نحوه حذف قالب وردپرس [4 Easy Methods] » رتبه ریاضی

تم ها یکی از مفاهیم ضروری در وردپرس است و چیزی که پلتفرم را بسیار زیبا می کند. با بیش از 10000 تم موجود، انتخاب های زیادی وجود دارد – و تم های زیادی که احتمالا قبلاً استفاده کرده اید و تصمیم گرفته اید برای شما مناسب نیستند.

چه ظاهرهای مختلفی را برای وب سایت خود نمونه برداری کرده باشید یا فقط پس از طراحی مجدد، مجموعه ای را جمع آوری کرده باشید، به احتمال زیاد تم های وردپرس بیشتری از آنچه نیاز دارید در سایت خود ذخیره شده است.

به زودی نصب وردپرس شما شبیه یک فروشگاه تم خواهد شد! وقتی این اتفاق افتاد، وقت آن است که تم های ناخواسته خود را مرتب کرده و حذف کنید.

به هر حال، هنگامی که بهترین تم را برای سایت خود پیدا کردید، دلیل زیادی برای تغییر وجود ندارد. می توانید به راحتی یک تم وردپرس را از داشبورد خود حذف کنید یا از FTP یا File Manager استفاده کنید.

در این پست، تمام روش های حذف قالب وردپرس را از سایت خود به شما نشان خواهیم داد.

بیایید حذف کنیم!

1 چرا باید قالب وردپرس را حذف کنید؟

داشتن چندین تم بدون استفاده برای یک وب سایت وردپرس سالم نیست.

تعداد بیش از حد فایل های موضوعی می تواند عملکرد وب سایت شما را کاهش دهد و فضای ذخیره سازی شما را مصرف کند.

علاوه بر این، تم‌های غیرفعال به احتمال زیاد قدیمی هستند. کمبود به روز رسانی می تواند نقص های امنیتی را برای استفاده هکرها باز کند.

ممکن است به چند دلیل به حذف یک تم از سایت خود فکر کنید. بیایید با جزئیات به آنها نگاه کنیم.

1.1 شما در حال آزمایش یک تم هستید

اگر فقط یک تم وردپرس را آزمایش می کردید و نمی خواستید از آن در وب سایت زنده خود استفاده کنید، احتمالاً باید آن را حذف کنید. این وضعیت اغلب به این دلیل اتفاق می‌افتد که اکثر کاربران وردپرس، تم‌های مختلف را قبل از تصمیم‌گیری در مورد یکی آزمایش می‌کنند.

1.2 مسائل امنیتی

تم های وردپرس یک عامل خطر رایج امنیتی هستند. حذف فایل های تم استفاده نشده مفید است زیرا تعداد نقاط حمله را در وب سایت شما کاهش می دهد.

1.3 مسائل مربوط به ذخیره سازی

یک تم مجموعه ای از فایل ها است – این نباید تعجب آور باشد، بنابراین یک تم استفاده نشده به سادگی مجموعه ای از فایل های غیر ضروری است که فضایی را در سرور میزبان شما اشغال می کند. اگر کتابخانه تم های قدیمی خود را نگهداری می کنید، این احتمال وجود دارد که از فضای ذخیره سازی اختصاص داده شده خود بیشتر شوید، که احتمالاً منجر به هزینه های اضافی یا خرابی در عملکرد می شود.

فایل های اضافی برای مدیریت هنگام تهیه نسخه پشتیبان، تعویض هاست و بررسی وب سایت شما از نظر سئو و مسائل امنیتی، همگی پیامدهای فایل های اضافی هستند. چرا همه چیز را مرتب نمی کنید؟

به نظر می رسد غیرفعال کردن یک تم این مشکلات را حل می کند. با این وجود، این فایل‌های تم هنوز در سرور شما وجود دارند. با حذف کامل تم ها از نصب وردپرس، آنها از سرور شما خارج می شوند.

1.4 موضوع باعث ایجاد مشکل می شود

متأسفانه، مضامین اغلب منجر به مشکلاتی در وب‌سایت‌ها می‌شوند، چه به طور مستقیم یا در نتیجه تضاد با یک افزونه یا یک عنصر دیگر وب‌سایت. علاوه بر این، طبیعی است که یک تم هر گونه ترفندهای سفارشی‌سازی شده‌ای مانند کد CSS را تغییر دهد.

فعال کردن حالت اشکال زدایی معمولاً نشان می دهد که آیا موضوع شما مقصر این خطا است یا خیر. اگر طرح زمینه مقصر باشد معمولاً نام تم را در پیام خطا می بینید.

