نحوه صادرات و دانلود نسخه پشتیبان ذخیره بازی از Google Stadia

مانند هر برنامه یا سرویس دیگری که توسط Google ارائه می‌شود، شما می‌توانید آزادانه داده‌های خود را با استفاده از Google Takeout از Stadia صادر کنید. در اینجا خلاصه‌ای سریع از نحوه استفاده از Google Takeout برای دانلود ذخیره‌های بازی‌تان و مکان یافتن آن‌ها پس از صادرات آورده شده است.

 • به Google Takeout بروید

  برنامه وب Google Takeout را باز کنید و مطمئن شوید که به حساب Google که با Stadia استفاده می‌کنید وارد شده‌اید. اولین کاری که می خواهید در اینجا انجام دهید این است که روی “همه را لغو انتخاب کنیددکمه ”، همانطور که احتمالاً نمی خواهید همه از داده‌های حساب Google شما، فقط بخش Stadia.

 • Stadia را پیدا کرده و انتخاب کنید

  یا لیست را به پایین اسکرول کنید تا «Stadia» را پیدا کنید یا از Ctrl-F برای جستجوی صفحه برای «Stadia» استفاده کنید. وقتی آن را پیدا کردی، چک باکس را کلیک کنید انتخاب کنید که می خواهید داده های Stadia خود را دانلود کنید. در مرحله بعد، به پایین بروید و روی ” کلیک کنیدگام بعدی” دکمه.

  داده‌های Stadia را با Google Takeout صادر کنید

 • نحوه بارگیری داده ها را انتخاب کنید

  با استفاده از کادر بازشوی زیر «روش تحویل»، می‌توانید نحوه ذخیره صادرات Stadia خود را انتخاب کنید. به‌طور پیش‌فرض، آنها را به‌عنوان پیوند در یک ایمیل دریافت خواهید کرد، اما می‌توانید آنها را در Google Drive، Microsoft OneDrive یا Dropbox ذخیره کنید.

  در مرحله بعد، باید انتخاب کنید که داده‌های Stadia صادر شده خود را با چه فرمتی دریافت کنید. تنظیمات پیش‌فرض «.zip» و «2 گیگابایت» احتمالاً بهترین گزینه‌های شما هستند، اما می‌توانید این تنظیمات را تغییر دهید. اگر می دانید چه کار می کنید.

  هنگامی که از تنظیمات راضی شدید، روی “ کلیک کنیدصادرات ایجاد کنید” برای شروع فرآیند بیرون‌بر.

  صادر کردن روش تحویل برای Google Takeout

 • کمی صبر کن

  Google Takeout یک فرآیند سریع نیست. بسته به اندازه صادرات Stadia شما، که با تعداد اسکرین شات و ویدیویی که ذخیره کرده‌اید تعیین می‌شود، این فرآیند می‌تواند چند دقیقه، ساعت یا حتی روزها طول بکشد. خوشبختانه، پشتیبان گیری شخصی من از Stadia فقط دو دقیقه طول کشید.

  در حال صادر کردن بازی Stadia با Google Takeout ذخیره داده ها و عکس ها را ذخیره می کند

 • نسخه پشتیبان خود را دانلود کنید

  پس از آماده شدن نسخه پشتیبان، باید ایمیلی حاوی پیوندهای دانلود به داده‌های Stadia صادر شده از Google Takeout دریافت کنید. یا، اگر تصمیم به پشتیبان گیری در فضای ذخیره سازی ابری گرفته اید، فایل های شما از قبل در جای خود هستند.

  بسته به تعداد ویدیوهایی که در طول سال ها ذخیره کرده اید، این نسخه پشتیبان ممکن است بسیار بزرگتر از آنچه انتظار دارید باشد. برای راحتی، Google فایل‌های شما را به فایل‌های .zip جداگانه تقسیم می‌کند. متأسفانه و گیج کننده است، ذخیره ها لزوماً در یک فایل فشرده سازماندهی نشده اند، بنابراین باید هر کدام را جداگانه بررسی کنید.

  بارگیری ذخیره‌های بازی Stadia از Google Takeout

 • زیپ را استخراج کنید

  بسته به سیستم عامل انتخابی شما، این مرحله برای همه کمی متفاوت به نظر می رسد. تقریباً در هر رایانه مدرن، به سادگی می توانید روی فایل فشرده دوبار کلیک کنید شما دانلود کردید با این کار یا زیپ باز می شود تا محتویات آن به شما نشان داده شود یا بلافاصله آن را استخراج می کند. بعد، کپی / استخراج شامل پوشه “برداشتن”. به جایی در رایانه شما

 • ذخیره های خود را پیدا کنید

  پوشه “Takeout” را که به تازگی کپی کرده اید باز کنید. در داخل، پوشه ای با عنوان “باز کنیداستادیا

  در مرحله بعد، سه پوشه را خواهید دید: «USER»، «SOCIAL» و «GAMING». باز کن “بازی” پوشه

  در اینجا، پنج پوشه دیگر را پیدا خواهید کرد. ادامه دهید و موردی را با عنوان “باز کنیدGAME_SAVE” در آن پوشه، ذخیره های صادر شده برای هر بازی Stadia را که تا به حال بازی کرده اید، پیدا خواهید کرد.

  بازی را که می‌خواهید ذخیره‌سازی برای آن کپی کنید – Celeste، در تصویر زیر – پیدا کنید و هر فایل فشرده‌ای را که نام بازی در آن وجود دارد، جستجو کنید. هر یک از این فایل‌های فشرده حاوی یک بازی ذخیره‌شده است و بازی‌هایی که چندین ذخیره خودکار انجام می‌دهند – مانند Cyberpunk 2077 یا عنوان Assassin’s Creed – دارای چندین فایل فشرده خواهند بود. در مورد دوم، فایل فشرده با بیشترین تعداد در نام خود احتمالاً آخرین فایل ذخیره شما خواهد بود.

 • ذخیره را وارد کنید

  این مرحله کمی پیچیده تر است و از بازی به بازی دیگر بسیار متفاوت خواهد بود. در مورد Cyberpunk 2077، ذخیره‌های بازی شما باید در پوشه کاربر رایانه شخصی شما، در قسمت «Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077» قرار داشته باشند. در حالی که صفحات پشتیبانی توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که ذخیره‌های این دو پلتفرم ناسازگار هستند، بسیاری متوجه شده‌اند که این موضوع نادرست است.

  برای بازی‌های دیگر، باید محل نگهداری بازی‌های ذخیره شده در نسخه رایانه شخصی را پیدا کنید و فایل‌های خود را در آنجا کپی کنید. Reddit و انجمن Steam بهترین مکان‌ها برای جستجوی این نوع اطلاعات هستند.

  صرف نظر از اینکه کدام بازی را وارد می‌کنید، احتمالاً فوراً قفل تمام دستاوردهایی را که در Stadia به دست آورده‌اید باز نخواهید کرد، اما پیشرفت ذخیره‌شده شما همچنان دست نخورده خواهد بود.

 • اختیاری: برای بازیکنان GeForce NOW

  در حال حاضر، GeForce NOW قادر به کپی دستی ذخیره‌های بازی از دستگاه محلی شما در فضای ابری نیست، در عوض به پشتیبان‌گیری ابری سرویس‌هایی مانند Steam و Epic Games متکی است.

  برای دور زدن این محدودیت و ادامه اجرای بازی‌های مورد علاقه‌تان از فضای ابری، باید به طور موقت از سرویس ابری پیشرفته‌تری مانند Shadow یا PlutoSphere استفاده کنید، که مورد آخر به راحتی نرخ‌های ساعتی را ارائه می‌دهد. این سرویس ها به شما امکان دسترسی به یک دستگاه ویندوز کامل را می دهند که می توانید بازی های بزرگی مانند Cyberpunk 2077 را روی آن نصب کنید.

  هنگامی که بازی‌های لازم را روی آن ماشین ابری نصب کردید، می‌توانید نسخه‌های پشتیبان ذخیره Stadia خود را در آن رایانه دانلود و مدیریت کنید و هر کدام را در جای مناسب کپی کنید.

  سپس باید هر بازی را به صورت جداگانه باز کنید و ذخیره پشتیبان Stadia خود را بارگیری کنید تا مطمئن شوید که کار می کند. مهمتر از همه، پس می خواهید بازی خود را دوباره ذخیره کنید. این باید یک سیگنال به مشتری Steam یا Epic Games ارسال کند که یک ذخیره جدید برای آپلود در فضای ابری دارید. هنگامی که این اتفاق افتاد، باید بتوانید گیم پلی را از سرویس پخش دلخواه خود از سر بگیرید.