چگونه بهترین معامله را در پرواز بعدی خود پیدا کنید

سفر تعطیلات نزدیک است و برای بسیاری از مردم، مقرون به صرفه بودن در اولویت است. از آوریل تا آگوست سال جاری، جستجو برای «ارزان‌ترین بلیط هواپیما» در ایالات متحده بیش از 240 درصد افزایش یافت در همین مدت، سؤالات پرجست‌وجو شده مربوط به سفر هوایی شامل «بهترین زمان برای رزرو پرواز چه زمانی است؟» و «چگونه پروازهای ارزان پیدا کنیم؟».

برای پاسخ به این سؤالات و بیشتر، تیم Google Flights داده‌های تاریخی بلیط هواپیما به ارزش پنج سال را تجزیه و تحلیل کرد تا الگوهای قابل اعتمادی را در داده‌ها جستجو کند.

ارزان ترین روزها برای پرواز

از نظر تاریخی، پرواز در وسط هفته ارزان‌تر از آخر هفته بوده است – به خصوص یکشنبه‌ها. به طور متوسط، پروازهایی که در روزهای دوشنبه، سه شنبه یا چهارشنبه انجام می شوند، 12 درصد ارزان تر از پروازهای آخر هفته بوده اند. اگر مقاصد بین المللی را حذف کنید، پس انداز بالقوه حتی به 20 درصد افزایش می یابد.

پرواز بدون توقف در مقابل توقف

تمایل به توقف یکی از بهترین شرط های شما برای صرفه جویی در هزینه هنگام پرواز است. به طور متوسط، کرایه های بدون توقف 20 درصد بیشتر از یک پرواز با توقف بوده است.

بهترین روز هفته برای رزرو بلیط هواپیما

خرید بلیط در یک روز خاص از هفته ارزش زیادی ندارد – متأسفیم، سه شنبه! اگر به جای شنبه یا یکشنبه برای پرواز در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه یا پنج‌شنبه خرید می‌کنید، قیمت‌ها طی پنج سال گذشته به‌طور میانگین 1.9 درصد ارزان‌تر بوده‌اند. بنابراین، اگر چند هفته دیگر به سفرتان می‌رسد، منتظر سه‌شنبه نباشید. در صورت افزایش قیمت، همین الان پرواز خود را رزرو کنید.

تعداد روزهای ایده آل قبل از حرکت برای رزرو پرواز

برای پروازهای داخلی ایالات متحده، قیمت‌ها معمولاً پایین‌ترین قیمت‌ها در فاصله 21 تا 60 روزه بوده و میانگین قیمت‌ها 44 روز قبل از پرواز به پایین‌ترین حد خود رسیده است. اما به خاطر داشته باشید که این الگوها ممکن است برای مسیر خاص شما صادق نباشند، بنابراین برنامه ریزی و رزرو زودهنگام معمولاً ایده خوبی است (این در مورد سایر سناریوهای ذکر شده در زیر نیز صدق می کند).

بهترین زمان برای رزرو پرواز برای روز شکرگزاری یا کریسمس. برای سفرهای داخلی روز شکرگزاری، باید کمی بیشتر برنامه ریزی کنید. در گذشته، کمترین قیمت‌ها معمولاً 36 تا 74 روز قبل از حرکت یافت می‌شد و به پایین‌ترین قیمت خود در 52 روز قبل رسید.

برای سفرهای داخلی در حوالی کریسمس، پایین‌ترین میانگین قیمت‌ها 22 روز قبل از حرکت بوده است، اما ممکن است آن را کاهش دهد. قیمت ها بین 20 تا 88 روز قبل از حرکت کاهش یافته است.

بهترین زمان برای خرید پروازهای تعطیلات بهاری برای تفریح ​​بعد از کسادی زمستانی آماده اید؟ برای سفرهای داخلی که از ماه مارس یا آوریل شروع می‌شود، قیمت‌ها معمولاً 23 تا 59 روز قبل از حرکت در پایین‌ترین حد بوده‌اند و 38 روز بعد زمانی است که به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند.

بهترین زمان برای رزرو پرواز برای تعطیلات تابستانی. مدرسه خارج است و تابستان وارد می شود. برای سفرهای داخلی که در ماه ژوئیه یا آگوست شروع می شود، قیمت ها 14 تا 44 روز قبل از حرکت کمتر بوده است و کمترین میانگین قیمت ها معمولاً 21 روز است.

بهترین زمان برای رزرو پرواز از آمریکا به اروپا. برای سفر به اروپا از ایالات متحده، گرایش‌های قبلی نشان می‌دهد که می‌خواهید در سمت قبلی رزرو کنید. بهترین معاملات معمولاً 129 روز قبل از حرکت پیدا می‌شوند و قیمت‌ها بین 50 تا 179 روز کمتر می‌شوند.

بهترین زمان برای رزرو پرواز از ایالات متحده به مکزیک یا کارائیب. در سال‌های گذشته، میانگین نرخ‌های هواپیما از ایالات متحده به مکزیک یا کارائیب بین 37 تا 87 روز قبل از پرواز کمتر بوده است، و 59 روز بعد زمانی است که به پایین‌ترین نقطه خود رسیده‌اند.

3 روش دیگر که Google Flights می‌تواند به شما در یافتن یک معامله خوب کمک کند

ببینید آیا قیمت‌های امروزی پایین، معمولی یا بالا هستند. مبدا و مقصد خود را جستجو کنید و اطلاعات آماری از قیمت را مشاهده خواهید کرد تا به شما اطلاع دهد که آیا قیمت فعلی در مقایسه با قیمت‌هایی که در 12 ماه گذشته برای پروازهای مشابه فهرست‌بندی کرده‌ایم، مناسب است یا خیر. در جستجوهای منتخب، اگر پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در آینده به میزان قابل توجهی تغییر کند، به شما اطلاع خواهیم داد.

ردیابی قیمت را روشن کنید تا از دست ندهید. ردیابی مقصد و تاریخ سفر خود را تغییر دهید و در صورت تغییر اساسی قیمت‌ها، به شما ایمیل ارسال می‌کنیم. یا اگر در مورد زمان سفر انعطاف‌پذیرتر هستید، می‌توانید ردیابی «هر تاریخ» را فعال کنید تا از کاهش قیمت پروازهایی که در 3 تا 6 ماه آینده حرکت می‌کنند مطلع شوید.

از نمای تقویم، جدول تاریخ و نمودار قیمت استفاده کنید تا ببینید کرایه ها چگونه تغییر می کنند. نمای تقویم و جدول تاریخ به شما این امکان را می دهد که ببینید اگر در تاریخ های خروج و بازگشت انعطاف پذیر باشید، چقدر می توانید پس انداز کنید. نمودار قیمت به شما نشان می‌دهد که بسته به تاریخ حرکت، قیمت‌ها برای یک سفر طولانی «X روزه» چگونه است.