اگر موضوع باعث ایجاد مشکل می شود، حتما آن را حذف کنید! اگر منشا مشکل بود، پیام خطا باید ناپدید شود.

2 چه زمانی نباید پوسته وردپرس را حذف کنید؟

در حالی که تم‌های استفاده نشده معمولاً باعث به هم ریختگی بی‌فایده می‌شوند، سناریوهایی وجود دارد که باید یک تم غیرفعال نگه دارید. بعضی از آنها … هستند:

  • فرض کنید از یک تم کودک به عنوان تم فعال خود استفاده می کنید. در این صورت، باید تم والد تم فرزند فعال را در وب سایت خود نصب کنید (و غیرفعال کنید).
  • فرض کنید می خواهید یک تم را به عنوان پشتیبان نگه دارید. به عنوان مثال، استفاده از چند تم استاندارد وردپرس (مانند بیست و یک، بیست و بیست و غیره) نسبتاً ایمن است.
  • فرض کنید در حال آزمایش چندین تم هستید. برای جلوگیری از تأثیر هر گونه تغییری که ایجاد می کنید وب سایت زنده شما را تحت تأثیر قرار می دهد و بازدیدکنندگان را مختل می کند، تکمیل این مورد در سایت استیج وردپرس ترجیح داده می شود.

اگر هیچ یک از این موارد در مورد شما صدق نمی کند، برای یادگیری نحوه حذف قالب وردپرس از سایت خود به ادامه مطلب بروید.

3 قبل از اینکه هر چیزی را حذف کنید…

… اما اول، صبر کنید! تا زمانی که این مراحل را بررسی نکنید، چیزی را حذف نکنید.

3.1 مطمئن شوید که از تم کودک استفاده نمی کنید

مطمئن شوید که از طرح زمینه کودک استفاده نمی کنید. وقتی از طرح زمینه فرزند استفاده می کنید و طرح زمینه والد را حذف می کنید، طرح زمینه فرزند دیگر کار نخواهد کرد.

3.2 اگر از چند سایت وردپرس استفاده می کنید

اگر در یک شبکه چند سایتی هستید، حذف تم ها می تواند مشکل باشد. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که ده ها یا صدها سایت در شبکه خود داشته باشید.

قبل از حذف قالب وردپرس، مطمئن شوید که هیچ یک از سایت های شما از آن استفاده نمی کنند.

اگر مستقیماً همه زیرسایت‌ها را مدیریت نمی‌کنید (به عنوان مثال، اگر مدیران وب دیگری وجود دارند)، همچنین می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که از تم‌هایی که می‌خواهید حذف کنید استفاده نمی‌شود.

گاهی اوقات ممکن است یک تم غیرفعال به طور مرتب برای اهداف آزمایشی استفاده شود، بنابراین همیشه ابتدا از آن سؤال کنید.

3.3 یک نسخه پشتیبان از تم ایجاد کنید

اگر طرح زمینه به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد یا ممکن است در آینده در دسترس نباشد، باید یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید. در صورت امکان، فایل‌های تم اصلی را از جایی که آنها را خریداری یا دانلود کرده‌اید، مانند MyThemeShop دانلود کنید.

همچنین می توانید از یک افزونه پشتیبان مانند UpdraftPlus استفاده کنید. در حالی که این افزونه برای پشتیبان گیری از کل وب سایت شما در نظر گرفته شده است، می توانید تم ها را نیز در نسخه پشتیبان خود قرار دهید.

راه دیگر برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از تم، دانلود پوشه تم در رایانه شما است. می توانید از یک سرویس گیرنده FTP یا برنامه File Manager در داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود استفاده کنید.

پس از اتصال، به مسیر بروید /wp-content/themes/ پوشه و پوشه تم را در رایانه خود دانلود کنید.

پوشه تم های پشتیبان

پس از پشتیبان‌گیری از تم قدیمی، می‌توانید تم وردپرس را حذف کنید.

4 چگونه یک قالب وردپرس را حذف کنیم؟

تمام چک لیست های ذکر شده در بالا را مرور کرده اید؟ آماده حذف یا حذف تم وردپرس خود هستید؟ بیا بریم!

4.1 یک قالب وردپرس را از طریق داشبورد وردپرس حذف کنید

این ساده ترین و ساده ترین راه برای حذف یک تم وردپرس است.

ابتدا به مسیر بروید ظاهر > تم ها از داشبورد وردپرس خود و موضوعی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

جزئیات موضوع در یک پنجره بازشو باز می شود. کلیک کنید روی حذف همانطور که در زیر نشان داده شده است، در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

یک تم وردپرس را با استفاده از داشبورد حذف کنید

یک پیام تأیید روی صفحه ظاهر می شود. کلیک خوب برای پذیرش پیام تایید، و تم شما حذف خواهد شد.

