نحوه مبارزه ژنرال Z با اطلاعات غلط آنلاین در آسیا و اقیانوسیه

هفته گذشته، هفته جهانی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی یونسکو در زمان مناسبی برای چالش راستی‌آزمایی جوانان با طرح Google News Initiative (GNI) که اخیراً به پایان رسیده بود، بود.

این چالش برای افراد 15 تا 24 ساله در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه است و مجموعه ای از آموزش ها و آزمون ها را در مورد شناسایی اطلاعات نادرست آنلاین به تیم ها ارائه می دهد. امسال، بیش از 4000 شرکت‌کننده از 28 کشور شرکت کردند و در مورد ابزارهای حقیقت‌سنجی مورد استفاده در دنیای واقعی آشنا شدند. هر تیم این فرصت را داشت که مهارت های تحقیقی خود را تقویت کند و از کارشناسان بیاموزد.

ما با تیم برنده از هند – متشکل از دانشجویان رویال، آمیتاب و روکا – در مورد افکار آنها در مورد بررسی واقعیت صحبت کردیم. رویال در موسسه ملی فناوری کارناتاکا تحصیل می کند، در حالی که آمیتاب دانشجوی دانشکده مهندسی گایا است و روکا در دانشگاه فنی جواهر لعل نهرو تحصیل می کند. آنها با هم تبدیل به تیمی شدند که خود را «کارشناسان جاسوسی» نامیدند، و کارشناسانی که واقعاً بودند! آنها برای کسب مقام اول باید بیش از 200 مشکل را حل می کردند.

چگونه اخبار می تواند برای مخاطبان جوان تر جذاب تر باشد؟

با ارائه توضیح مختصر از داستان، خبر قطعا می تواند برای مخاطبان جوان لذت بخش باشد. قالب‌های ساده داستان، توضیح‌دهنده‌ها و زمینه پس‌زمینه، هضم اخبار را آسان‌تر می‌کند، اما سازمان‌های رسانه‌ای برای تعامل واقعی با مخاطبان جوان‌تر، باید دیدگاه‌های متنوع‌تری را در نظر بگیرند و انواع مختلف قالب‌های داستان‌گویی را آزمایش کنند. اگر راهنمایی بخواهند می توانند با ما تماس بگیرند!

به نظر شما ژنرال Z در مورد اطلاعات نادرست آنلاین چقدر آگاه است؟

ما فکر می‌کنیم که نسل جوان باید حتی بیشتر آگاه باشد، زیرا به نظر می‌رسد بسیاری از مردم درگیر اطلاعات نادرست آنلاین هستند. رویدادهایی مانند چالش راستی‌آزمایی جوانان، ابتکارات بسیار خوبی هستند که می‌توانند برای آگاهی دادن به جوانان در مورد چگونگی تشخیص داستان‌های واقعی از اطلاعات نادرست به شیوه‌ای جذاب انجام شوند.

به نظر شما چرا بررسی حقایق مهم است؟

بررسی واقعیت در دنیای کنونی بسیار مهم است. ما معتقدیم که داستان های واقعی باید و باید غالب شوند. برای ما مهم است که با توجه به سوگیری های شناختی که ما را (متاسفانه) پذیرای اخبار جعلی می کند، به بررسی واقعیت عادت کنیم. بررسی واقعیت می تواند به کاهش خطری که اطلاعات نادرست برای صحت واقعی ایجاد می کند، کمک کند.

چگونه این تیم مهارت‌های راستی‌آزمایی را در برنامه‌های روزمره خود ادامه خواهد داد؟

ما واقعاً مشتاق به اشتراک گذاشتن تجربیات و مهارت‌هایی هستیم که از چالش تأیید جوانان به دست آورده‌ایم، و می‌خواهیم به جوامع خود کمک کنیم تا در بررسی حقایق بهتر شوند. فراتر از تشویق افراد اطراف خود به استفاده از ابزارهای راستی‌آزمایی مانند اکسپلورر بررسی اطلاعات Google، ما همچنین بر توسعه مهارت‌های جدید برای انطباق با روندهای خارجی در دنیای دیجیتال امروزی تمرکز خواهیم کرد. ابزارها و استراتژی‌هایی که اکنون استفاده می‌کنیم، زمانی تغییر خواهند کرد که تکنولوژی و دنیای اطلاعات نادرست تغییر کنند. همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است و همه ما باید ادامه دهیم!

از طریق چالش تأیید جوانان، ما امیدواریم که همچنان کاربران جوان اینترنت را تشویق کنیم تا با اطلاعات نادرست مبارزه کنند، زیرا آنها خود را به ابزارهایی مجهز می کنند تا با اطمینان به اینترنت نزدیک شوند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور