزی شروع کردیم.

ما شروع به کار بر روی یک راه حل تجزیه و تحلیل وب سمت سرور و آزمایش بازار بر روی این ایده کردیم. ما بر ایجاد زیرساخت ها و قسمتهایی که به راحتی قابل انتقال هستند و می توانیم از آنها برای ایده های دیگر استفاده کنیم تمرکز کردیم.

بعد از حدود یک ماه ساخت ، دو اتفاق افتاد:

 • ما وقت کافی داشتیم تا ببینیم آیا سبک کار ما مشکلی ایجاد کرده است یا خیر.
 • ایده ای از درخواست مشتری به وجود آمد که هر دو به آن اعتقاد داشتیم.
 • داستان کوتاه ، به جای اینکه سر خود را به دیوار بکوبید و سعی کنید ایده ایده آل را پیدا کنید ، فقط شروع کنید!

  با هر کاری شروع کنید ، الهام می گیرد ، راکد ماندن شما را به یک کارآفرین دیگر تبدیل می کند.

  حفظ ارتباطات

  وقتی صحبت از بنیانگذاران راه دور می شود ، اهمیت ارتباطات چند برابر می شود. تنظیم کانالهای مناسب و حفظ یک برنامه مشخص برای موفقیت حیاتی است.

  آگاه نگه داشتن هم تیمی خود در مورد اهداف روزانه / هفتگی به ایجاد انگیزه و تعیین مسئولیت کمک می کند.

  تعویق زمانی که شما “رئیس” هستید بسیار آسان است اما وقتی می بینید که بنیانگذار شما مشغول کار است و هیچ کاری انجام نمی دهید ، این گناه باید ایجاد شود. البته ، شما یک خار دارید

  مرکز ارتباطی اصلی ما Slack است و ما همه ابزارهای خود را برای ارسال اعلان به این سیستم عامل ادغام کرده ایم. این داشبورد اصلی ما است و به ما کمک می کند تا برای سلامت تجارت در یک صفحه قرار بگیریم.

  مشخص کنید چه کاری برای دوتایی شما مفید است و با آن کار کنید. برای ما ، هفته ای یک یا دو تماس خواهیم داشت و سپس برای موضوعات کوچکتر ، فقط کلیپ های صوتی را برای یکدیگر ارسال کنید.

  این سبک برای ما مفید واقع شده است زیرا هنگامی که یک فکر تازه است ، می توانید یک قطعه صوتی سریع ارسال کنید و دیگری می تواند آن را گوش دهد ، وقتی وقت دارد.

  پیگیری شدن یک مشکل بزرگ است ، بنابراین سعی کنید هدف خود را حفظ کنید و با تماس های تلفنی طولانی هر روز ارتباط برقرار نکنید.

  یک توصیه که می توانم هنگام برقراری ارتباط به اشتراک بگذارم این است که لحن به درستی بر روی متن منتقل نمی شود. نمی توانم تعداد دفعاتی را مشاهده کنم که مردم از یک ایمیل یا پیام اسلک از سو a تفاهم در لحن ناراحت شده اند.

  در این دنیای دیجیتال ، نحوه برقراری ارتباط را فراموش نکنید. پریدن به نتیجه گیری یا منفی ، تیم شما را عقب می اندازد. قبل از ایجاد دشمن غیرضروری روشن کنید.

  به روده خود اعتماد کنید

  هیچ سایز متناسب با تمام فرمول ها برای یافتن بنیانگذار وجود ندارد. مردم قابل پیش بینی نیستند برای یافتن تناسب مناسب زمان می برد.

  ثابت یک روده است زیرا مهم نیست که چه کسی را انتخاب کنید ، مجبور خواهید شد یک فرصت را بدست آورید.

  ممکن است سوخته شوید یا احساس کنید همه کارها را انجام می دهید ، این فقط یک آسیب جانبی در زندگی یک کارآفرین است.

  تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که با اطلاعاتی که به شما داده شده کار کنید و تصمیم بگیرید که آیا به بنیانگذار خود اعتقاد دارید یا خیر. وقتی کار کرد ، کارساز است و در نهایت موفقیت خواهید دید.

  این همان چیزی است که ما به طور هماهنگ با آن کار می کنیم و هیجان زده می شویم که ببینیم آینده این پروژه چیست.

  همچنین در اینجا منتشر شده است.