پیام تایید

4.2 یک قالب وردپرس را از طریق FTP حذف کنید

اگر می خواهید یک قالب وردپرس را از طریق FTP حذف کنید، می توانید به راحتی این کار را نیز انجام دهید.

برای انجام این کار، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید و سپس به آن بروید تم ها پوشه از public_html/wp-content، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

به پوشه تم ها بروید

سپس، پوشه تمی را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. روی نام پوشه کلیک راست کرده و سپس آن را انتخاب کنید حذف گزینه.

حذف تم از طریق FTP

مشتری FTP اکنون موضوع انتخابی شما را حذف می کند.

4.3 تم وردپرس را با استفاده از مدیریت فایل حذف کنید

اگر در استفاده از سرویس گیرنده FTP با مشکل مواجه هستید، می توانید از File Manager در کنترل پنل میزبانی وب خود برای حذف یک تم وردپرس استفاده کنید.

وارد داشبورد حساب هاست خود شوید و روی آن کلیک کنید مدیر فایل، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

از File Manager از حساب میزبانی استفاده کنید.

بعد، به مسیر بروید تم ها پوشه از public_html/wp-content. روی تمی که می خواهید حذف کنید کلیک راست کنید، روی آن کلیک کنید حذف گزینه، و این همه است.

با استفاده از File Manager تم را حذف کنید

4.4 با تماس با میزبان خود یک تم را حذف کنید

در حالی که تماس با هاست خود معمولاً برای حذف قالب وردپرس غیر ضروری است، اگر قالب شما پیچیده باشد و شامل اجزای اضافی باشد، می تواند مفید باشد.

لطفاً در صورت وجود هرگونه مشکل در حذف تم خود، به خصوص اگر از بسته میزبانی مدیریت شده وردپرس استفاده می کنید، با میزبان خود تماس بگیرید.

5 پس از حذف تم چه باید کرد؟

اگرچه حذف یک تم یک فرآیند ساده است، اما ممکن است هنوز انجام نشده باشد. فایل‌های وردپرس خود را برای یافتن باقیمانده از موضوعی که حذف کرده‌اید، جستجو کنید. ممکن است هنوز فضای سرور را اشغال کنند.

این محتوا شامل:

  • تصاویر
  • منوها
  • محتوای ساختگی مانند پست های توسعه دهنده
  • ابزارک ها

همه اینها به احتمال زیاد غیرفعال هستند، اما در اینجا نحوه حذف کامل آنها آورده شده است.

5.1 تصاویر را حذف کنید

حرکت به کتابخانه ی رسانه و به صورت دستی تمام تصاویری را که فقط برای آن تم استفاده کرده اید حذف کنید.

به صورت دستی تصاویر استفاده شده برای آن موضوع را حذف کنید

5.2 منوها را حذف کنید

همه تم ها مکان متفاوتی برای منو دارند. بنابراین، ممکن است مجبور شوید مکان قرارگیری منوها را مجدداً اختصاص دهید یا در صورت عدم استفاده آنها را حذف کنید.

برای حذف منو، به آن بروید ظاهر > منوها از داشبورد وردپرس شما. منو را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید حذف منو، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

منوها را حذف کنید

5.3 محتوای ساختگی

اگر موضوع قبلی دارای محتوای ساختگی مانند پست‌ها، صفحات یا انواع پست سفارشی است، باید به صورت دستی همه آنها را مرور کنید تا در صورت تمایل آنها را حذف کنید.

5.4 ویجت ها را حذف کنید

ویجت های استفاده نشده باقیمانده را از تم قدیمی حذف کنید. برای انجام این کار، به ظاهر > ابزارک ها از داشبورد وردپرس شما. شما می توانید آنها را در ویجت های غیر فعال منطقه، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

ویجت های غیر فعال

6 نتیجه

آزمایش با موضوعات مختلف قبل از انتخاب نهایی ضرری ندارد. با این حال، در صورت حذف مواردی که دیگر استفاده نمی کنید، عملکرد و امنیت سایت وردپرس شما در نهایت بهبود می یابد.

هنگامی که یک قالب وردپرس و محتوای بلااستفاده را حذف می کنید، وب سایت شما ایمن تر، سبک تر و سریع تر خواهد بود. به علاوه، داشتن کمی فضای تنفس اضافی همیشه خوب است.

آیا تا به حال یک قالب وردپرس را از سایت خود حذف کرده اید؟ از کدام روش برای حذف قالب وردپرس استفاده کردید؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور