چگونه گوگل و یوتیوب در بررسی واقعیت سرمایه گذاری می کنند

تصور کنید داستانی ویروسی در مورد بازگشت دلفین ها و قوها به کانال های ونیز می بینید. یکی از اعضای خانواده داستانی درباره گذشته رنگارنگ یک سیاستمدار محلی برای شما ارسال می کند. یا ادعای سلامتی را به صورت آنلاین بخوانید. آیا آنها حقیقت دارند؟ از کجا می دانی؟ مردم اغلب در مورد اینکه به چه اطلاعاتی اعتماد کنند، مطمئن نیستند. در واقع، بر اساس داده‌های Google Trends، در اکتبر امسال، علاقه به موضوع اطلاعات نادرست در سراسر جهان به بالاترین حد خود رسید.

Google و YouTube نقش خود را در کمک به مبارزه با اطلاعات نادرست جدی می گیرند و ما به طور مستمر روی محصولات، برنامه ها و مشارکت سرمایه گذاری می کنیم تا به مردم کمک کنیم به اطلاعات با کیفیت بالا دسترسی پیدا کنند. امروز، گوگل و یوتیوب 13.2 میلیون دلار کمک مالی به شبکه بین المللی بررسی حقایق (IFCN) در مؤسسه غیرانتفاعی Poynter برای راه اندازی یک صندوق جهانی بررسی حقایق جدید برای حمایت از شبکه خود متشکل از 135 سازمان بررسی واقعیت از 65 کشور که بیش از 80 کشور را پوشش می دهند، اعلام کردند. زبان ها. با تکیه بر کار قبلی ما برای رسیدگی به اطلاعات نادرست، این بزرگترین کمک مالی Google و YouTube در بررسی حقایق است.

کمک به مردم برای شناسایی اطلاعات نادرست یک چالش جهانی است. صندوق جهانی بررسی حقایق به راستیاب‌کنندگان کمک می‌کند تا عملیات‌های موجود را مقیاس‌بندی کنند یا عملیات جدیدی را راه‌اندازی کنند که اطلاعات را ارتقاء می‌بخشد، منابع معتبر را ارتقا می‌بخشد و آسیب‌های نادرست و اطلاعات نادرست را در سراسر جهان کاهش می‌دهد. سازمان‌های حقیقت‌سنجی می‌توانند از این بودجه برای ترکیب فناوری‌های جدید، ایجاد یا گسترش ردپای دیجیتال، بهینه‌سازی ابزارهای راستی‌آزمایی، و افزایش ظرفیت‌های خود برای تعمیق مشارکت مخاطب از طریق قالب‌های داستان‌گویی نوآورانه مانند صدا، ویدیو یا پادکست استفاده کنند. این صندوق در اوایل سال 2023 افتتاح می شود.

کمک به افراد برای تأیید اطلاعات

در سراسر Google و YouTube، هدف ما این است که شما را با اطلاعات باکیفیت مرتبط کنیم و به شما در درک و ارزیابی آن اطلاعات کمک کنیم. ویژگی‌های راستی‌آزمایی در «جستجوی Google»، «اخبار» و «یوتیوب» راهی آسان برای یافتن اطلاعات از سازمان‌های مستقل راستی‌آزمایی هستند. می‌توانید بررسی واقعیت و ویژگی‌های زمینه اضافی را در سطوح ما پیدا کنید، مانند:

  • بررسی واقعیت از سازمان‌های مستقل در نتایج جستجوی Google. ما مقالات بررسی حقایق مرتبط را در نتایج جستجو، اخبار و تصاویر Google برجسته می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که در حین جستجو، متن کامل را دریافت می‌کنید.
  • پانل‌های بررسی واقعیت در YouTube در بالای نتایج جستجو برای پرسش‌های مربوط به یک ادعای خاص ظاهر می‌شوند و به بینندگان کمک می‌کنند زمینه بیشتری را ارائه دهند. این پانل ها در شش کشور موجود هستند و ما در تلاش هستیم تا آنها را در بازارهای دیگر عرضه کنیم.
  • بخش بررسی واقعیت در Google News روی دسک‌تاپ. علاوه بر سرفصل‌ها، اکنون ادعای اصلی ارائه شده به همراه ارزیابی واقعیت‌سنجی شده از سوی سازمان‌های مستقل را خواهید دید.
  • Fact Check Explorer ادعاها را از میان 150000 بررسی واقعیت از ناشران معتبر جستجو می کند.
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور