نحوه حذف نوار کناری در وردپرس » رتبه ریاضی

هنگام طراحی وب سایتی که توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند و تجربه کاربری استثنایی ارائه می دهد، هر عنصر در صفحات شما اهمیت دارد.

یکی از این عناصر، نوار کناری جهانی است که اغلب ویجت‌ها، منوهای پیمایش و سایر اجزای طراحی شده برای کمک به بازدیدکنندگان سایت را در خود جای می‌دهد.

با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید که طراحی یا محتوای وب سایت شما می تواند از یک چیدمان تمیز و جادار و بدون حواس پرتی نوار کناری بهره مند شود.

در این پست جامع، نحوه حذف نوار کناری در وب سایت وردپرسی خود را به شما آموزش خواهیم داد. ما روش‌های مختلف، از جمله ویرایش فایل‌های تم، و استفاده از قالب‌های صفحه سفارشی را بررسی می‌کنیم، بنابراین شما می‌توانید بهترین را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

بنابراین، اگر آماده‌اید کنترل طرح‌بندی و طراحی وب‌سایت خود را به دست بگیرید، بیایید به دنیای حذف نوار کناری وردپرس بپردازیم و پتانسیل حضور آنلاین جذاب‌تر و کاربرپسندتر را از نظر بصری باز کنیم.

نوارهای کناری فضای بیشتری را برای نمایش ویجت ها، مانند پست های اخیر، دسته بندی ها، برچسب ها و پیوندهای رسانه های اجتماعی فراهم می کنند. ما از یک نوار کناری در صفحه وبلاگ خود برای تبلیغ صفحات رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنیم.

نمونه ای از نوار کناری

حذف نوار کناری در وردپرس می تواند به طور قابل توجهی برای وب سایت شما از طرق مختلف مفید باشد.

اولا، آن خوانایی و تعامل کاربر را افزایش می دهد با فراهم کردن یک محیط تمیز و بدون حواس پرتی برای محتوای خود، اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما می توانند بر روی آنچه که مهمتر است تمرکز کنند.

علاوه بر این، یک طراحی تمام عرض بدون نوار کناری اغلب ظاهری زیباتر و مدرن‌تر ایجاد می‌کند و به عناصر چندرسانه‌ای بزرگ‌تر و جذاب‌تر اجازه می‌دهد. همچنین بهتر تبلیغ می کند پاسخگویی موبایل، تضمین می کند سایت شما در همه دستگاه ها عالی به نظر می رسد.

علاوه بر این، حذف نوار کناری به شما این امکان را می دهد طراحی مجدد و آزمایش با چیدمان های مختلف، که می تواند به ویژه برای وب سایت های خلاق و نمونه کار مفید باشد. همچنین می تواند افزایش سرعت بارگذاری صفحه، تاثیر مثبتی بر سئو و تجربه کاربر دارد.

در نهایت، فضایی مناسب و نامرتب برای انتقال هویت برند شما و افزایش اثربخشی وب سایت شما فراهم می کند.

اجازه دهید اکنون روش های مختلف حذف نوار کناری در وردپرس را مورد بحث قرار دهیم.

توجه داشته باشید: توصیه می کنیم قبل از هر گونه تغییر از سایت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. انجام این کار به شما کمک می کند اگر مشکلی پیش آمد، به عقب برگردید.

2.1 حذف نوار کناری با استفاده از تنظیمات تم وردپرس

همه تم های وردپرس تنظیمات داخلی برای حذف نوارهای کناری ارائه نمی دهند. با این حال، بسیاری از تم های مدرن گزینه هایی را برای سفارشی کردن طرح بندی صفحات یا پست های جداگانه ارائه می دهند که ممکن است شامل حذف نوارهای کناری باشد.

هدایت به ظاهر → سفارشی کردن از داشبورد وردپرس شما.

برای حذف نوار کناری به Customize settings بروید

حالا به دنبال نوار کناری گزینه ای در تنظیمات طرح زمینه شما، به عنوان مثال، همانطور که توسط تم Astra ارائه شده است.

