قبل از اینکه خیلی دیر شود، داده های Google Hangouts خود را دانلود کنید

Google Hangouts یک ساعت تیک تاک دارد که بالای سرش آویزان است و قرار است برای همیشه خاموش شود. خوشبختانه، می‌توانید داده‌های Google Hangouts خود را با بارگیری آن‌ها و ایمن نگه داشتن آن‌ها به صورت محلی منتقل کنید. این راهنما دقیقاً نحوه انجام این کار را به شما آموزش می دهد.

Google Hangouts چه زمانی خاموش می شود؟

برنامه‌هایی برای بستن Google Hangouts و جایگزینی آن با یک برنامه پیام‌رسان دیگر توسط Google از سال 2019 انجام شده است. این شرکت اعلام کرد که Google Chat جای Hangouts را خواهد گرفت و همه کاربران در نهایت به برنامه جدید منتقل خواهند شد.

اخیراً، ابتکاری برای انتقال کاربران به Google Chat آغاز شده است، با برخی از آنها هنگام باز کردن و استفاده از Hangouts، درخواست‌هایی برای رفتن به برنامه جایگزین مشاهده می‌شود. گوگل انتظار دارد این کار مدتی طول بکشد و حداقل تا اکتبر 2022 به کاربران فرصت می دهد، زمانی که Hangouts مراحل پایانی فرآیند خاموش شدن خود را آغاز می کند.

کجا می توانم داده های خود را ذخیره کنم؟

Google قبلاً فرآیند انتقال داده‌های کاربران به Google Chat را از Hangouts آغاز کرده است. این فرآیند در پس‌زمینه انجام می‌شود و احتمالاً از قبل اطلاعات خود را در Google Chat دارید. در حالی که این فرآیند اتفاق می‌افتد، Google بیان می‌کند که بیشتر داده‌ها به شما منتقل می‌شوند تا از جایی که متوقف کرده‌اید ادامه دهید.

با این حال، گوگل همچنین اعلام کرده است که «برخی مکالمات یا بخش‌هایی از مکالمات به‌طور خودکار از Hangouts به Chat منتقل نمی‌شوند». کاربرانی که تحت تأثیر قرار می‌گیرند، ایمیلی از Google درباره این مشکل می‌بینند.

مطالب پیشنهادی  لانچر Android، Lawnchair، کد را از Pixel Launcher می گیرد

قبل از خاموش شدن Hangouts، توصیه می کنیم اطلاعات Hangouts خود را به صورت محلی ذخیره کنید. این امر به ویژه در صورتی مهم است که سال‌ها مکالمات و داده‌هایی دارید که نباید در معرض خطر عدم مهاجرت موفقیت‌آمیز قرار گیرند.

اگر این اتفاق بیفتد و قبل از اینکه بتوانید آن داده‌ها را ذخیره کنید، Hangouts خاموش می‌شود، از بین می‌رود. با استفاده از Google Takeout، می‌توانید آن داده‌ها را صادر و دانلود کنید و آن‌ها را به صورت محلی ذخیره کنید تا زمان وارد کردن آن‌ها به Google Chat فرا برسد. این احتمالاً ایمن ترین راه برای اطمینان از ذخیره سابقه چت و رسانه شما است.

نحوه ذخیره داده های Hangouts خود با Google Takeout

دانلود داده های Google Hangouts شما بسیار ساده است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

  1. در دستگاه خود، به Google Takeout در وب
  2. کلیک همه را لغو انتخاب کنید در بالای صفحه، زیرا ما فقط می‌خواهیم داده‌های Hangouts را صادر کنیم.
  3. به پایین اسکرول کنید تا ببینید Google Hangouts. کادر را علامت بزنید سمت راست آن
  4. کلیک کنید یا ضربه بزنید گام بعدی.
  5. از آنجایی که احتمالاً این یکی از آخرین بارهایی است که از Hangouts استفاده می کنید، آن را ترک کنید یکبار صادرات انتخاب شد.
  6. فرمت فایل خود را انتخاب کنید از منوی کشویی و همچنین حداکثر اندازه در هر فایل.
  7. کلیک کنید یا ضربه بزنید صادرات ایجاد کنید.
  8. منتظر بمانید تا گوگل یک فایل صادراتی ایجاد کند. این فرآیند می تواند ساعت ها یا حتی روزها طول بکشد. این فرآیند در سمت سرور انجام می شود، بنابراین می توانید ایمیل خود را ترک کرده و بعداً فایل را بررسی کنید.
  9. ضربه بزنید یا کلیک کنید دانلود در کنار صادرات شما
مطالب پیشنهادی  Nest Wifi جدید در FCC با Wi-Fi 6E نشان داده می‌شود

از آنجا، یک نسخه پشتیبان از داده‌های Google Hangouts خود خواهید داشت – نمی‌توانید آن داده‌ها را مستقیماً به چت Google وارد کنید، اما اگر بخواهید می‌توانید فایل JSON را به چیزی قابل خواندن تبدیل کنید. ایده پشتیبان‌گیری از داده‌ها به این دلیل است که هر اطلاعاتی که در Google Hangouts داشتید، حفظ امنیت تضمین شده باشد.

اطلاعات بیشتر در چت گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور