توسعه محلی چگونه می میرد و چرا برای بهتر

عکس نمایه نویسنده

webinyWebiny Serverless Framework

p> #OpenSource #React #NodeJs #GraphQL #Headless #Serverless

زیرساختهای بدون سرور در حال تغییر روش طراحی معماری ما هستند ations و همچنین نحوه کدگذاری و کار به عنوان توسعه دهنده را تغییر می دهد. این پیشرفت از لپ تاپ ما دور شده و به فضای ابری تبدیل شده است. این شروع توسعه بومی ابر است.

ما در وبینی بیش از یک سال است که توسعه بومی ابر را تمرین می کنیم و معتقدیم این آینده است. در این مقاله ، دلیل آن را توضیح خواهم داد.

A محیط توسعه محلی (LDE) روشی برای پیکربندی خدمات در لپ تاپ / دسک تاپ ما برای اجرای یک وب سایت است. یا یک برنامه وب این مستلزم نصب وب سرور ، پایگاه داده و نوعی زبان به عنوان Node.js ، Python ، PHP و سایر موارد است.

این ترکیب را stack <می نامیم / strong>. برخی از پشته های معروف LAMP (linux-apache-mysql-php) ، MEAN (mongodb-express-angular-node) و سایر موارد هستند. امروز این پشته ها را از قبل به عنوان ظروف Docker پیکربندی کرده اید. به این ترتیب دستگاه خود را با سرویس هایی که درون ظرف قرار دارند “آلوده” نمی کنید.

مزایا و معایب محیط توسعه محلی

مزیت: به صورت آفلاین کار کنید

برای سالها نصب این پشته ها اولین کاری بود که یک توسعه دهنده قبل از بررسی برخی از کد های git و اجرای آنها انجام می داد. پشته محلی چندین مزیت دارد. یکی از اصلی ترین موارد این است که شما می توانید به صورت آفلاین کار کنید. این امکان وجود دارد زیرا همه سرویس ها به صورت محلی بر روی دستگاه شما اجرا می شوند ، نیازی به واکشی داده از “خارج” شبکه نیست.

مزیت: سادگی اشکال زدایی

مزیت معنادار دیگر سادگی اشکال زدایی است. اگر کد ، پایگاه داده یا شبکه شما کار نمی کند ، مستقیماً به آن م componentsلفه ها دسترسی پیدا می کنید و مشکل را پیدا می کنید. شما برای به دست آوردن بینش بیشتر ، خطایاب ، بازرسان و نمایه سازها را در این راه ضمیمه می کنید.

مزیت: نیازی به بارگذاری پرونده ها نیست

در آخر ، با یک محیط توسعه محلی ، هر بار که یک فایل را تغییر می دهید ، نیازی به بارگذاری آن در یک سرور از راه دور نیست . لحظه ای که کد را ذخیره می کنید ، به صورت محلی کامپایل می شود و بلافاصله نتیجه را مشاهده می کنید. این یک زمان چرخش سریعتر را فراهم می کند.

بیایید برخی از <معایب را مرور کنیم زیرا هنگام داشتن LDE همه ایده آل نیست. < h2> معایب: برای تنظیم می تواند پیچیده باشد

هنگام کار در یک سازمان بزرگتر ، LDE می تواند بزرگ و پیچیده باشد. این محیط ها برای راه اندازی و کار کردن زمان زیادی می برد. هنگامی که آنها خراب می شوند ، شما اغلب باید کل تنظیمات را از ابتدا انجام دهید.

عیب: منابع فشرده

شما همچنین محدود به یک تعداد ثابت کانتینر ها و خدماتی که می توانید به صورت محلی اجرا کنید. دلیل این امر محدودیت پردازنده و حافظه شما است. سعی کنید 10 ظرف Docker یا بیشتر به طور موازی اجرا کنید ، این امر به طور قابل توجهی مانع عملکرد برنامه های دیگر می شود ، مثلاً IDE شما.

عیب: “روی رایانه من کار می کند”

از آنجا که همه از یک تنظیم مشابه برخوردار نیستند ، در نحوه کارکردها تفاوت وجود دارد. این امر باعث ناسازگاری در تست ، امنیت و عملکرد می شود. بعداً می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. هنگام استفاده از LDE با یک تیم ، باید اطمینان حاصل کنید که همه نسخه ، پشته یکسانی دارند و همیشه آن را با جدیدترین نسخه ها به روز می کنند.

عیب: اختراع مجدد چرخ

محدودیت دیگر این است که شما نمی توانید از منبع بسته یا خدمات شخص ثالث استفاده کنید . دلیل این امر این است که ، در بیشتر موارد ، آنها راهی برای اجرای خدمات خود به صورت محلی ارائه نمی دهند. برای نگهداری LDE ، با تمام مزایایی که قبلاً ذکر شد ، ممکن است تصمیم بگیرید از سرویس شخص ثالث استفاده نکنید اما در داخل خود چیزی را بسازید. با گذشت زمان چندین مورد از این تصمیمات را اتخاذ خواهید کرد که منجر به اتلاف وقت زیادی در حفظ آنها می شود.

این مورد آخر دلیل اصلی ایجاد یک محیط توسعه محلی است. در حال مرگ است. – بگذارید توضیح دهم.

معرفی Serverless

توسعه پیچیده است. با گذشت زمان برخی از این پیچیدگی ها برطرف شده و راه حل هایی به عنوان محصولات جدید ایجاد شدند. محصولاتی که سایر توسعه دهندگان اکنون می توانند از آنها استفاده کنند و در برنامه های خود ادغام شوند. با استفاده از آن محصولات و خدمات ، توسعه دهندگان به جای اختراع دوباره چرخ ، در وقت و هزینه زیادی صرفه جویی می کنند و راه حل های انعطاف پذیر و امن تری ایجاد می کنند.

بیایید یک موتور جستجو برای یک وب سایت تجارت الکترونیکی تهیه کنیم به عنوان مثال. کدگذاری یک چالش دلهره آور است. شما ممکن است در ذخیره سازی اطلاعات مهارت درستی نداشته باشید و بهینه ترین زبان ها را برای کدگذاری چنین ویژگی بدانید. خوشبختانه خدماتی مانند Algolia ایجاد شده اند. با استفاده از یک سرویس آماده مطمئن هستید که کار خواهد کرد ، مشکلی وجود ندارد و می تواند بار کاربران شما را تحمل کند (حداقل در اکثر موارد).

هنگامی که برای انعطاف پذیری و مقیاس آزمایش می کنید ، حتی کارهای ساده مانند ذخیره سازی پرونده نیز می توانند از ابتدا کدگذاری را به چالش بکشند. سعی کنید و به 99.999999999٪ uptime که AWS S3 فراهم می کند ، امتحان کنید و به دست آورید.

نمونه های زیادی از این دست در دسترس است ، اما اصلی ترین کار این است که این سرویس ها در داخل LDE در دسترس نیستند . سرویس های بدون سرور در اکثر موارد فقط از طریق یک API که با سرویس در فضای ابری تماس می گیرد قابل مصرف است.

اکنون این سال مطرح است – آیا داشتن LDE را بیش از یک ثابت شده فدا می کنید ، عملکرد و خدمات ایمن با SLAs؟

بسیاری از توسعه دهندگان و مشاغل پاسخ منفی داده اند. این همان چیزی است که باعث اتخاذ راه حل های ساختمانی به صورت بدون سرور می شود.

بدون سرور ، سرورهایی در پشت این سرویس ها قرار دارند ، اما شما برای آنها اهمیتی ندارید. زیرساخت برای شما مدیریت می شود ، از جمله همه وصله های امنیتی و پشتیبان گیری.

Cloud-Native Development

توسعه برنامه ها به روشی بدون سرور نحوه پیکربندی LDE خود را تغییر می دهد . دیگر نمی توانیم آفلاین کار کنیم و از طریق لپ تاپ خود سرویس ها را اجرا کنیم.

حتی اگر بخشی از سرویس ها را به صورت محلی اجرا کنیم ، این راه حلی نیست. LDE نمی تواند از شبکه راه اندازی ابر تقلید کند ، نه اینکه در مورد محدودیت ها و عملکرد API صحبت کند.

از آنجا که LDE دیگر قابل اعتماد نیست ، از نظر من ، تنها راه پیش رو است برای پذیرش توسعه بومی ابر کد ما باید در ابر اجرا شود و ابر اکنون بخشی از محیط توسعه ما است و نه فقط تولید. تنها مورد باقیمانده که “به صورت محلی” در حال اجرا است ویرایشگر ما خواهد بود.

واضح است که LDE در حال مرگ است و ما آن را از دست نخواهیم داد. به عنوان یک معامله ، ما می توانیم در زمان کمتری برنامه های کاربردی ، مقیاس پذیر ، انعطاف پذیر ، قابل اعتماد و ایمن ایجاد کنیم. صنعت در حال حرکت به آن سمت است. هنوز راهی وجود دارد که بتواند آن را به یک تجربه دلپذیر تبدیل کند ، اما مطمئناً در راه است .

قبلاً در کلاس Webiny منتشر شده بود

این داستان را به اشتراک بگذارید

مرتبط

 Adf تصویر

1 واکنش

داستان قبل از شکلک

برچسب ها

ظهر ظهر به هکر بپیوندید

برای باز کردن قفل تجربه خواندن سفارشی خود ، حساب رایگان خود را ایجاد کنید.