گزینه نوار کناری در تنظیمات تم Astra

اکنون می‌توانید طرح‌بندی‌های مختلف، از جمله گزینه‌هایی که نوار کناری را حذف می‌کنند، مانند No Sidebar / Left Sidebar / Right Sidebar کاوش کنید. همانطور که در زیر نشان داده شده است، با کلیک بر روی تصویر کوچک آن، یک طرح را به سایت خود اعمال کنید.

طرح بندی نوار کناری را اعمال کنید

پس از اتمام، بر روی آن کلیک کنید انتشار/به روز رسانی برای ذخیره تغییرات شما

2.2 حذف نوار کناری با استفاده از ویرایش کامل سایت

حذف نوار کناری با استفاده از ویرایش کامل سایت، به‌ویژه در تم‌های مبتنی بر بلوک، راهی بی‌نظیر و بصری برای سفارشی‌سازی طرح و طراحی سایت وردپرس شما فراهم می‌کند.

به عنوان مثال، اگر از تم بیست و بیست و سه استفاده می کنید، به آن بروید ظاهر → ویرایشگر از داشبورد وردپرس شما.

به ویرایشگر بروید

به‌طور پیش‌فرض، ویرایشگر کامل سایت، قالب اصلی تم شما را نمایش می‌دهد. با این حال، شما این امکان را دارید که نوار کناری را از هر صفحه حذف کنید.

برای بررسی همه گزینه های موجود، به الگوها، الگوها یا صفحات بروید.

طراحی تم بلوک

روی قالب یا صفحه ای که می خواهید نوار کناری را حذف کنید کلیک کنید. سپس وردپرس پیش نمایشی از طرح را نمایش می دهد. برای ویرایش قالب مطابق شکل زیر بر روی آیکون مداد کوچک کلیک کنید.

قالب را ویرایش کنید

نوار کناری را انتخاب کنید، روی نماد سه نقطه کلیک کنید و کلیک کنید حذف، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نوار کناری را حذف کنید

پس از انجام، تغییرات خود را ذخیره کنید و نوار کناری ناپدید خواهد شد.

حذف نوار کناری از کل وب سایت وردپرس شما در سطح پیشرفته شامل تغییر فایل های تم است. این فرآیند نیاز به درک کاملی از تم های وردپرس، PHP و HTML دارد.

قبل از ایجاد هر گونه تغییر، ایجاد یک نسخه پشتیبان از کل وب سایت وردپرس خود مهم است. این تضمین می کند که اگر مشکلی پیش آمد می توانید به حالت قبلی برگردید.

با استفاده از FTP (پروتکل انتقال فایل) یا مدیر فایل ارائه شده توسط ارائه دهنده هاست خود وارد سرور میزبان وردپرس خود شوید.

حرکت به wp-content/themes/ پوشه تم فعال فعلی خود را پیدا کنید.

به پوشه تم ها بروید

تم های مختلف فایل های قالب خود را به طور متفاوتی سازماندهی می کنند. معمولا، شما الگوهایی مانند page.php، single.php، یا index.php. این فایل ها طرح بندی انواع مختلف صفحات را کنترل می کنند.

فایل قالب مربوطه را باز کنید (به عنوان مثال، page.php) با استفاده از ویرایشگر متن.

به دنبال کد زیر باشید که نوار کناری را ایجاد می کند.

<?php get_sidebar(); ?>

کد مربوط به نوار کناری را حذف یا نظر دهید.

این فرآیند را برای سایر فایل های الگوی مرتبط، مانند single.php یا index.phpبسته به ساختار تم شما. تغییرات ایجاد شده در فایل های قالب را ذخیره کنید.

اکنون، از وب سایت خود دیدن کنید و صفحات مختلف را به طور کامل آزمایش کنید تا مطمئن شوید نوار کناری با موفقیت حذف شده است.

برای حذف نوارهای کناری از یک صفحه ثابت، به صفحه بروید صفحات بخش از داشبورد وردپرس شما.

پس از ورود به ویرایشگر صفحه، به دنبال آن بگردید صفحه بخش، اغلب در سمت راست ویرایشگر قرار دارد.

یک منوی کشویی با برچسب پیدا خواهید کرد قالب یا یک گزینه مشابه در اینجا. الگوی طراحی شده را انتخاب کنید تمام عرض یا یکی که صریحاً عدم وجود نوار کناری را بیان می کند.

قالب با عرض کامل

پس از انتخاب قالب مورد نظر، تغییرات خود را با کلیک بر روی آن ذخیره کنید به روز رسانی/انتشار دکمه.

اگر طرح زمینه شما دارای یک قالب با عرض کامل نیست، می توانید آن را به صورت دستی ایجاد کنید.

یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad را باز کنید و کد زیر را در یک فایل خالی قرار دهید:

<?php
/*
*
Template Name: Full-Width
*/
get_header(); ?>

فایل را با نام full-width.php یا چیزی مشابه ذخیره کنید. در مرحله بعد، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل ارائه شده توسط هاست وردپرس خود به سایت خود متصل شوید.

به /wp-content/themes/ بروید و پوشه مربوط به موضوع فعلی خود را باز کنید. در این پوشه، محل را پیدا کنید page.php فایل و با استفاده از هر ویرایشگر متنی که انتخاب می کنید آن را باز کنید.

فایل page.php را ویرایش کنید

همه چیز را بعد از خط کپی کنید <?php get_header(); ?> و آن را در فایل full-width.php خود قرار دهید. پس از اتمام این مرحله، خطی را که شبیه به زیر است، پیدا کرده و حذف کنید.

<?php get_sidebar(); ?>

می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و فایل full-width.php را در پوشه تم خود آپلود کنید. با دنبال کردن مراحل فوق می توانید این الگو را در هر صفحه ای اعمال کنید.

اگر ترجیح می دهید نوارهای کناری را از تمام پست های وبلاگ خود حذف نکنید و به جای آن یک پست را به گونه ای سفارشی کنید که نوار کناری نداشته باشد، این مراحل را دنبال کنید:

حرکت به نوشته ها در سمت چپ داشبورد وردپرس خود قرار دارد، سپس پست مورد نظر را انتخاب کنید. در سمت راست، مکان را پیدا کنید قالب و انتخاب کنید تمام عرض، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

الگوی تمام عرض را انتخاب کنید

کلیک به روز رسانی/انتشار برای ذخیره تغییرات شما

اگر گزینه تمام عرض را پیدا نکردید، می توانید یک قالب صفحه سفارشی بدون نوارهای کناری ایجاد کنید. مراحل مشابه تغییر یک الگو برای یک صفحه ثابت است که در بالا ذکر شد.

3 نتیجه

مخفی کردن نوار کناری در وردپرس به شما این قدرت را می دهد که وب سایت خود را همانطور که می خواهید طراحی کنید.

چه به دنبال ظاهری ساده با استفاده از الگوها باشید و چه در جستجوی گزینه‌های پیشرفته‌تر مانند ویرایش کامل سایت، همه چیز در مورد منحصر به فرد کردن سایت شما است. شما می توانید این کار را به راحتی از طریق تنظیمات تم یا استفاده از تنظیمات دستی انجام دهید.

روشی که انتخاب می‌کنید به سطح راحتی شما با فناوری و میزان سفارشی‌سازی شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید، وردپرس همیشه در حال پیشرفت است، بنابراین ایده خوبی است که مراقب به روز رسانی های جدیدی باشید که ممکن است راه های بهتری برای اصلاح ظاهر سایت شما ارائه دهند.

مخفی کردن نوار کناری به شما این امکان را می دهد که رئیس سایت وردپرس خود باشید، آن را عالی جلوه می دهد و بازدیدکنندگان را درگیر می کند. اگر این پست را دوست دارید، به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور