تنظیمات تکمیل خودکار خود را در Android تغییر دهید

با وجود بسیاری از خدمات مدیریت رمز عبور، وسوسه انگیز است که یکی از آنها را ارائه دهنده تکمیل خودکار پیش فرض خود در دستگاه Android خود قرار دهید. متأسفانه، تجربه ما هنگام استفاده از سرویس های رمز عبور شخص ثالث منجر به باگ پشت سرهم شده است. این راهنما به شما کمک می کند تنظیمات تکمیل خودکار رمز عبور دستگاه پیکسل یا سامسونگ خود را تغییر دهید و آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید.

تکمیل خودکار رمز عبور در اندروید چیست؟

همانطور که ممکن است در گوگل کروم با آن آشنا باشید، گوگل مدیر رمز عبور خود را دارد. گذرواژه‌های ذخیره شده در Google Password Manager در فضای ابری ذخیره می‌شوند، به این معنی که می‌توان به آن‌ها در چندین دستگاه از جمله تلفن Android شما دسترسی داشت. در اندروید، همان مدیر رمز عبور توسط سرویس‌های Google Play ارائه می‌شود و دارای یک رابط کاربری منحصربه‌فرد است، اگرچه پشتیبان یکسان است.

اگر تکمیل خودکار رمز عبور در تنظیمات شما فعال باشد، می‌توانید به راحتی به رمزهای عبور خود در هزاران برنامه و وب‌سایت مختلف در دستگاه Android خود دسترسی داشته باشید. به سادگی با وارد شدن به یک برنامه و شروع فرآیند ورود به سیستم، ویژگی تکمیل خودکار اندروید به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات کاربری خود را انتخاب کرده و اطلاعات خود را برای خود پر کنید تا نیازی به تایپ دستی رمزهای عبور خود نداشته باشید. اگر از گذرواژه‌های قوی با حروف، نمادها و اعداد تصادفی استفاده می‌کنید، این کار مفید است.

ویژگی تکمیل خودکار اندروید با کدام برنامه ها کار می کند؟

ویژگی تکمیل خودکار رمز عبور گوگل به مدیر رمز عبور خود این شرکت محدود نمی شود. در عوض، تکمیل خودکار می‌تواند از برنامه‌های متعدد، از جمله برنامه‌های محبوبی مانند LastPass و 1Password استفاده کند. تا زمانی که وارد آن برنامه ها شوید و آنها را با چند تا صدها رمز عبور پر کنید، می توانید آنها را در تنظیمات تکمیل خودکار اندروید انتخاب کنید. این کار دسترسی به رمزهای عبور خود را بدون توجه به برنامه ای که برای ذخیره آنها استفاده می کنید آسان می کند.

مطالب پیشنهادی  گوگل به طور کامل نتایج How-To Rich را حذف می کند

متأسفانه، گاهی اوقات استفاده از یک برنامه شخص ثالث می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. به عنوان مثال، LastPass برای سال‌ها مورد استفاده من بوده است. اخیراً این برنامه از اجرای خوب فرآیند تکمیل خودکار اندروید خودداری کرده است. اتفاقی که شروع شده این است که باز کردن برنامه ها و ورود به سیستم، بلافاصله برنامه LastPass را بالا می کشد و شما را از برنامه ای که در آن بودید بیرون می کشد.

به طور معمول، اگر بخواهم با اطلاعات کاربری ذخیره شده وارد سیستم شوم، این کار خوب است. متأسفانه، ارتباط بین LastPass و ویژگی تکمیل خودکار اندروید به خوبی کار نمی کند، و حتی ثبت نام برای یک حساب کاربری در برنامه باعث می شود LastPass شما را از خود دور کند و شما را مجبور به احراز هویت کند.

این ممکن است یک مشکل رایج نباشد، اما می‌تواند باعث شود که شخصی از برخی از سرویس‌های شخص ثالث جابجا شود و از مدیر رمز عبور اصلی Google استفاده کند.

در حال تغییر تنظیمات تکمیل خودکار در دستگاه Android خود

مهم نیست که از کدام برنامه ذخیره گذرواژه می خواهید استفاده کنید – چه شخص ثالث باشد یا Google – می توانید به راحتی برنامه تکمیل خودکار رمز عبور ترجیحی را در تنظیمات دستگاه Android خود تغییر دهید. در اینجا نحوه تغییر تنظیمات تکمیل خودکار رمز عبور در دستگاه Pixel یا Samsung Galaxy خود آورده شده است.

در پیکسل

 1. در Pixel خود، به تنظیمات خود بروید دو بار کشیدن به پایین (یا با دو انگشت) و ضربه زدن روی چرخ دنده تنظیمات.
 2. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید گذرواژه ها و حساب ها.
 3. زیر سرویس تکمیل خودکار، روی سرویس لیست شده ضربه بزنید.
 4. یک سرویس را انتخاب کنید شما می خواهید استفاده کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که به سرویس اعتماد دارید و ضربه بزنید خوب.
مطالب پیشنهادی  5 راه برای افزایش سرعت سایت و بهبود سئو

در Samsung Galaxy

 1. در دستگاه سامسونگ خود، با کشیدن انگشت به پایین و ضربه زدن روی آن، وارد تنظیمات شوید چرخ دنده تنظیمات.
 2. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید مدیریت عمومی.
 3. ضربه زدن رمز عبور و تکمیل خودکار.
 4. زیر سرویس تکمیل خودکار، روی سرویس فعال ضربه بزنید.
 5. سرویس را انتخاب کنید شما می خواهید استفاده کنید.
 6. اطمینان حاصل کنید که به برنامه اعتماد دارید.

خودشه! هنگامی که یک سرویس جدید را انتخاب کردید، آن برنامه از شما خواسته می‌شود انتخاب کنید که آیا می‌خواهید رمزهای عبور را هنگام ورود به برنامه تکمیل کنید یا نه. همانطور که گفته شد، استفاده از یک برنامه شخص ثالث کاملاً کار نمی کند و ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد. اگر ساده ترین مسیر را ترجیح می دهید، پیشنهاد می کنیم از ویژگی ذخیره رمز عبور گوگل استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد آموزش اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور