نحوه مشاهده عبارات جستجو در Google Analytics 4

Google Analytics 4 این قابلیت را دارد که عباراتی را که کاربران در وب سایت شما جستجو می کنند، ردیابی کند. با این حال، این ویژگی کمی پنهان است. برای کشف کلمات کلیدی که کاربران در وب سایت شما جستجو می کنند، این 4 مرحله را دنبال کنید.

مرحله 1: Enhanced Measurement را فعال کنید

اولین قدم این است که مطمئن شوید اندازه گیری پیشرفته را روشن کرده اید. این تنظیم احتمالاً از قبل روشن خواهد بود. با این حال، شما می توانید این را با رفتن به بررسی کنید مدیر > جمع آوری و اصلاح داده ها > جریان های داده > روی جریان داده برای وب سایت خود کلیک کنید.

سپس باید پنجره ای به نام را ببینید جزئیات جریان وب. در آنجا، می توانید تأیید کنید که فیلد اندازه گیری پیشرفته روشن است.

گزینه جریان داده در Admin

پنجره انتخاب جریان داده

پنجره اندازه گیری پیشرفته

مرحله 2: جستجوی سایت را روشن کنید و پارامترهای عبارت جستجو را اضافه کنید

در حالی که شما در اندازه گیری پیشرفته پانل، روی نماد چرخ دنده کلیک کنید

نماد چرخ دنده در اندازه گیری پیشرفته

یک پنجره پاپ آپ با برچسب اندازه گیری پیشرفته ظاهر می شود و بخشی را خواهید دید که نام دارد جستجوی سایت. اطمینان حاصل شود جستجوی سایت فعال است و سپس بر روی آن کلیک کنید نمایش تنظیمات پیشرفته.

بخش جستجوی سایت

بخشی به نام را مشاهده خواهید کرد عبارت جستجو پارامتر Query. پر کردن این فیلد به شما امکان می دهد تشخیص دهید که چه زمانی جستجوی سایت انجام شده است. GA4 در حال حاضر شامل پارامترهای پیش فرض از q، s، جستجو، پرس و جو، و کلمه کلیدی در اين زمينه. با این حال، شما می خواهید پارامتر خاصی را که قبل از عبارت جستجو می آید در URL سایت خود اضافه کنید.

برای اینکه بفهمید این حرف یا دنباله حروف چیست، به کادر جستجوی سایت خود بروید و کلمه ای را وارد کنید. سپس، URL بالای صفحه را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی قبل از کلمه ای که جستجو کرده اید آمده است. به عنوان مثال، دنباله _sf_s قبل از یک عبارت جستجو در این صفحه وب خاص ظاهر می شود.

نمونه ای از پارامتر عبارت جستجو

بنابراین، من _sf_s را به آن اضافه کردم عبارت جستجو پارامتر Query جعبه اگر یکی از 5 پارامتر پیش فرض قبل از یک عبارت جستجو در سایت شما ظاهر شود، دیگر نیازی به اضافه کردن آن پارامتر نیست.

جعبه پارامتر عبارت جستجو

یادت باشه بزن صرفه جویی بعد از اینکه هر گونه به روز رسانی را در جستجوی سایت بخش!

مرحله 3: یک بعد سفارشی ایجاد کنید

همانطور که اغلب با سایر پارامترهای رویدادی که ایجاد می کنید انجام می دهید، گام بعدی ثبت پارامتر رویداد برای جستجوی سایت به عنوان یک بعد سفارشی است. اگر می‌خواهید عبارات جستجوی خاصی را در گزارش‌های خود مشاهده کنید، افزودن پارامتر جستجوی سایت به عنوان یک بعد سفارشی ضروری است.

برای ایجاد این بعد سفارشی، به مدیر > تعاریف سفارشی > بعد سفارشی ایجاد کنید

پنجره ابعاد سفارشی

ایجاد دکمه ابعاد سفارشی

در کادر ابعاد سفارشی، نام ابعاد را پر کنید، محدوده را روی آن تنظیم کنید رویداد، یک توضیحات اضافه کنید و پارامتر رویداد را به عنوان search_term برچسب گذاری کنید.

شما می توانید نام ابعاد و توضیحاتی را که می خواهید انتخاب کنید، اما من توصیه می کنم از نام هایی استفاده کنید که به وضوح به موضوع جستجوی سایت مربوط می شود. حتما بزن صرفه جویی وقتی تمام فیلدها را پر کردید

یک پنجره پاپ آپ با ابعاد سفارشی ایجاد کنید

این عبارت جستجوی ابعاد سفارشی یک است بعد توصیه شده طبق دستورالعمل های GA4.

مرحله 4 (اختیاری اما مفید): یک کاوش برای عبارات جستجو ایجاد کنید

پس از 24 ساعت، داده های عبارت جستجوی سایت شما باید در GA4 پر شود. یک راه آسان و موثر برای مشاهده این داده ها ایجاد اکتشاف عبارت جستجو است. برای انجام این کار، به کاوش کنید بخش GA4. سپس بر روی قالب خالی اکتشاف کلیک کنید.

دکمه الگوی اکتشاف خالی

در زیر تب متغیرها، روی دکمه «+» در کنار آن کلیک کنید ابعاد. بعد، وارد کنید نام رخداد و عبارت جستجوی سایت بعد که در مرحله 3 ایجاد کردید، با علامت زدن کادر کنار این ابعاد و کلیک کردن روی آن کلیک کنید وارد كردن. اکنون باید ابعاد شما در قسمت ظاهر شود متغیرها برگه

دکمه ابعاد پلاس

پنجره ای که می توانید ابعاد را انتخاب کنید

اضافه شدن ابعاد

اکنون، همان مراحل را تکرار خواهید کرد، اما این بار برای معیارها. برو به معیارهای بخش از متغیرها پانل و روی “+” کلیک کنید. بررسی کنید شمارش رویداد متریک در پنجره پاپ آپی که ظاهر می شود و سپس کلیک کنید وارد كردن.

دکمه متریک

پنجره پاپ آپ Metrics

در این مرحله، شما باید تمام ابعاد و معیارهای لازم را برای ساختن اکتشاف خود داشته باشید.

حرکت به تنظیمات پانل را در داشبورد کاوش خود قرار دهید و نوع تجسم خود را روی آن تنظیم کنید جدول.

دکمه جدول

بعد، به ردیف ها بخش را بکشید و رها کنید عبارت جستجوی سایت بعد در آن بخش من توصیه می کنم تغییر دهید نمایش ردیف ها مقدار از 10 پیش فرض به عددی بالاتر مانند 100 می رسد. به این ترتیب، می توانید تعداد بیشتری از داده های عبارت جستجوی خود را به صورت گروه بندی شده مشاهده کنید.

ردیف‌هایی با عبارت جستجوی سایت

نمایش بخش ردیف ها

حالا برو به ارزش های بخش در تنظیمات پانل. بکشید و رها کنید شمارش رویداد معیاری که در آن اضافه کردید متغیرها پانل. برای اضافه کردن علاقه بصری به کاوش خود، می توانید آن را تغییر دهید نوع سلول به نمودار میله ای.

ستون ارزش ها با «تعداد رویداد»

پس از انجام این تغییرات، ممکن است متوجه شوید (تنظیم نشده) ارزش به عنوان نتیجه برتر شما ظاهر می شود. برای خلاص شدن از شر این مقدار، می توانید یک فیلتر تنظیم کنید. در پایین تنظیمات پانل، بر روی دکمه ‘+’ در زیر کلیک کنید فیلترها و سپس کلیک کنید نام رخداد. تحت شرایط، انتخاب کنید دقیقا مطابقت دارد و سپس نام رویداد view_search_results را تایپ کنید. حتما کلیک کنید درخواست دادن پس از تکمیل تمام فیلدهای فیلتر.

را (تنظیم نشده) اکنون مورد باید از لیست شما حذف شود و شما باید یک کاوش نهایی برای عبارات جستجوی سایت خود را مشاهده کنید.

جستجوی عبارت جستجوی سایت

نتیجه

تجزیه و تحلیل داده های عبارت جستجوی داخلی سایت به شما امکان می دهد مخاطبان خود و موضوعاتی را که کاربران علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد سایت شما هستند، بهتر درک کنید. شما می توانید از این اطلاعات برای شناسایی محتوای جدید برای افزودن به سایت خود استفاده کنید که با جستجوهای محبوب کاربر مطابقت دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور